Haberler

Haberler->Duyurular->Gölge 4. sayı çıktı   
Gölge 4. sayı çıktı

 Gölge e-Dergi’nin 4. sayısını yayınlandı. Bu sayıda geçen ay size “50 sayfayı geçmeyeceğiz” demelerine rağmen yine dayanamamışlar ve ve bu ay 55 sayfalık bir dergi yapılmış. Bu arada çok güzel gelişmeler oldu, aramıza pek çok yeni arkadaş dergiye katıldı. Hepsinin yazdıklarını-çizdiklerini gelecek sayılarda severek okuyacaksınıza emininiz. Sözü fazla uzatmadan www.hayalsaati.com'dan indireceğiniz Gölge e-Dergi’nin 4. sayısının içeriği hakkında bilgi verelim.

Bu sayının konuk yazarı Metal Fırtına serisi ile edebiyatımıza Politik-kurgu kelimesini yerleştiren kitapları “Çok satanlar” listesinin tepesinden inmeyen Orkun Uçar. Yazısının başlığı ise “Anlatım Denen Tek Dişi Kalmış Canavar”

Bu ay iki dosya konusuvar. Erdem Türköz tarafından hazırlanan “Lucky Luke Çizgi Film Uyarlamaları”. Red Kit’in 25 Ocakta sinemalarda olacak animasyonu “Batıya Hücum” dan önce Redkitin Kağıt ve beyaz perde üzerindeki serüvenini mutlaka okumanızı öneririz.

Ve gelecek ay sinemalarda gösterime girecek “Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi” filminden önce Tim Burton filmleri üzerine Hasan Nadir Derin tarafından hazırlanan “Hollywood’un Gotik ve Aykırı Adamı :Tim Burton” dosyasını da beğeni ile okuyacağınızı umarız.

Bu sayıda Cem Vural tarafından yazılıp çizilen TORA ve Caner Özdurak’ın yazıp çizdiği Karıncayiyen çizgi romanlarının ikinci bölümlerini de okuyabilirsiniz.

Ve çok beğeneceğinizi umduğumuz bir sürpriz daha, Ömer Seyfettin’in Kurumuş Ağaçlar hikayesi Burak Kara’nın ellerinden çizgi romana dönüştü. Aralık ayında askere giden Burak Kara’ya hayırlı teskereler diliyoruz.

Utku Tönel’in “Müşteri Daima Haksızdır” ve Oğuz Özteker’in “Zor Karar” hikayeleri, Eda İhtiyar’ın “Ölümsüz Savaşçı”, Murat Tolga Şen’in “Türk Korku Sineması Diriliyor Mu?” sinema yazılarını, editör Mustafa Emre Özgen’in “Çocuk Filmiymiş O” ve Sıtkı Sıyrıl’ın “Neden Kızlar Çizgi-Roman Okumaz?” denemelerini, Onur Küçük’ün “Berserk” manga incelemesini beğenerek okuyacağınızı umuyoruz.

30 Gün Gece filmini geçen ay izlemiştik. Bu ay yayınlanacak olan grafik romanı öncesi kitabın çevirmeni Hakan Buhurcu’nun “Karanlık, Kar ve Bolca Kan” yazısını mutlaka okumalısınız.

Ve bu sayının sürprizini sona sakladık. Kanada’da yaşayan Türk çizer Omar Dogan ile Gölge okurları için çok özel bir röportaj yaptık. Severek oynanan “Street Fighter” oyununda ve sevilerek okunan Street Fighter çizgi romanlarında bir Türk çizerin imzasının olduğunu bilmiyorsanız. Artık öğrendiniz. Utku Tönel’in çevirisi ile Gölge e-Dergi özel röportajını mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

Bu sayının kapağı Şükrü Bağcı'dan. Bundan sonra eli kılıçlı bayanı sık sık dergimizin kapağında göreceksiniz.

Dergiyi pdf formatında indirebilir veya flash olarak hayalsaati.com sitesinde okuyabilirsiniz.

E-posta kutusu sorunlu olduğundan, Lütfen Gölge dergisi ekibine ulaşmak için hayalsaati@gmail.com Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için javascript açık olmalıdır adresini kullanınız...
Gönderen Yunus, Cumartesi, 29 Aralık 2007 18:28, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it