Haberler

Haberler->Comics, Fumetti vs..->Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do   
Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do

Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do

Hazırlayan: Erdem "Leto" Virlan

(Dikkat! Aşağıdaki yazı, söz konusu macera hakkında "spoiler" bilgi içermektedir.)

Kevin Smith'in yazdığı, Terry&Rachel Dodson'ın çizdiği 6 sayılık bu mini serinin yazımına Smith 2002'de başlamıştı. Hatta Smith'in bu işten sonra Amazing Spiderman serisini devralacağı konuşuluyordu. Ağustos 2002'de başlayan serinin Ekim, yani 3. sayısından sonra 2005'e kadar süren bir bekleme yaşandı, Kasım 2005'te nihayet 4. sayı çıkabildi ve Ocak 2006'da seri tamamlanabildi.

Smith bu konuda şu açıklamayı yaptı: "Gecikme konusunda hiç bir elle tutulur bahanem veya savunmam yok -hele ki Bendis gibileri her ay bir çok dergiye mükkemel işler yazarken-, ancak şunu diyebilirim ki 2002'de tamamlasaydım ortaya çıkacak olan hikayeden çok daha iyi bir hikaye oldu."

Bu gecikme yüzünden Smith çok ağır eleştirildi, hem tembel hem de parasını aldığı bir işi teslim etmediğinden dolayı iş etiğinden yoksun olmakla suçlandı. Gene de Ocak 2006'da Smith, işini zamanında teslim etmemesinin bir şeyi ortaya çıkardığını söyledi. Marvel'in o zamanki bilgisayarlı ödeme sistemi söz konusu ödemeyi çıkarmamıştı. Smith işini teslim edene kadar bu durumu farketmediği için aslında teslim edene kadar para almamıştı. Kendisi bunu "Sanırım adalet yerini buldu." diye yorumluyor.

Sayı 1 : "The Evil That Men Do"


Kara Kedi, Spider-Man'in eski aşkı New York'a geri döner.

Spider-Man, Tricia adlı kayıp bir kadını aramaktadır. Ayrıca Philips isimli bir gencin ölümünü. Philips, bir onur öğrencisi, daha önce eroin kullandığına dair hiç bir kanıt olmamasına rağmen aşırı doz eroinden ölür. Spider-Man bir uyuşturucu satıcısını sorgular, satıcıdan, Bay Brownstone (Amerikan argosunda eroin.) isimli, genç erkeklerden hoşlanan bir adamın ismini alır.

Kendisi de arkadaşı kayıp Tricia'yı arayan Kara Kedi, Spider-Man ile karşılaşır. İkisi, Brownstone'a ulaşmak için Hunter Todd isimli bir gencin peşine takılırlar. Todd ve kız arkadaşı aşırı doz eroinden ölmüştür ve açık telefonda Bay Brownstone'un sesi duyulur.


Sayı 2 : "A Ruse By Any Other Name..."


Garrison Klum isminde biri cep telefonunu kapatır ve Carnegie Hall'a girer. Spider-Man ve Black Cat burda verilen bir partiyi basar. Partiyi karıştıran Scorpia isimli süperkötüyü pataklarlar. Evsahibi Klum kameramanlara şov yaparken Spider-Man adamın sesinden şüphelenir, telefondan son anda duyduğu sesle aynıdır.


Sayı 3 : "Hate Crimes"


Spider-Man ve Black Cat, Scorpia'nın Alberto Ortega diye yerel bir uyuşturucu şebekesinin başı tarafından Klum'ı öldürmek üzere kiralandığını öğrenirler. Klum, tüm Ortega çetesini eroin doz aşımı ile öldürür. Black Cat ile Spider-Man bu olaya tanık olur ancak müdehale konusunda tartışırlar. Felicia Klum'ın karşısına kendisi çıkar, Klum'ın düşük seviyede teleport ve telekinezi güçleri olan bir mutant olduğu ortaya çıkar. Cebinde taşıdığı saf eroini istediği miktarda insanların damarlarına teleport vasıtasıyla zerk edebilmektedir. Klum Felicia'ya da eroin verir, uyuşturucunun etkisiyle Felicia hareketsiz kalır ve Klum Felicia'ya tecavüz etmek için elbiselerini çıkarmaya başlar.


Sayı 4 : "A Study in Scarlet"


Felicia Hardy Ryker's Island hapishanesindedir, Garrison Klum'ı öldürmekle suçlanmaktadır. Olay yerinde Felicia ve Klum'ın parçalanmış cesedi bulunmuştur. Matt Murdock, Felicia'ya tecavüz için muayeneye gitmesini, nefs-i müdafadan kendisini kurtarabileceğini söyler ancak Felicia tecavüz iddiasını şiddetle reddeder.
Bunun üzerine Spider-Man ve Daredevil Felicia'yı hapisten kaçırmaya karar verir.

Ancak Garrison Klum'ın kardeşi Francis Klum kendilerinden daha önce gelmiştir. Güçleriyle iki kahramanı birbirleriyle dövüşmeye zorlar ve Felicia'yı da alıp teleportla uzaklaşır.


Sayı 5 : "Trickle Down"


Spider-Man ve Daredevil Klum ve teleport güçleri hakkında bilgi almak için Nightcrawler ile temasa geçmeye karar verir. Bu arada Francis, Felicia'ya geçmişini anlatmaktadır. Yıllar boyunca abisi Garrison'ın tecavüzüne uğramıştır ve üstün telekinezi yeteneklerini kullanarak iğne izi olmadan eroin kullanmak isteyen müşterilerden büyük paralar kazanmıştır. Francis de Felicia'yı kurtarmak adına abisini öldürmüştür. Francis'i kanuna teslim olmasına ikna etme konuşmaları sırasında Felicia kendisinin de zamanında tecavüze uğradığını açıklar.

Sayı 6 : "One in Four"


Flashbackler halinde Felicia'nın Empire State University ilk sınıfında erkek arkadaşı tarafından tecavüze uğradığını görürüz. Olayı yetkililere açıklamayıp intikamını kendisi almak isteyen Felicia dövüş sporlarında uzmanlaşır. Ancak herhangi bir şey yapamadan önce adam trafik kazasında ölür.

Felicia'nın öyküsü Francis'i etkiler ancak tam bu sırada Spider-Man ve Daredevil ortaya çıkar. Spider-Man, Felicia'nın tehlike altında olduğunu düşünerek Francis'e girişir, Francis de Felicia'ya kendisini tuzağa düşürdüğünü söyler. Francis köprüden aşağı düşer ama suya düşmeden önce kendini ışınlar.

Nightcrawler, adam teleport olsa bile ışınlandığı yere aynı düşme hızıyla gideceğini, bu yüzden büyük ihtimalle öldüğünü söyler.

Daha sonra Francis'i, Spider-Man'e karşı intikam yemini ederken ve Kingpin'den daha önce Mysterio'nun giydiği kıyafeti satın alırken görürüz.

Sizleri, konu hakkındaki yorum ve görüşleriniz için forum sayfamıza bekliyoruz:

http://www.resimliroman.net/forumlar/viewtopic.php?f=5&t=2601
Gönderen Nick Fury, Cuma, 26 Eylül 2008 08:27, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it