Haberler

Haberler->Yeni Yayınlar->Manga Shakespeare   
Manga Shakespeare

Manga Shakespeare


William Shakespeare
Everest Yayınları / Çizgi Dizisi

"Cinayetin dili yok belki, ama konuşacak," der Hamlet Shakespeare'in en bilmecemsi oyununda. Klasik Shakespeare'i manga çizimiyle kaynaştıran ve sürükleyici etkisiyle okurlarını coşkulandıran çığır açıcı bir uyarlama. Savaşlarla mahvolmuş bir siberdünyada yaşayan Danimarka Prensi, Hamlet babasının ölümü nedeniyle acı çekerken, kalenin burçlarında gezinen bir hayalle karşılaşır. Bu Hamlet'in ölen babasının hayaletidir ve katilinin adını açıklar: Öz kardeşi öldürmüştür onu. Hamlet, babasının cinayetinin intikamını almaya çalışırken bizleri deliliğe, ihanetlere ve üzücü bir aşk hikayesine uzanan bir yolculuğa çıkarır.

Hamlet, William Shakespeare'in tiyatro oyunlarının çizgi uyarlamaları olan Manga Shakespeare dizisinde yer almaktadır. Japon çizgilerinden esinlenen ve Shakespeare'in özgün metinlerinden Richard Appignanesi tarafından uyarlanan bu dizi, usta mangacıların çizimleriyle bu büyük yaratıcının sözlerini öğrenciler, Shakespeare okurları ve manga hayranları için canlandırmaktadır.

Shakespeare's Globe tavsiye eder...

"Ya resimlerin dramatik bir şekilde peşpeşe gelmesi ya da bir sanat biçimi olarak manganın enerjisi neden oluyor: Nefes kesici bir işle karşı karşıyayız."
-The Guardian-
(Tanıtım Bülteninden)

Türkçe (Orjinal Dili:İngilizce)
196 s. -- 2. Hamur-- Ciltsiz -- 15 x 21 cm
ISBN : 9789752896246
2009
Yayın Yönetmeni : Sırma Köksal
Kapak : Utku Lomlu
İllustrasyon : Emma Vieceli
<!-- m -->

m2

"Tek aşkım tek nefretimden doğdu," diyerek üzüntüsünü dile getirir, en ünlü aşk öykülerinden biri olan Romeo ve Juliet'in kahramanı Juliet. Klasik Shakespeare'in manga çizimiyle kaynaşması olan bu çarpıcı uyarlama, okurlara heyecan verecektir. Günümüzün modern Japonya'sında yaşayan iki genç aşık, birbirine düşman Yakuza aileleri olan Montague ve Capulet aileleri arasındaki tatsız kan davasının ortasında kalmıştır. Tokyo sokaklarında yaşanan şiddet, ihanet ve trajediye rağmen yasak aşklarını sürdürebilirler mi?

Romeo ve Juliet, William Shakespeare'in tiyatro oyunlarının çizgi uyarlamaları olan Manga Shakespeare dizisinde yer almaktadır. Japon çizgilerinden esinlenen ve Shakespeare'in özgün metinlerinden Richard Appignanesi tarafından uyarlanan bu dizi, usta mangacıların çizimleriyle bu büyük yaratıcının sözlerini öğrenciler, Shakespeare okurları ve manga hayranları için canlandırmaktadır.

Shakespeare's Globe tavsiye eder.

"Manganın dinamik akışının Shakespeare'in olay örgüleriyle birleşmesi sayfaları bir solukta okumaya yol açıyor."
-Independent, Pazar Eki-
(Tanıtım Bülteninden)

Türkçe
196 s. -- 2. Hamur-- Ciltsiz -- 15 x 21 cm
ISBN : 9789752896253
2009
Resimli

Yayın Yönetmeni : Sırma Köksal
İllustrasyon : Sonia Leong


Sizleri konu hakkındaki yorum ve görüşleriniz için ilgili forum sayfamıza davet ediyoruz:


http://www.resimliroman.net/forumlar/viewtopic.php?f=8&t=3189

Gönderen hanac, Pazartesi, 17 Ağustos 2009 19:59, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it