Haberler

Haberler->Comics, Fumetti vs..->Conan #50   
Conan #50

Bizde Lâl Kitap tarafından yayınlanan ve ABD'de yarın (7 mayıs 2008) satışa sunulacak son Conan dergisi hakkındaki tanıtım yazısını aşağıda okuyabilirsiniz.

Yazar : Tim Truman
Çizer : Tomàs Giorello
Kapak Çizeri : Tony Harris
Renklendiren : JD Mettler and Tony Shasteen

Çocukluğundan bu yana ölüm her zaman Kimmeryalı Conan’ın etrafında kol gezmişti, ama ölümle hiçbir zaman böylesine yüzleşmedi. Korkunç bir büyünün pençesindeki sadık arkadaşı korkunç bir ölümle ölmüş olmasına rağmen tekrar ebedi istirahate gönderilmeli, ama zaman çok kısa. Kendi ruhunu ele geçirmeden önce Kimmeryalı eski arkadaşını saf dışı etmek zorunda. Üstelik bu ne yazık ki Conan’ın en önemli sorunu da değil. Güç peşinde koşan çılgın bir büyücünün yönettiği şeytani güçler tarafından kuşatılan Conan ve yoldaşları bu büyücünün Ölüm Tanrısının ta kendisini yeryüzüne çağırmasını ve tüm Hiborya’ya karanlığı getirmesini durdurmak zorundalar. Çok geç olmadan karanlık kuvvetleri durdurmak savaşçıların her şeylerine malolacak.

Robert E. Howard’ın kayıp el yazmasından esinlenerek yazılan “Nergal’in Eli” öyküsünü mutlaka okuyun ! Nomalin iki katı sayfa sayısına sahip olan ve Eisner ödüllü kapak çizeri Tony Harris tarafından çizilen çok özel kapağı ile Conan #50 bir dönemin sonunu getiriyor.

Ama Conan hayranları üzülmesinler, heybetli Kimmeryalı Haziran ayında yepyeni bir seri ile hayatının yeni dönemine ışık tutacak maceralarıyla tekrar karşımıza çıkacak !

Not: Çizgi roman severler olarak Lâl Kitap'ında bu ikinci seriye devam edeceğini umut ediyoruz...

Çeviren: Alaslar
Konu ile ilgili yorumları Conan ABD - Dark Horse Conan Haberleri forum başlığından takip edebilirsiniz.
Gönderen Yunus, Salı, 06 May 2008 23:31, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it