Haberler

Haberler->Yeni Yayınlar->Batman: Öldüren Şaka (The Killing Joke) çıktı   
Batman: Öldüren Şaka (The Killing Joke) çıktı

Baykuş Kitap tarafından yayınlanacak kitapların ilki olan Batman: Öldüren Şaka (The Killing Joke) çıktı. 6 Kasım Perşembe tarihinden itibaren İzmir, İstanbul ve Ankara’daki çeşitli çizgi roman/kitap satış noktalarında satışına başlanacak olan Öldüren Şaka‘yı okurlar ayrıca 9 Kasım’a kadar devam edecek olan 27. İstanbul Kitap Fuarı’nda da temin etme şansına sahip olacaklar. İlerleyen günlerde çeşitli büyük kitabevleri ve internet satış sitelerinde de yerini almış olacak.

Toplam 64 sayfa olan Öldüren Şaka çizgi roman sektörünün en önemli yazarlarından biri olan Alan Moore tarafından yazılıp ve Brian Bolland tarafından çizilerek ABD’de ilk olarak 1988 yılında yayınlandı. Yayınlandığı tarihten bu yana Amerikan çizgi roman sektöründe 80′li yılların en kayda değer eserlerinden biri olarak görülen Öldüren Şaka ayrıca Batman kronolojisinin de kilometre taşlarından biri olarak kabul edilmekte. Yazılmış en iyi Joker hikayelerinden biri olan Öldüren Şaka‘da hikaye birbirlerinin ezeli düşmanı olan iki ikon karakter Batman ve Joker’i temel alarak mantık ve delilik arasındaki ince çizgiye odaklanmakta.

Baykuş Kitap tarafından yayınlanan format 2008 yılında kitabın çizeri Brian Bolland tarafından yenilenmiş renklendirmeyi içermekte. Ünlü çizgi roman çizeri Tim Sale tarafından yazılmış önsöz, Bolland tarafından yazılmış sonsöz, daha önce Batman: Black & White serisinde yayınlanmış ve Bolland tarafından yazılıp çizilmiş “Masum Bir Adam (An Innocent Guy)” adlı kısa hikayenin renkli versiyonu ve de Bolland’ın Öldüren Şaka için yapmış olduğu çeşitli taslak çizimleri de ekler olarak ciltte yeralmakta.

Batman: Öldüren Şaka‘dan ön izleme sayfalarını görmek için aşağıdaki linklere tıklayın.

Kapak                         Sayfa 6                         Sayfa 7                         Sayfa 8

 
Gönderen Yunus, Çarşamba, 05 Kasım 2008 01:10, Yorumlar(3)
Yorumlar
jackmaldow
20 Kas 2008
uzun zamandır türkiyede dc ve marvel comics in sciens fiction türü olarak çizgi romanı çıkmıyodu bu çok iyi oldu kitap fuarında 15 liraydı normal satış fiyatıda 18 olucakmış bana biraz pahalı geldi ama yinede değer.
funk_operatörü
20 Kas 2008
kesinlikle okunmasi gereken bir cilt.
meraklicizgi
15 Kas 2008
Baykuşa tebrikler ve başarılar temenni ederim devam edebilmek için şanslarının da yaver gitmesini diliyorum.Sanırım bu macera Bando Batman'lerde çıkmıştı.


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it