Haberler

Haberler->Comics, Fumetti vs..->Romanzi a Fumetti Bonelli   
Romanzi a Fumetti Bonelli

Hoz Comics'in üç ayda bir 300 sayfa olarak yayınyacağını duyurduğu Romanzi a Fumetti Bonelli serisinin ilk kitabı hakkında bilgileri Leto bizler için çevirdi. Bu yazı sayesinde Romanzi a Fumetti Bonelli (Bonelli usulü Romanlar olarak çevirebilir) içeriği hakkında bilgi sahibi olabileceğiz...

"Romanzi a fumetti Bonelli"  serisinin ilk yayını olan "Dragonero" (Kara Ejder), bizleri 296 sayfa süren fantastik bir aleme davet ediyor.

Medeni Erondar diyarının ötesinde İmparatorluk topraklarını Ejderlerin Diyarı'ndan ayıran sınırlardaki kuleler çökmek üzeredir. Bu devasa yapılar birbiri ardına şeytani bir gücün yönettiği kötü ruhlar tarafından ele geçirilmekte. İblisleri karanlık dünyalarında hapis tutan antik büyüler etkisini kaybetmekte. Ancak Büyücü Alben ne yapılması gerektiğini biliyor.

Myrva isimli bir kız, Ecuba isimli bir rahip-savaşçı, Ecuba'nın dostu Gmor isimli bir ork ile birlikte büyücünün eski bir düşmanı tarafından çağrılan iblislerle savaşacak ve ejder avcısı olan köklü bir aileden gelen Ecuba'nın çok iyi bildiği gibi ejderlerle de!

Konu: Luca Enoch ve Stefano Vietti
Çizim: Giuseppe Matteoni
Kapak: Giuseppe Matteoni


İkinci kitabımız olan "Gli occhi e il buio" (Gözler ve Karanlık) bizi geçtiğimiz yüzyılın başında geçen yüksek tempoya sahip bir hikayeyle insan zihninin garip labirentlerine çağırıyor.

1907 senesi, Paris'te yaşayan ressam Alessandro Simonetti'nin, nişanlısının trajik ölümünden dolayı kafası yerinde değildir ve sürekli halüsinasyonlar görmektedir. Bu hayalleri sanatçı bir ilham kaynağı olarak görür, "sanatın saf hali"ne ulaşabilmek için...

Bundan bir yıl sonra Milano'da vahşice işlenmiş cinayetler ortaya çıkar. Soruşturma Komiser Matteo de Vitalis'e emanet edilir.

Vay anasını diyorum ama durum şöyle muhabbetperver resimli roman sakinleri:

Konu: Gigi Simeoni
Çizim: Gigi Simeoni
Kapak: Gigi Simeoni

Üçüncü kitabımız olan Sighma (Sigma) da; Belirsiz bir gelecek, bomboş bir dünya...Sadece bir tek, devasa bir şehir...Ve şehrin dışında, kızgın güneşin altında bir adam uyanıyor, geçmişine dair hiç bir şey hatırlamayan bir adam...

Kayıp hayatına ulaşmak için eldeki tek ipucu ise göğsündeki dövme, Yunan alfabesinden Sigma harfi...

Adamımız geçmişini arama ve kendini keşfetme yolculuğuna böylece başlar, ancak sorular soruları doğurmaktadır...Bu adam kim? Böyle müthiş dövüşmeyi nerden biliyor? Neden onu hiç bir şey korkutamıyor? Neden kimse onu tanımıyor?

Adeta şüpheler ve sorulardan oluşan bir labirent olan Şehir'de gerçeğe ulaşabilecek mi?

Konu: Paola Barbato
Çizim: Stefano Casini
Kapak: Stefano CasiniÇeviri: Leto


Konu ile ilgili yorumlarınızı Türkiye'de çıkmamış Bonelli serileri 6- Romanzi a Fumetti forum başlığına yazabilirsiniz.
Gönderen Yunus, Pazar, 11 Ekim 2009 12:38, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it