Haberler

Haberler->Comics, Fumetti vs..->Bat Malikanesindeki Dev Bozuk Para ve Robot Dinazor   
Bat Malikanesindeki Dev Bozuk Para ve Robot Dinazor

Bat Malikanesindeki Dev Bozuk Para ve Robot Dinazorun Hikayesi

"Bu muhteşem oyuncakları nereden buluyor?"

Dev bozuk paranın hikayesi:

Bir çizer yarasa mağarasını resmediyorsa arka planda olması gereken iki şey vardır. Birincisi dev para ikincisi ise robot dinazor. Peki dev paranın hikayesi ile ilgili hiç bir fikriniz var mı? “Büyük ihtimalle Batman, İki-Yüz ile karşılaştığı bir macerasında almıştır” diyorsanız yanılıyorsunuz. Hatta bazı çizerler Harvey’in parasında olduğu gibi üzerine çizik atar. Halbuki alakası yoktur.

James Coyne iyi bir işe sahiptir ancak işyerinde “pitching penny” (Para atarak oynanan bir çeşit kumar) oynadığı için kovulmuştur. Daha sonra hırsızlık kariyerine başlamayı karar verir ama ilk soyduğu yerin kasasında “penny”ler dışında bir şey yoktur ve polisler tarafından yakalanır. Hapiste kafayı demir paralarla bozan James, hapisten çıktıktan sonraki tüm kirli işlerinde sembol olarak bozuk paraları kullanmıştır. Gazetede, müzede sergilenecek dev parayı görünce hemen onu çalma planları yapar. Ama her zaman olduğu gibi, Batman duruma el koyar ve James’i yakalar. Gerçi James’in sonunu getiren Batman değil bozuk paralar olmuştur.

Robot Dinazorun Hikayesi:

Murray Wilson Hurt, çeşitli şovlar hazırlayan ünlü bir yapımcıdır. Yeni şovu için robot dinazorların bulunduğu bir ada yapar ve açılış için şeref konuğu olarak Batman ve Robin'i çağırır. Dinazor adasının tanıtımında Mr. Breach adında biri, eğer Batman ve Robin adadaki tehlikelerden yanında hiç bir ekipmanı olmadan 36 saat boyunca kurtulabilirse, hayır kurumlarına 5.000$ bağışlayacağını söyler. (Hikayenin yayınlandığı yıl 1946) Robotların kontrolü Breach'de olduğundan olayın hayati bir tehlikesi yoktur. Ama bu tanıtım toplantısında hangi vasıfla orada olduğunu anlamadığım biri, bu durumu Batman'den kurtulmak için bir fırsat olarak görür ve adaya gidip robot dinazorların ve mağara adamlarının kontrolünü eline geçirir. Bundan sonra olanları az çok tahmin edebiliyorsunuzdur.

Hazırlayan: Tengu

 

Sizleri konu hakkındaki yorum ve görüşleriniz için ilgili forum sayfamıza davet ediyoruz:

http://www.resimliroman.net/forumlar/viewtopic.php?f=5&t=19&start=96

 
Gönderen Nick Fury, Pazartesi, 29 Aralık 2008 12:30, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it