Haberler

Haberler->Yeni Yayınlar->Anime - Akira'dan Howl'ın Hareketli Şatosuna   
Anime - Akira'dan Howl'ın Hareketli Şatosuna

Es Yayınlarından Susan J.Napier'ın yazdığı 364 sayfalık Anime - Akira'dan Howl'ın Hareketli Şatosuna (Anim From To Howl's Moving Castle isimli kitap çıkmış...

Susan Napier'in genişletilmiş yeni baskısıyla daha da zenginleşen bu sarsıcı kitabı, özellikle Anime türüyle yeni tanışanların "olmazsa olmazlarından" biri oldu. Japon çizgi filmleri Hayao Miyazaki'nin Ruhların Kaçışı (Spirited Away) filmiyle 2002 yılında Oskar ödülünü almasından sonra bütün dünyada daha önce olmadığı kadar popülerleşti.

Napier Animenin, önemli toplAumsal ve kültürel konuları içinde barındırarak, çocuklara yönelik çizgi film kategorisinin çok ötesine geçtiğini özellikle vurguluyor.

Anime türünün Japon ve diğer Dünya popüler kültürlerine etkisini kapsamlı bir şekilde kavramak için, Miyazaki'nin son iki filmi olan Ruhların Kaçışı (Spirited Away) ve Howl'un Yürüyen Şatosu (Howl's Moving Castle)'nun çözümlemeleriyle zenginleştirdiği bu kitap, en dikkat çeken rehber eserlerden biri olmaya aday.Gönderen Yunus, Pazartesi, 18 Şubat 2008 12:49, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it