Haberler

Haberler->Comics, Fumetti vs..->Dark Horse Conan Haberleri   
Dark Horse Conan Haberleri

Editör Scott Allie, Robert E. Howard'ın yarattığı Conan'ın hayatındaki yeni dönemi dinleyicilere duyurdu. "Conan bizim için çok çok başarılı bir yayın oldu" dedi ve Dark Horse'daki herkesin şu ana kadar Conan adına yapılanlar nedeniyle çok heyecanlı olduklarını ekledi. Conan'ın hayatındaki yeni dönemi anlatacak olan "Kimmeryalı Conan" serisi için yazar Tim Truman geri döndü. İlk 50 sayılık seri Conan'ın Kimmerya'yı terketmesinden sonra medeniyetle tanışmasını anlatıyordu, yeni seri ise Conan'ın paralı askerlik günlerini anlatacak. Yazar Truman'ın yanısıra öykülerin çizimlerini 50 sayılık Conan serisinin son dört sayısını da çizen Tomas Giorello üstlenecek, ara sıra da Richard Corben'in öyküleri çizdiğini göreceğiz. Kapakları Frank Cho çizecek. Joe Kubert ilk üç sayı için alternatif kapaklar hazırlayacak.

Conan ile birlikte Robert E. Howard varisleriyle ilişkilerini güçlendiren Dark Horse ayrıca Arvid Nelson'un yazacağı, Will Conrad ve Andy Brace'in çizeceği Kral Kull'u yayınlayacaklarını duyurdu. Bunun yanı sıra Dark Horse Howard'ın Solomon Kane* karakterini de aylık seri olarak yayınlayacağını duyurdu, yazar Scott Allie olacak, renklendirme Dave Stewart ve kapaklar da John Cassday tarafından hazırlanacak. Joe Kubert tarafından çizilen alternatif kapak panelde katılımcılara gösterildi.

Amerika'da Dark Horse Comics Türkiye'de Lâl Kitap tarafından yayınlanan tarafından yayınlanan Conan dergileri;

Conan Dergi
Dark Horse en son 20 Şubat 2008 tarihinde Conan #49 sayılı dergiyi yayınlamıştı. Conan #50 7 Mayıs 2008 tarihinde çıkacak ve daha önce de duyurulduğu üzere bu seri sonlanmış olacak. Ama Conan hayranları üzülmesin : 25 Haziran 2008’de DH (Dark Horse) yeni bir Conan serisi başlatıyor. Bu yeni seri yukarıda belirttiğimiz gibi Kimmeryalı Conan (Conan the Cimmerian) adını taşıyacak.

Yayınlanan Conan #49 Kapak resmi

Türkiye’de Lal tarafından yayınlanan dergilerin en son 46 ncı sayısı Nisan ayında satışa sunulmuştu. Conan #46: Savaş Alanında Ölüm adını taşıyan bu maceranın kapak resmi
Lal daha önce bu seriyi sonuna kadar yayınlayacağını duyurmuştu, umarız kalan son bir kaç sayıda bir pürüz çıkmaz da bizler de DH’nin bu güzel külliyatına eksiksiz sahip oluruz.

Conan Klasik Maceralar Dizisi

Conan’ın eski maceralarını kronolojik olarak takip eden ve modern teknoloji olanakları ile yeniden renklendirilen bu Conan kitaplarının ABD’de en son 14 ncü cildi 19 Mart 2008’de yayınlandı. Kapak resmi
15 nci cilt 9 Temmuz 2008 için planlanıyor.

Ülkemizde ise en son 10 ncu cilt Mayıs 2007’de basılmıştı ki bu son KM cildinin üzerinden neredeyse bir yıl geçti anlamına geliyor. Umarız Lal kaldığı yerden devam eder de Conan hayranları Conan’ın eski maceralarını renkli olarak okumaktan mahrum kalmaz. ABD’de 11 nci cilt 7 Şubat 2007 tarihinde çıkmıştı. 10 ncu Cildin kapak resmi

Savage Sword Of Conan Kitapları

Daha önce RR sitesinde tanıtımını yaptığım SSOC serisinin 2 nci cildi 27 Şubat 2008 tarihinde satışa sunulmuştu. 3 ncü cilt 21 Mayıs 2008 için planlanıyor. Bu ciltler ne yazık ki (henüz ?!) Türkiye’de yayınlanmıyor ve bir yayınevi yayınlayacağını duyurmadı. Sabredip göreceğiz bakalım ileride neler olacak. Kapaklarını hatırlayalım: Volume One - Volume Two


* Kane de R.E.H.'in yarattığı ve eski Conan dergileri içinde bölüm bölüm kendisine yer bulan bir kahramandır. Kısaca bahsetmek gerekirse Solomon Kane adlı bu karakter kendisini Tanrı'nın bir elçisi kabul ederek, dünyanın dört bir köşesindeki sapkınlıklara (canavarlar, katiller, gizli örgütler vs.vs.) karşı kılıcı ve tabancasıyla mücadele eden bir gezgindir.

Hazırlayan: Alaslar
Konu ile ilgili yorumları Conan ABD - Dark Horse Conan Haberleri forum başlığından takip edebilirsiniz.
Gönderen Yunus, Pazar, 27 Nisan 2008 12:22, Yorumlar(1)
Yorumlar
webshooter
29 Nis 2008
Savage Sword of Conan ciltlerinin Türkiye'de yayınlanmasının zor olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu ciltler siyah beyaz ve yaklaşık 550şer sayfa. Kapak fiyatları da $17.99. Siyah beyaz olduğu için kolay basılır ve ucuz olur gibi düşünülebilir ama 550 sayfanın çevirisi hem zor olacaktır hem de çevirmenkik için verilecek para yüklü bir meblağ olacaktır.


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it