Haberler

Haberler->Comics, Fumetti vs..->Spider-Man: Brand New Day   
Spider-Man: Brand New Day

Spider-Man: Brand New Day 

Hazırlayan: Erdem "Leto" Virlan

(Dikkat, aşağıdaki yazı söz konusu macera hakkında "spoiler" bilgi içermektedir.)

Spider-Man: Brand New Day, Marvel Comics tarafından 2008 yılında başlatıldı. Spider-Man: One More Day hikayesinden sonra olanları anlatır. Amazing Spider-Man #546-564 arasındadır.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yeni Durum

One More Day macerası sonrası Spider-Man'in Mary Jane Watson ile evlilği ortadan kaldırılmış oldu, Peter-MJ evliliğinin bir şekilde etkilemiş olduğu hayatlar da değişti. Spider-Man'in gizli kimliğini de şu anda kimse bilmiyor. Harry Osborn halen hayatta ve yıllardır Avrupa'da yaşıyor. May hayatta ve evsizlere yardım eden gönüllü bir organizasyonda çalışıyor. Peter tekrar mekanik ağ fırlatıcılarına dönmüş durumda. Burda önemli bir şey var, "bazı insanlar" Civil War sırasında Spider-Man'in maskesini açtığını hayal meyal hatırlıyorlar ancak maskenin altındaki yüzü hatırlamıyorlar.

Yeni durumu bir grafik halinde görmek için:

http://droracle.files.wordpress.com/2008/01/statusquo.jpg

Brand New Day

Spider-Man, Süper İnsan Kayıt Yasası dolayısıyla ortalıktan kaybolmuştur ve 100 gündür kayıptır. Peter Parker, May'in evinde kalmakta ama kendine de bir yandan ucuz bir daire aramakta. Daily Bugle'a gittiğinde Bugle'ın büyük finansal zorluklarla mücadele ettiğini görüyor. J. Jonah Jameson stresten kalp krizi geçiriyor.

Satışları arttırmak ve Bugle'ın düştüğü mali krizden kurtulmak için Robbie, Peter'a Spider-Man fotoğraflarının çıkmasının şart olduğunu söyler, Peter'da tekrar şehirde ağ sallamaya ikna olur. Robbie tam işlerin yoluna koyulacağına dair ümitlerini arttırmışken Dexter Bennett isimli ünlü bir iş adamı çıkagelir ve Jameson'ın Bugle'daki tüm hisselerini satın aldığını, bundan böyle işleri kendisinin yürüteceğini söyler.

Menace adlı süperkötüyle karşılaşan Peter, Harry'nin tekrar goblin jetine binmiş olabileceğine dair şüphelenir ancak Harry'nin kız arkadaşı Lily Hollister, Harry'nin Menace olmadığına dair tanıklık eder.

Menace vs Örümcek

Mary Jane Watson, Bobby Carr ve Jackpot

Yeni kurguda Mary Jane ve Peter uzun süren bir ilişki yaşamış, ancak ilişki kötü bitmiş ve birbirlerine çok soğuk durumdalar. Peter'ın MJ ile evli olduğuna dair bir anısı yok ancak MJ'in bu konudaki bilincini ve Mephisto'ya en son ne söylediğini bilmiyoruz. Aralarında geçen bir diyalogda Peter MJ'e "Seni nerden tanıyorum?" diye soruyor, MJ de "Tanışmıştık, başka bir hayatta" diye cevap veriyor. Spider-Man bu diyalogda tabi ki karşısındakinin MJ olduğundan haberdar değil; MJ şu andaki erkek arkadaşı film yıldızı Bobby Carr'ın isteği doğrultusunda kimliğini saklıyor.

Hatta Spider-Man Mary Jane Watson'ın yeni kaydolmuş süperkahraman Jackpot olabileceğini düşünüyor. Jackpot'un kendisi Spider-Man'e isminin Sara Ehret olduğunu söylüyor, ama Spider-Man kadının maskesiz halini ziyaret ettiğinde kadın böyle bir şeyi kesinlikle reddediyor. Sara'yı daha sonra bir hava alanında karşılaştığı MJ'den imza isterken görüyoruz.

Yeni karakterler

Carlie Cooper

Carlie Lily Hollister'ın kadim bir arkadaşıdır. Adli Tıp'ta çalışıyor. İşinde yeni olduğu zamanlarda "egzotik" olaylara ilgi duyuyor. Babası Ray Cooper, saygı değer bir polis. Carlie, nehirde bulunan bir cesedi incelemeye başladığında cesedin ağzında bir örümcek vericisi bulur.

Carlie Dr. Rabin isminde deli bir profesör tarafından Maya Tanrılarına kurban etmek amacıyla kaçırılır ancak Spider-Man tarafından kurtarılır.

Ryan Maxwell

Ryan Maxwell bir inşaat işçisidir. Dexter Bennett Daily Bugle'ın ismini değiştirdikten sonra, gazete binasının üzerindeki dev harfleri sökme işinde çalışırken Menace, çalışma arkadaşı Bill'i üzerinde durdukları platformdan düşürür. Spider-Man Bill'i yakalamaya çalışır ancak ağının diğer ucunu platformun altına yapıştırmıştır ve platform ağırlığa dayanamayarak sökülür, böylece Ryan da Bugle'ın dev U harfiyle birlikte aşağı düşmeye başlar. Spider-Man Ryan'ı yakalar ancak Ryan'ın boynu incinir.

Ryan daha sonra avukat Matt Dowd ile görüşür ve Spider-Man'i kendisini binadan ittiği suçlamasıyla dava edip edemeyeceğini sorar. Dowd, suçlunun kimliği bilinmediğinden davayı açıp Spider-Man'i de gazete ilanı yoluyla mahkemeye çağıracaklarını, eğer gelmezse davayı otomatik olarak kazanacaklarını söyler.

Vincent Gonzales


Vin NYPD'de çalışıyor ve Spider-Man'den nefret ediyor. Arkadaşı ve meslektaşı Al O'Neil ise zıt fikirde. Vin and O'Neil, Peter Parker ile Amazing Spider-Man #552'de karşılaşıyor. Vin daha sonra Amazing Spider-Man #562'de Peter ile ev arkadaşı oluyor ama Peter gazeteden kovulduğunun Vin tarafından bilinmesini istemiyor. 564. sayıda, Vincent Peter'ın kovulduğunu öğreniyor ve yollarını ayırmak istiyor.

Yeni Düşmanlar


Overdrive

Mister Negative

Menace

Freak

Paper Doll

 

 

Sizleri konu hakkındaki yorum ve düşünceleriniz için forum sayfamıza davet ediyoruz:

http://resimliroman.net/forumlar/viewtopic.php?f=5&t=2605

 

 

 
Gönderen Nick Fury, Pazar, 28 Eylül 2008 18:38, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it