Haberler

Haberler->Yeni Yayınlar->Warcraft'ýn Mangasý Türkiye'de   
Warcraft'ýn Mangasý Türkiye'de

Anime.gen.tr sitesini takip edenlerin hatýrlayacaðý üzere Türkiye'deki en büyük yayýnevlerinden birisinin isteði üzerine Ocak 2006'da Türkiye'de satýþa sunulacak mangalarýn belirlenmesine yönelik bir anket yapýlmýþtý. Þirket, sitemizdeki anket sonuçlarýna bakarak belirlediði ilk mangalarý bastý. Bahsi geçen þirket Türkiye en büyük medya grubu olan Doðan Medya Grubu ile Avrupanýn en büyük manga yayýncýlarýndan biri olan Egmont'un Türkiye'de ortaklaþa kurduklarý Doðan Egmont'du.

Þirket birkaç ay öncesinden basýma karar verdikleri manga'nýn detaylarýný anime.gen.tr sitesine iletmiþ ama basýlan kadar gizli kalmasýný istemiþ. Kýsa süre evvel mangalar Türkçe olarak basýlýp Türkiye'de yayýnlandý. Eser, Warcraft dünyasýnda geçen bir üçleme olan çeþitli kaynaklarda manga veya manhwa olarak adlandýrýlan Warcraft: Sunwell Trilogy. Þirket yetkileri bu eseri Türkiye'deki oyun sever kitleyi düþünerek seçtiklerini belirttiler. Umarýz iyi bir satýþ rakamýna ulaþýr ve bu sayede bu tür eserlerin devamý gelir.

Kaynak: www.anime.gen.tr
Gönderen Yunus, Pazartesi, 27 Ağustos 2007 09:55, Yorumlar(1)
Yorumlar
Misafir
28 Ağs 2007
Şimdiden çok satıldığı belli. Ben birinci kitanı almıştım, ertesi gün ikinciyi alacaktım. Ve tükenmiş olduğunu gördüm...

Diğer çizgiromanlardan daha çok satacağına eminim. Çünkü Warcraft evreninin kendi fanları var.

Çizgiromanın konusu ve çizimlerine gelince:

Çizimler mükemmek, Konu da ilk başlarda çok kötü ama ilerledikçe güzelleşiyor...


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it