Haberler

Haberler->Comics, Fumetti vs..->Aâma (L'odeur de la poussière chaude) - Frederik Peeters   
Aâma (L'odeur de la poussière chaude) - Frederik Peeters

Resim

Frederik Peeters'in yazıp çizdiği Aâma serisinin ilk cildi L'odeur de la poussière chaude, Aama - The Smell of Warm Dust (Sıcak Toz Kokusu) adıyla Self Made Hero tarafından İngilizce olarak yayınlandı (ABD'de Mart 2014, İngiltere'de Kasım 2013).

İlk cildi Fransa'da 2011'de yayımlanan ve şimdiye dek 3 cildi basılan bilimkurgu serisi, 2013'te Angoulême'de en iyi devam eden seri ödülünü kazanmış.

Self Made Hero'nun websitesi'nden kısa tanıtım yazısı:

Alıntı:
Verloc Nim - madde bağımlısı, çocuğundan uzaklaşmış, hafızasını kaybetmiş - ıssız bir diyarda uyanır. Yakın geçmişte yaşananları bir araya getirdikçe hayatının sefilliğini ve beklenmedik başlangıçları keşfeder. Keşfedilmeye hazırlanan ve üzerinde yaşam kurulabilir son gezegenin üstünde, unutulmuş bir bilimsel kolonide imkansız şeyler olmaktadır.

Frederik Peeters'in ödüllü serisi Aama'nın ilk kitabı Sıcak Toz Kokusu, iyi tasvir edilmiş, merak uyandırıcı uzak gelecek vizyonuyla okuyucuyu yakalayan bir varoluşçuluk, gizem ve macera harmanı sunuyor.

 

Örnek sayfalar:

Resim  Resim

 

Resim  Resim

SMH'nin tanıtımında bahsedildiği üzere Verloc Nim, Radiant adlı gezegende sefil bir hayat yaşamaktadır. Verloc'un Muy-Tang adlı şirkette çalışmakta olan kardeşi Conrad, bir sonraki görevine giderken Verloc'u da yanında götürür. Muy-Tang, yeni keşfedilen bir gezegene 5 sene önce bilim insanlarından oluşan bir ekip göndermiş, ancak daha sonra ekibi kaderine terk etmek zorunda kalmıştır. Verloc, Conrad ve goril görünümlü robotları Churchill, koloninin akibetini keşfetmek üzere gezegene inerler...

İlk cilt itibariyle Peeters hikayesi için iyi bir zemin kuruyor. Radiant adlı gezegendeki Arap esintisi, Uzak Doğu kültürlerinin gelecek üzerindeki muhtemel etkisini yansıtan chopstick kullanımı gibi güzel ayrıntılara yer vermiş. Ancak seriyi uzun uzadıya değerlendirmek için biraz erken. Sanırım 1 ya da 2 kitap daha yayınlanacak (toplamda 4 ya da 5 kitap olacak).

Yazan: 
Gönderen Yunus, Cumartesi, 14 Haziran 2014 13:43, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it