Haberler

Haberler->Yeni Yayınlar->The Amazing Spider-Man Sayı: 1 / Öteki Evrimleş ya da Öl   
The Amazing Spider-Man Sayı: 1 / Öteki Evrimleş ya da Öl

Kitapçılarda ve çizgi romancılarda yepyeni bir Örümcek Adam var.

Bu yepyeni kitaptaki macera az bir farkla ülkemizde Arka Bahçe Yayıncılık tarafından en son yayınlanmış Örümcek Adam serisinin devamı niteliğinde. Ağustos 2002'de Türkçe yayınlanmaya başlanan seri, J. Michael Straczynski'nin (JMS) yazdığı, ABD'de beğeniyle karşılanmış maceralardan itibarendi.

Mary Jane ile Peter'ın ayrılığı, sıradışı yeni karakterler Ezekiel ve ÖTEKİ macerasında da göreceğiniz Morlun'un dergideki ağırlıkları, Örümcek Adam'ın Straczynski yazarlığında başka bir yolun yolcusu izlenimi sağlıyordu. JMS'nin yolunun beğenilmesi ileriye dönük planlar yaptırdı ve JMS uzun bir süre Örümcek Adam yazdı. The Amazing Spider-Man #471-545 / 2001-2008

Ülkemizde Aralık 2005'te The Amazing Spider-Man 497. sayıda biten İstenmeyen Sonuçlar çıktıktan sonra bugüne kadar Türkçe yeni Örümcek Adam cildi yayınlanmadı. 
   
VE ARALIK 2009

HOZ Comics, tam 4 yıl sonra Amerika'nın en ünlü taytı, Örümcek Adam'ı son bıraktığımız yerin biraz ilerisinden, yazarı JMS'nin nihai emellerine ulaştığı OTHERS - ÖTEKİ macerasından başladı. Arada atlanan hikayelerde ÖTEKİ'de olacakların sinyallerini veren, ÖTEKİ içinde görüp de "Ne ara, nasıl oldu bu?" diyeceğiniz bölümler genellikle The Amazing Spider-Man (ASM) serisinde yer alıyordu. Bu bölümlerden mahrum kalmamanız ve ülkemizde son yayınlanan Spider-Man fasikülü 497 ve yayına başlanan525. sayılar arasında yer alan hikayelerin ÖTEKİ ile ilgili olanların özeti Duvar Sürüngeni sitesinden okuyabilirsiniz.


The Amazing Spider-Man Sayı: 1 Öteki Evrimleş ya da Öl
Hoz Yayınları
Fiyatı: 20,00 TL
144 sayfa, 2. hamur
Boyut: 17 x 26 cm
Baskı Tarihi: Aralık 2009

Konu: Duvar Sürüngeninin dünyasını tepetaklak edecek ürkütücü süper-hikaye Tedirgin edici rüyalar yakasını bırakmıyordu. Gittikçe artan bir dehşet duygusu tarafından rahatsız ediliyordu. İnsanların onu ele geçirmek istediklerine inanmıştı. Örümcek, şimdiye kadar karşısına çıkmış en büyük tehditle yüzleşiyordu: tek başına üstesinden gelmeyi ümit bile edemediği kadar sinsi bir düşman. Reed Richards, Stephen Strange ve Hank Pym gibi dostları sayesinde yalnız değildi. Peki, dünyanın en büyük beyinleri, kaderin gidişatını değiştirebilecekler miydi? Ve eğer değiştirebilecek olsalar bile buna cesaret edebilecekler miydi? Sonunda gerçeği kabul eden Peter Parker, kırmızı ve mavi taytını dolaba kaldırıp May Yenge ve MJ'le biraz güzel zaman geçirmeye karar verir. Ama Morlun'un başka planları vardır ve bu sefer Ağ Atıcı'ya yardım edecek Ezekiel yoktur. Yerine otur Sadık Okuyucu - şimdiye kadar bunun gibi bir kavga görmedin Peter, asla yenemediği düşmanıyla karşılaşıyor. Öldüresiye dövülmüş. Cennet ve Cehennem arasında bir yerde gezinen Örümcek, şimdiye kadar yaşadıklarından çok farklı bir yolculuğa çıkmak üzere. Eğer Morlun'un korkunç görevini yerine getirmesine engel olmayı umuyorsa, bunun için karşısında iki seçeneği var: Evrimleşmek ya da ölmek... Örümcek Adam - Öteki'nin bu ilk cildinde Amazing Spider-Man 525-526, Friendly Neighborhood Spider-Man 1-2 ve Marvel Knights Spider-Man 19-20 bir araya getirilmiştir.


Yorumlarınızı Örümcek Adam Hoz Comics'le yeniden forum başlığına yazabilirsiniz.


 


İkinci sayı Ocak 2010'da yayınevlerinde...
Gönderen Yunus, Salı, 22 Aralık 2009 19:34, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it