Haberler

Haberler->Sinema da ÇR->Dead of Night   
Dead of Night

Dead of Night dd 1

Yönetmen: Kevin Munroe
Senaryo: Thomas Dean Donnelly,Joshua Oppenheimer
Yaratıcısı: Tabiki de Tiziano Sclavi
Oyuncular: Brandon Routh (Dylan Dog), Taye Diggs (Vargas-kötü adam yani), Sam Huntington (Marcus-maalesef Groucho bu şahıs)

Bilindiği üzere yakışıklı ve bir o kadar şıpsevdi olan Kabus avcıları ile dolu bir ailenin yaşayan son üyesi Dylan Dog'un filminin çekimlerine başlandı. Sanırım fumetti ailesinin ilk hollywood deneyimi olacak bu film. Haliyle Dylan'da İngiltere'den Amerika'ya transfer olmuş, Groucho'da Arşaklıktan Marcusluğa afaroz edilmiş. Kanımca burası filmin en zayıf halkası. Dellamorte dellamore filminde de Groucho yerine şişko göbekli bir adam vardı, b uda Arşak'ın Marcus(!) talihi olsa gerek. Duyumlara göre dylan'ın iki hikayesinden uyarlanacak film 2009 yılında gösterime girecekmiş. Filmin isminden zombi ağırlıklı olacagı izlenimi verse de hikayede vampir,kurt adam v.s. olup ortaya karışık bişeyler çıkartıp çizgiromana uzak kitleye de seslenme çabası içine girecek gibi yönetmen.

Kişisel kanaatim çr orijinli filmlerin aslından bu denli uzaklaşmaması yönünde. Diğer bir sorun ise T. Sclavi'nin filme katkısının olup olmayacağı,bence olmazsa olmaz, olursa bu film Dylan Dog olmaz, olsa olsa Dylan muadili olabilir hatta Brandon Routh bu durumu bile belirsizliğe sokar.

Yine de ne kadar yakınsamda filme ilk gideceklerden biri olacağım şüphe götürmez, bu da bu tarz filmleri yapanların en büyük kozu olsa gerek. Keşke Dylan'ı çekmekte bu kadar gecikmeselerdi de Rupert Everett bunca yaşlanmasa ve Dylan'ı canlandırsaydı. 

Filmin en güzel yanı ise kuşkusuz bizi Dylan'dan mahrum eden yayınevlerini harekete geçirecek olmasıdır, en azından böyle ümit ediyorum. Böyle olursa belki Xabarasın oğlunu kaldığı yerden okumaya devam ederiz kimbilir, bekleyip göreceğiz.

Hazırlayan: NIC 39

Sizleri konu hakkındaki yorum ve görüşleriniz için ilgili forum sayfamıza davet ediyoruz:

http://resimliroman.net/forumlar/viewtopic.php?f=4&t=3000&p=31792#p31792
Gönderen hanac, Pazartesi, 20 Nisan 2009 09:12, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it