Haberler

Haberler->Yeni Yayınlar->Şemsiye Akademisi (Umbrella Academy)   
Şemsiye Akademisi (Umbrella Academy)

JBC Yayıncılık yayıncılık'tan yeni yayın süprizi; Umbrella Academy ( Şemsiye Akademisi). 2010 uılında yayınevi tarafondan yayınlanacak çizgi roman hakkında bilgiler;

Umbrella Academy ilk olarak Free Comic Book Day sayısı olarak ücretsiz dağıtılmış ve yoğun ilgi çekmesi ve Dark Horse un oldukça fazla sayıda mail alması sebebi ile limitli seriye dönüştürülmüş bir çizgi roman. İlk serinin ilk sayısı 2007 Eylül’ünde çıkıyor ve 6 sayı sürüyor. Daha sonra ise 2008 Eisner ödüllerinde en iyi limitli seri ödülünü alıyor ve bu da bir anlamda ikinci bir serinin önünün sonuna dek açıyor. Zaten yazar Gerard Way bir röportajında çok sevdiği Mike Mignola’nın yolunu izlemek istediğini dile getiriyor. Yani 5-6 sayılık mini seriler halinde ( Umbrella Academy için şu ana dek 6’şar sayılık) her mini seriden sonra bir süre ara vererek , daha sonra yenisine başlayarak ana hikayeyi uzun vadede oluşturmak.

Herşey Dünya genelinde gerçekleşen sıradışı bir olay ile başlar. Daha önce hiçbir gebelik belirtisi göstermeyen anneler , ardarda 47 çocuk dünyaya getirirler. Milyoner mucit Reginald Hargreeves ise bu çocuklardan 7 tanesini evlat edinir. Kendisine bunun nedeni sorulduğunda ise sadece ' Dünyayı Kurtarmak İçin ' der.

Hargreeves , sıradışı güçleri olan bu çocukları eğitmek için Şemsiye Akademisini kurar. Bu akademi çocuklar için içlerindeki güçleri keşfetmeyi sağlayacak bir aile olacaktır ; fakat bu aile çok da kalıcı olmayacaktır.

Yirmi yılın yarattığı bir yol ayrılığından sonra üveybabalarının ölümü üzerine tekrar bir araya gelirler. Çoktan kendi hayatlarını kurmuş grup üyeleri, bu toplanmanın ardından hem dünyayı yoketmek isteyen kötü güçlerle hem de kendi aralarındaki yirmi yılın silemediği gerginliklerle amansız bir savaşa girmek zorunda kalacaklardır.

Şemsiye Akademisi piyasaya çıktığı sene , Eisner ödülleri başta olmak üzere , En İyi Grafik Roman , En İyi Hikaye , En İyi Renklendirme , En İyi Kapak Tasarımı gibi pek çok dalda ödüller kazanmıştır. New York Times Best Selling ve Amazon.com Tarafından 2008'in En İyi Çizgi Romanı Seçilmiştir.

Yayın Tarihi : 2010
Yazar : Gerard Way ( My Chemical Romance )
Çizer : Gabriel Ba ( De : Tales )

Face Book Grubu : Şemsiye Akademisi ( Umbrella Academy ) Grafik Romanları

Aldığı Ödüller :
New York Times : En İyi Satanlar
Amazon.com : 2008 En İyi Çizgi Roman
Eisner Ödülleri : 2009 En İyi Grafik Roman Roman - En İyi Kapak Artisti - En İyi Renklendirme Artisti - En İyi Çizim Artisti.
Book Expo America : 2009 Kütüphaneler ve Gençler İçin En İyi Grafijk Roman
YALSA : En İyi 10 Grafik Roman
Scream Awards : 2008 En İyi Senaryo
Wizard : En İyi 100 Grafik Roman

Konu ile ilgili yorumlarınızı;  RR Forum » Çizgi Roman Yayınevleri » JBC Yayıncılık » Umbrella Academy ( Şemsiye Akademisi ) başlığına yazabilirsiniz.

Umbrella Academy hakkında daha detaylı bilgiyi;  RR Forum » Resimli Roman Sanatı ve Başlıca Ekolleri » Bar With No Name » Dark Horse » UMBRELLA ACADEMY başlığında okuyabilirsiniz.
Gönderen Yunus, Pazar, 03 Ocak 2010 00:24, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it