Haberler

Haberler->Yeni Yayınlar->BAĞDAT'IN ASLANLARI ÇIKTI ! ! !   
BAĞDAT'IN ASLANLARI ÇIKTI ! ! !

bagdat-1Daha önce Batman: Öldüren Şaka‘yı (Batman: The Killing Joke) yayınlamış olan Baykuş Kitap tarafından yayınlanan ikinci grafik roman olan Bağdat’ın Aslanları (Pride of Baghdad) satışa çıktı. Toplam 136 sayfa ve tamamı renkli olan grafik roman 30 TL’den satılmakta.

18 Nisan itibariyle başlayan ve 26 Nisan’a kadar sürecek olan 14. Tüyap İzmir Kitap Fuarı’nda Baykuş Home standında satılmaya başlanan Bağdat’ın Aslanları’nı ayrıca gene 18 Nisan itibariyle Karşıyaka / İzmir’deki Baykuş Home dükkanından da elde etmek mümkün.

20 Nisan
Pazartesi gününden itibaren de aşağıdaki satış noktalarından temin edebilirsiniz:

İSTANBUL : Büyülü Rüzgar, Robinson Crusoe (Gon) Kitabevi, Gerekli Şeyler, Meraklı Çizgi

ANKARA : Devr-i Alem Sahaf

İZMİR : Yakın Kitabevi, İletişim Kitabevi

10 gün sonra ise genel dağıtıma verilecek kitabı diğer büyük kitabevlerinden ve internetten elde edebilmek mümkün olacak.

Y: The Last Man ve Ex-Machina serilerinin ödüllü yazarı ve ayrıca Lost dizisi için de yazarlık yapmış olan Brian K. Vaughan tarafından yazılan ve Niko Henrichon tarafından çizilen Bağdat’ın Aslanları yaşanmış gerçek bir olaydan ilham almakta. 2003 yılında Bağdat’ın Amerikan savaş uçaklarınca bombalanması sırasında Bağdat Hayvanat Bahçesi’nden kaçarak serbest kalan ve Bağdat’ın savaşla kavrulmuş sokaklarında yaşam mücadelesi veren dört aslanın hikayesini anlatan grafik roman hayvanların gözünden insanların savaşına dair sert eleştiriler yöneltmekte. Amerika’da yayınlanmış olduğu 2006 yılında çok ses getirmiş olan Bağdat’ın Aslanları o yılın en dikkat çekici eserlerinden biri olmuştu.

Bağdat’ın Aslanları 2006 yılında IGN sitesi tarafından “En İyi Orijinal Grafik Roman” ödülünü kazandı. 2007 yılında Harvey Ödülleri’nde “En İyi Grafik Albüm” ve “En İyi Tek Sayılık Hikaye” ödüllerini aldı. Gene 2007 yılında Eisner Ödülleri’nde “En İyi Kara Kalem/Çini” ve “En İyi Yazı Yazımı” dalalrında aday gösterilerek “En İyi Yazı Yazımı” ödülünü aldı (Baykuş Kitap tarafından yayınlanan formatta aynı yazı stiline sadık kalınmıştır).

Hazırlayan: The Bat

Sizleri konu hakkındaki yorum ve görüşleriniz için ilgili forum sayfamıza davet ediyoruz:

http://www.resimliroman.net/forumlar/viewtopic.php?f=58&t=3012

bagdat2
Gönderen hanac, Cumartesi, 18 Nisan 2009 14:28, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it