Haberler

Haberler->Sinema da ÇR->The Dark Knight ve Oscar?   
The Dark Knight ve Oscar?

Dark Knight Filmi Oscar'ın Ağır Topları ile Yarışabilir mi ?

David Germain, Associated Press

En son bir film ABD gösteriminde yarım milyar dolarlık hasılatı aştığında Oscar ödüllerinin de çoğunu toplamıştı.
Bu film 11 yıl önceki 'Titanic' idi. Bu kez karşımızda 'The Dark Knight' var; film eleştirmenlerce beğenildi ancak Heath Ledger'in perfonmansını bir kenara koyacak olursak çizgi roman janrına ait filmi Oscar jürisine beğendirmek daha zor bir iş.


Hollywood'un prestij sezonu başlayıp stüdyolar ödül adaylarını açıklarken çılgın kötü adam Joker rolündeki Ledger, Oscar ödülü için sağlam bir aday olarak görünüyor. 2008 Ocak ayında hatalı ilaç kullanımı yüzünden hayatını kaybeden aktörün perfonmansı tüm Hollywood tarihindeki en başarılı kötü adam canlandırmalarından birisi olarak nitelendiriliyor.
Teknik kategori ödüllerinde de başarılı olması beklenen 'The Dark Knight' filminin önemli ödüllerde şansının az olduğu düşünülüyor. Örneğin çizgi roman kahramanı Batman'i başarıyla canlandıran Christian Bale'in ödül alması pek olası görünmüyor.


'The Dark Knight' filmi Haziran ayında gösterime girmeden hemen önce Bale, "Bu tür beklentilerim yok" demişti. "Yine janr olayı. Çıkardığım işten gayet memnunum ama ödül kazanmaya layık değil. Bu tür roller ödül kazanmaz. Heath'in perfonmansı olağanüstüydü ve gözlerin onun üzerinde olmasından mutluyum. Rolün hakkını tam anlamıyla veriyor."


'The Dark Knight' filminin 500 milyon $ hasılat sınırını aşarak sinemalardaki gösteriminin sona ermeye başlamasıyla birlikte 22 Şubat 2009 akşamı gerçekleşecek Oscar ödülleri törenine henüz 6 ay olmasına rağmen stüdyolar Oscar adaylarını kaydettirmeye başladılar.
....
(Yazının devamı var ancak The Dark Knight ile ilgili bölüm bu kadar.)
http://www.newsarama.com/film/ap-080909-dark-knight-oscar.html

Çeviri için forum üyemiz Alaslar'a teşekkür ediyor, sizleri görüş ve yorumlarınız için forum sayfamıza bekliyoruz.
http://resimliroman.net/forumlar/viewtopic.php?f=21&t=493&start=75
Gönderen kurtaran_adam, Perşembe, 11 Eylül 2008 20:14, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it