Haberler

Haberler->Comics, Fumetti vs..->THE NIGHT PROJECTIONIST - Gece Makinisti   
THE NIGHT PROJECTIONIST - Gece Makinisti

THE NIGHT PROJECTIONIST - Gece Makinisti

Kisilova, Macaristan, 1707 Yılı
Bir Sabbath günü köyleri esrarengiz bir hastalık salgınıyla karşılaşınca, batıl inançlı yerel halk ve köyün rahibi yanlış bir karar alırlar. Bir vampir olduğu konuşulan ve cesedi gömülmüş olan Theodore Burak’ı mezarından çıkaracak, onunla birlikte, yaşayan tek varisi olan Carmilla’yı yakacaklardır. Fakat işler çığırından çıkar, içlerinden biri ihanet edince tüm köy ve yerel halk mahvolur.

Crosstown Falls, Günümüz
Kasabanın kamulaştırılan sinema salonu Cadılar Bayramı Arifesi’nde tüm gece boyunca Dracula içerikli filmler göstererek seyircisine veda etmektedir. Ancak içerideki korku filmi hayranları, dışarıdaki vampir sürüsünün kasabayı ele geçirmek üzere olduğunun farkında değildir.

Vampirler kısa sürede eski sinema salonunu ablukaya alır ve seyircileri içeri hapsederler. Böylece, ölümcül bir kuşatma başlamış olur. Ancak içeridekiler kolayca pes etmeyecektir. Önce barikatlar kurar, daha sonra korkunç bir gerçeği keşfederler; sinemanın geceleri film gösteren makinisti de bir vampirdir!

Sinema fanatikleri, sadece dışarıdaki kana susamış yaratıkları geri püskürtmekle değil fakat aynı zamanda üç yüzyıl önce kendi hemşerilerine ihanet etmiş olan ve şu anda kendi aralarında bulunan vampire karşı mücadele etmek zorundadırlar…

Senaryosu Robert Heske tarafından yazılan, kapakları ve çizimleri Diego Yapura tarafından yapılan aylık çizgi romanın ilk sayısı 25 Şubat 2009’da ABD’de yayımlandı.

Şimdilik 4 sayı olması planlanan dizinin yayıncısı ise, “Studio 407” adıyla faaliyet gösteren yeni bir şirket…

İlk sayının kapağı:

Resim


İç sayfalardan örnek çizimler:

Resim

Resim

Resim

Resim


Daha detaylı bilgi için resmi web sitesi:

<!-- m -->http://studio-407.com/np/npmain.html
Hazırlayan: Oğuz Özteker
Sizleri konu hakkındaki yorum ve görüşleriniz için, ilgili forum sayfamıza davet ediyoruz:
http://www.resimliroman.net/forumlar/viewtopic.php?f=5&t=2918
<!-- m -->Gönderen Nick Fury, Pazar, 01 Mart 2009 01:41, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it