Haberler

Haberler->Sinema da ÇR->"Batman Gotham Knight" animasyonu gala tarihi belli oldu   
"Batman Gotham Knight" animasyonu gala tarihi belli oldu

Batman Gotham Knight (Gotham Şövalyesi Batman) animasyon filminin galası DC Comics, Warner Premiere, Warner Home Video ve Warner Bros. Animation tarafından 28 Haziran 2008 tarihinde Wizard World Chicago'da gerçekleştirilecek. Gösterimin yapılacağı akşam hemen galadan sonra efsanevi animasyon yönetmeni Bruce Timm'in (Superman Doomsday, Justice League: The New Frontier) de aralarında bulunduğu film ekibinin, tanınmış çizgi roman yazarı Brian Azzarelo'nun ve Emmy ödüllü televizyon yazarı Alan Burrnet'in katılacağı bir panel düzenlenecek. Diğer film yapımcılarının ve ses sanatçılarının da katılımı bekleniyor.
Resim

Batman Gotham Knight, Amerikan animasyon sektörünün temel yapı taşlarından sayılan Emmy ödüllü Batman: Animasyon Dizisi'ni içeren 40 yıllık Batman animasyon tarihine taze ve heyecanlı bir giriş yapacak. Dünyaca tanınmış animasyon yöneticileri ve yazarlar, Bruce Wayne'in Kara Şövalye'liğe giden yoldaki altı öyküsünü göz alıcı bir animasyon şöleni halinde seyircilere sunacaklar.

Batman Gotham Knight 8 Haziran 2008'den itibaren DVD olarak piyasada bulunabilecek ve Dijital Kablo ve İndirme yöntemleriyle de temin edilebilecek.

Tüm altı öykünün de yönetmeni animasyon "tanrısı" Bruce Timm olacak. Kendisini Batman: Mask of the Phantasm, Batman: TAS, Batman Beyond, Justice League gibi çalışmaları ile tanıyoruz. Her bir öykünün yazarları ise şöyle olacak :

1. Brian Azzarello, çizgi roman yazarı (100 Bullets, Batman: Broken City)
2. David S. Goyer, çizgi roman/senaryo yazarı (Batman Begins)
3. Greg Rucka, çizgi roman yazarı/roman yazarı (Batman, Gotham Central, 52)
4. Jordan Goldberg, yönetmen (The Prestige, The Dark Knight)
5. Josh Olson, senaryo yazarı (A History of Violence)
6. Alan Burnett, yazar/yönetmen (Batman: Mask of the Phantasm, Batman: TAS, Batman Beyond)

Tüm hikayeler Japonya'nın en tanınmış ve en saygın üç animasyon firması tarafından üretilecek ve bu yüzden öykülerin görünüşleri (animasyon çizimleri) birbirinden farklı olacak. Bu üç firma ve bazı tanınmış çalışmaları şunlar:
1. Production I.G. (Ghost in the Shell, Blood: The Last Vampire)
2. Madhouse (Metropolis, Paprika, Vampire Hunter D)
3. Studio 4°C (Mind Game, Tekkon Kinkreet, The Animatrix)

Yazan:
Kaynak: www.comicbookresources.com
www.justpressplay.netGönderen Yunus, Çarşamba, 16 Nisan 2008 19:17, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it