Haberler

Haberler->Basında ÇR->Agathanýn dedektifi çizgi romanda   
Agathanýn dedektifi çizgi romanda

 Agatha Christie’nin efsanevi dedektif karakteri Hercule Poirot, çizgi roman kahramaný oluyor. Times gazetesinin haberine göre, 83 adet Agatha Christie romanýnýn tamamýnýn yayýn haklarýný elinde tutan HarperCollins yayýncýlýk, bu yýl romanlardan 8’inin çizgi roman versiyonunu piyasaya sürecek.

Çizgiye uyarlanacak eserler arasýnda Poirot’nun baþ karakter olduðu “Nil’de Ölüm” ve “Orient Ekspres’te Cinayet” gibi romanlar da var. Firma, gelecek yýl da 8 çizgi roman yayýnlayacaðýný duyurdu. Çizgi romanlarý, ünlü çizerler C.S. Lewis ve Alastair MacLean hazýrlayacak.

Akþam gazetesi - Magazin

Resimliroman.net'in notu; Claude-Lefrancq Editeur yayýnevi tarafýndan yayýnlanan Agatha Christie romanlarýnýn çizgi roman uyarmalarý Ýnkilap yayýnevi tarafýndan 1996 yýlýnda Çizgi roman dedektiflik dizisi adý altýnda Agatha Christie Þark Ekspresinde Cinayet ve Hürriyet gazetesi eki olarak Agatha Christe'nin 5 romaný Uyarlama ve Senaryosunu François Riviere, Çizimlerini: Jean François Miniac yaptýðý; Nil'de Ölüm, Bitmeyen Gece, Orient Ekspres Cinayeti, On küçük zenci ve Gizli Düþman çizgi roman olarak ülkemizde yayýnlanmýþtý.

Hürriyet Gazatesi eki olarak verilen çizgi romanlarýn kapak resimleri (Kapaklarýn üstüne týklayarak büyük hallerini görebilirsiniz.)Gönderen Yunus, Cuma, 31 Ağustos 2007 18:11, Yorumlar(1)
Yorumlar
sahanıl
01 Eyl 2007
Agatha christie nin hikaylerinden içinde poirot olanları seçiyorum özellikle. Çizgi roman olarak da iyi gideceğine eminim.


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it