Haberler

Haberler->Yeni Yayınlar->Star Wars : Klon Savaşları Cilt 5 - En İyi Kılıçlar çıktı   
Star Wars : Klon Savaşları Cilt 5 - En İyi Kılıçlar çıktı

Uzun süredir sabırsızlıkla beklediğimiz Star Wars Klon Savaşları 5. cildi çıktı. Kınından çıkmayan kılıç, en iyi kılıçtır.

Klon Savaşları devam etmekte, fakat tüm mücadeleler savaş alanlarında yaşanmıyor. Cumhuriyetin kalbi olan Galaktik Senato da savaş alanlarındaki çatışmaları aratmayan politik mücadelelere sahne olmakta. Bail Organa ve Mon Mothma gibi idealist senatörler Cumhuriyetin temel aldığı ilkeleri korumak adına her şeylerini riske atarken günün birinde galaksiyi yeniden aydınlığa çıkaracak liderler olma yolundaki ilk adımlarını atmaktalar. Fakat inandıkları ilkeler doğrultusunda senatoyu yönlendirmek için aşmaları gereken bir engel var: Yüce Şansölye Palpatine.

Anakin Skywalker şüphelerinde haklı çıkar ve Jabiim Savaşı’nda öldüğüne inanılan ustası Obi-Wan Kenobi’nin hala hayatta olduğu anlaşılır. Fakat Anakin ustasına yardım etmek istiyorsa ona Karanlık Jedi Asajj Ventress’ten önce ulaşmalıdır. Savaşın bir diğer cephesinde ise Usta Yoda genç padawan’lara düşmanı yenmenin en iyi yolunun her zaman savaştan geçmediğini ve kılıçlarına davranmadan önce sağduyulu davranıp uzlaşma yollarını denemeleri gerektiğini öğretmeye çalışır. Çünkü Yoda’nın çok iyi bildiği gibi; en iyi kılıçlar kınılarından çıkarılmayanlardır.

Klon Savaşları’nın beşinci cildinde savaşın farklı bir boyutuna bakılarak savaş sırasında geri planda yaşanan politik olaylar ve bunların galaksinin geleceğini değiştiren sonuçlarına odaklanılmakta.

Yazar: John Ostrander, Jan Duursema
Çevirmen: Hakan Buhurcu, Bora Öngürer
Ebat:17x24
Sayfa:114 sayfa, renkli
Gönderen Yunus, Perşembe, 08 Temmuz 2010 23:36, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it