Haberler

Haberler->Comics, Fumetti vs..->Bonelli'den son yayınlar   
Bonelli'den son yayınlar

İtalyan çizgi roman devi Bonelli Comics'den çıkan bazı çizgi romanların son sayılarına bir göz atalım;

Mister No 18. Özel Sayı
Sertao'da Kan
Senayo: Masiero
Çizim: Di Vitto
Kapak: Roberto Diso

Hiç kimsenin masum olmadığı, çorak topraklarda uzun bir yolculuk...
Sertao: Neredeyse hiç bir şeyin yeşerip büyümediği ama şiddetin kaynağının beslendiği yer...Bahia'daki kutlamaların ardından Mister No, bir kez daha kuzey Brezilya topraklarındadır. Hiç istememesine rağmen,birbirine düşman iki zengin ailenin arasındaki çatışmanın ortasında bulur kendisini. Guimares ve Duvarte aileleri, onur ve mülkiyetlerini , yasadışı dahil her türlü yolla korumaktan çekinmeyen ailelerdir. Sonuçta kan, kanı çağıracaktır...
19.özel sayı Kasımda
 

Nathan Never 203
Il mondo di domani - Yarının Dünyası
Senaryo: Antonio Serra
Çizim: Paolo Di Clemente, Stefano Martino Ivan Calcaterra, Elena Pianta, Giancarlo Olivares, Roberto De Angelis
Kapak: Roberto De Angelis

Hayatımızda kaç defa yarın neler olacağını hissetmek için saatler harcadık? Kaç defa sevdiğimiz kişiye diyeceklerimizi veya işverenemize işe neden gelmediğimizi açıklayacak kelimeleri düşündük? Ve kaç defa hayatımızı kökten değiştiren olaylara bir anlam vermeye çalıştık?

Nathan geleceğini düşünüyor ve kaderini kendisi yazarak kendisini çevreleyen olaylara ve Özel Alfa Ajanı olarak sürdürdüğü maceralı hayatına bir son vermeye çalışıyor.

Dampyr 97,
Notte e Nebbia -  Gece ve Sis

Senaryo: Mauro Boselli
Çizim: Alessandro Bocci
Kapak: Enea Riboldi

Babasının iki gizemli arkadaşı Edward Foster ve Dolly Mac Laine'in göründüğü esrarengiz bir rüya, Harlan'ı zor ve karmaşık bir yola sokar. Bu seferki, maceralarının başından beri en zorlu, uzun ve tehlikelisi.
Birisi Mavi Kurtlar'ın elinde bulunan, antik bir medeniyet tarafından yapılmış, ancak sadece ikisi bir araya gelince işe yarayan "güneş swastikalarının" nın sırrı nedir? İkinci Dünya Savaşı'nda kaybolan Polonyalı bir yahudinin günlüğü bunu aydınlatacak mı? Günlüğü anlamak çok önemli...geçmiş, gelecek ve tanınmayan dünyaların bağlantılarını görmek için... Bu dünyalarda Dampyr ile arkadaşları Kurjak, Tesla, Matthew Shady ve Vera Bendix sağ kalma savaşı verecekler.

İtalya'da daha çıkmadan Dampyr 98. sayı tanıtımı
L’armata della morte - Ölüler Ordusu

Senaryo: Mauro Boselli
Çizim: Alessandro Bocci
Kapak: Enea Riboldi

Üçüncü Reich'ın özel kolejinde Ludwig takma adlı genç Musevi Ephraim kendisini Nazi yanlısı gören öğretmenlerle yüzleşir. Kızıl Ordu ve çok daha tehlikeli diğer düşmanlar binayı kuşatmışken Kont Von Korngold kendisine gizemli "Güneş Swastikası"nı korumayla ilgili özel bir görev verir... 70 yıl sonra Kongsberg harabelerinde Harlan ve dostları Martin De Vere soyundan gelen ve Mavi Kurtlar ile çatışmaya girişir...

Julia no 115

Un uomo d'altri tempi - Farklı zamanlardan bir adam


Konu: Giancarlo Berardi
Senaryo: Giancarlo Berardi ve Maurizio Mantero
Çizim: Steve Boraley
Kapak: Marco Soldi

Leo Julia'ya kolay olmayacağı belli bir görev verir: esrarengiz bir şekilde kaybolan Edgar Dobbs'u bulmalıdır. 16 yaşındaki kızı günlerdir kendisinden haber alamamaktadır. Julia araştırmasına adamın yaşayıp takıldığı yerlerde başlar ve belalı tiplerin araştırmasını engellemeye çalışmasıyla karşılaşır.

Yardımına eski moda bir dedektif, etkileyici bir adam olan Robert Beechum yetişir. İkilinin, Dobbs'un izini sürenlerin sadece kendileri olmadıklarını anlamaları uzun sürmez. Garden City'nin iki mafya babası Bill Bear Drummond ve Mulligan'dan önce onu bulmak zorundadırlar zira ikisi de kayıp adamı sonsuza kadar kayıp hale getirmek niyetindedir.
Kapak resimlerinin büyük hallerini  görmek için üzerine tıklayınız!
Çeviriler;  ve Gönderen Yunus, Cuma, 25 Nisan 2008 20:40, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it