Haberler

Haberler->Comics, Fumetti vs..->Devil's Due Publishing   
Devil's Due Publishing

Hack/Slash'in 1. sayısı, kapak Tim Seeley'den. Seriyi Rebekah Isaacs çizip Andrew Dalhouse renklendiriyor.

"One-shot" olarak başlayan seri yazan ve zaman zaman çizen Tim Seeley tarafından yaratılmış. Kahramanı, bir dehşetin kurbanı olan Cassie, kendisi "slasher" diye tabir edilen katillerin avcısı haline geliyor. Ekürisi Vlad da korkunç görünümünü bir gaz maskesiyle saklayan sevimli dev.

Seri 2004 yılında "Euthanized" isimli hikayeyle başlayıp "Girls Gone Dead" ile devam ediyor. Bu one-shotların toparlandığı bir TPB de var. Mayıs 2007 den beri de seri halinde çıkıyor, şu anda 10. sayısında.Başkahramanlar:


Resim


Cassandra "Cassie" Hack - "Lunch Lady" olarak bilinen bir katilin tek kızı olan Cassie tam bir çirkin ördek yavrusu şeklinde büyür. Babası evi kız çok küçükken terketmiştir. Utangaç ve dikkat çekmeyen genç Cassie sınıf arkadaşlarının hem sözlü hem fiziksel tacizine uğrar. Okul yemekhanesinde aşçı olan annesi de kızını inciten tüm çocukları öldürür ve yemeklere katar. Buna şahit olan Cassie polisi çağırır ve annesinin son kurbanını kurtarmayı başarır, ancak annesinin intihar etmesine de şahit olur. Annesi zombi bir katil olarak dünyaya döndüğü nde ise onu tekrar öldürür.

Yıllar sonra Cassie büyüdüğünde tam bir sert piliçtir. Elinde beyzbol sopasıyla Amerika'yı turlar ve katil avına çıkar. "Meatman Killer" adında bir katili kovalarken katil sandığı Vlad'a saldırır. Hatasını anlayınca ikisi bir olup katili bulup öldürürler. Bu işbirliklerinden sonra birbirlerinin tek arkadaşı olarak yolculuklarına devam ederler.


Resim


Vlad - Cassie'nin esrarengiz partneri Vlad şekilsiz, kocaman, ayı gibi kuvvetli bir adamdır. Aksesuarları ise bir gaz maskesi ve iki kocaman et bıçağı. Cassie ile ikisi de "Meatman Killer" ın peşindeyken tanıştılar ve arkadaş oldular. Vlad hakkında pek bir şey bilinmiyor, hatta tam adı bile. Kendi anlattığına göre Vlad kendisini bebekken bir çöp tenekesinde bulan bir kasap tarafından yetiştirilmiş. Bu kasap Vlad'ın tanıdığı tek insan ve Vlad'a okumayı getirdiği çizgi romanlarla öğretmiş. Aynı zamanda kendisine yardımcı olması için bıçak kullanmayı da... Kasap bir gün ansızın ölünce Vlad dışarı çıkmak zorunda kalmış ve anlatılan olaylar sonrası Cassie ile tanışmış. Vlad'ın Cassie ile ilişkisi baba-kız gibi, Vlad "küçüğünün" iyiliği için uğraşır. İyi yürekli ama sert bir savaşçı olan Vlad haliyle takımın kas gücünü oluşturuyor. Tabi ki Cassie'nin de tek arkadaşı.

Seri tam Jason, Scream, Chucky gibilerine kıl olanlara göre

Çıkan Sayıları:

One-shotlar

Euthanized

Girls Gone Dead

Comic Book Carnage

The Final Revenge of Evil Ernie

Land of Lost Toys

Trailers

25-cent Preview

Slice Hard

Vs. Chucky

Bunların üzerine de 10 tane tek sayı çıkmış.

Çıkan TPB leri de bunlar:
Volume 1:

The First Cut
Hack/Slash: Euthanized
Hack/Slash: Girls Gone Dead
Hack/Slash: Comic Book Carnage

Volume 2:

Death By Sequel Hack/Slash: The Land of Lost Toys #1-3
Hack/Slash: Trailers
Hack/Slash: Slice Hard Prequel
Hack/Slash: Slice Hard

Volume 3:

Friday the 31st
Hack/Slash Vs. Chucky
Hack/Slash #1-4

Omnibus Hack/Slash:
Euthanized
Hack/Slash: Girls Gone Dead
Hack/Slash: Comic Book Carnage
Hack/Slash: The Land of Lost Toys #1-3
Hack/Slash: Trailers
Hack/Slash: Slice Hard Prequel
Hack/Slash: Slice Hard
Hack/Slash Vs. Chucky

Şu anda amazonda bir tek 3. cildi bulunabiliyor.

Resim
Yazan: Leto
Konu ile ilgili görüşleri Devil's Due Publishing forum başlığından takip edebilirsiniz. Gönderen Yunus, Cuma, 04 Nisan 2008 23:52, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it