Haberler

Haberler->Yeni Yayınlar->Adanın Gizemi / Çizgi Düşler'den Maxi Zagor 5   
Adanın Gizemi / Çizgi Düşler'den Maxi Zagor 5

Çizgi Düşler'in neşretmekte olduğu Maxi Zagor serisinin 5. cildi Haziran ayında çıktı. Çizgi Düşler'in Maxi Zagor'u, İtalyan orijinal Maxi Zagor serisinin 17. cildine denk geliyor ve yayın tarihi 17.11.2012. Böylece, orijinal Maxi Zagor serisini yakalamamıza sadece 7 sayı kaldı; çünkü, bu serinin son cildi olan 24. cilt, Sergio Bonelli Editore tarafından 21.05.2015 tarihinde İtalya'da yayınlandı.

Ciltte Moreno Burattini tarafından yazılmış, Alessandro Chiarolla tarafından çizilmiş Il mistero dell'isola (Adanın Gizemi) adlı macera yer alıyor. 286 sayfalık macera, hafızası hasar görmüş olan Çiko'nun olayları parça parça hatırlamasıyla geriye dönüşlü olarak sunulmakta... Hemen maceranın başlangıcını özetleyelim:

Zagor ve Çiko, Kızılderililer'e gönderilecek malları kontrol etmek üzere Baltimore'da-dırlar. İşlerini bitirdikten sonra Baltimore limanından geçerlerken bir grup kürek mahkûmu görürler.  Mahkûmlar Sea Horse adlı gemiyle çalıştırılacakları Florida açıklarındaki adaya götürülmek üzere olup, aralarında Nolan adlı eski bir senatör de vardır. Kahramanlarımız oradan ayrılıp bir lokantanın yolunu tutup yürürlerken çatılarda eli bıçaklı bir adam görürler. Şüphelenen Zagor adamın peşine düşer ve yaralı bir adamı öldürmek üzere iken ona engel olur. Sivil polis olan adam son nefesini vermek üzeredir ve Zagor'a neler döndüğünü anlatır. Sea Horse'un taşıdığı mahkûmlardan Nolan adındaki eski senatör, gemiden kaçırılıp kurtarılacaktır. Yıllarca devletin parasını zimmetine geçirmiş olan Nolan'ın kaçırılmasını engellemek için gemi kaptanının uyarılması gerekmektedir...

Haberin devamı için: http://darkwoodsakini.blogspot.com.tr/2015/07/adann-gizemi-cizgi-duslerden-maxi-zagor.html
Gönderen Darkwood Sâkini, Salı, 28 Temmuz 2015 22:38, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it