Haberler

Haberler->Yeni Yayınlar->Davetsiz Misafir'in Sonbahar2004 sayısı çıktı   
Davetsiz Misafir'in Sonbahar2004 sayısı çıktı

Mevsimlik bilimkurgu, çizgiroman ve eleştiri dergisi Davetsiz Misafir'in Sonbahar2004 sayısı çıktı. Dergimizin bu sayısında, 80 sonrası gençliğinin tanıklıklarını, tepkilerini ve bugünkü eğilimlerini tartışan bir dosya bulunuyor. Bilgisayar oyunlarından sanal kominitelere, vampirler ve avcılarından şiddet ve simülasyona, popüler kültürün çarpıcı öğeleri gençliğin gözünden masaya yatırılıyor. Civilization ve The Sims oyunları, Existenz filmi, Otostopcunun Galaksi Rehberi, Buffy ve Angel dizisi, Anita Blake serisi, South Park ve Eksi Sözlük bu dosyada değinilenler arasında. Derginin bu sayısında ayıca ünlü bilimkurgu yazari Philip K. Dick'in son derece ironik bir dille kaleme aldığı ve hayatından ve tecrübelerinden kesitler sunduğu "Iki Günde Çökmeyecek Bir Evren Nasıl Yaratılır?" başlıklı otobiyografik bir makalesi de bulunuyor. Ekim ayının sonlarında ülkemize gelecek olan yazar Robert Jordan ile yapılan bir söyleşi ve Saul Newman'in Stirner ve Foucault'yu karsılaştırdığı makalesi bu sayının diğer çeviri yazıları.

Prof. Dr. Gediz Akdeniz'in Irak'taki gelişmeleri, üzerinde çalıştığı karmaşıklık paradigmaları çerçevesinde değerlendirdiği makalesi ile Rusya'daki okul baskını, Avrupa Birliği ve gündem üzerine güncel yazılar da içeren Davetsiz Misafir'in Sonbahar 2004 sayısında, her zamanki gibi yine öyküler, çizgiromanlar ve fotoroman bir hayli geniş yer kaplıyor.

Bu sayının sürprizi ise uzun bir dönemdir yazdıklarını yayınlamaya ara vermiş olan yerli bilimkurgu yazarımız Müfit Özdeş'in, suskunluğunu Davetsiz Misafir için bozması.

Ayrıntılı bilgi için: www.davetsizmisafir.org
Gönderen Yunus, Pazar, 17 Ekim 2004 11:50, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it