Haberler

Haberler->Yeni Yayınlar->Magico Vento İtalya'da bitiyor!   
Magico Vento İtalya'da bitiyor!

Geçen yıl ocak ayında forum sayfamızda Doc Holliday Magico Vento bitiyor başlığı altında G. Manfredi'nin açıklaması yayınlamıştı. Bu açılamadan 21 ay sonra  13 yıllık serüvenin ardından Magico Vento ,Kasım ayında, speciale olarak hazırlanan son sayı ile biteceği açıklandı. 212 sayfa olarak hazırlanan son sayı (Kayıp Zamanın Anıları(Günlüğü)) üç öyküden oluşuyor.  Aslında olaylar 17 Eylül'de çıkacak 130.sayı ile bağlanıyor . Bu gerçek bir son olacak ama başlıca karekterler olan Ned ve Poe'nun ölümü söz konusu değil. Ancak açık uçlu bir son olmayacak, hemen tüm bilmeceleri çözen kesin bir son olacak.

Manfredi geçen yıl Magico Vento'nun bitirilmesi ile ilgili yaptığı açıklama;  "G.Manfredi, M.Vento'nun 130. ya da 131. sayıda (2010 yılında) sona ereceğini açıkladı. Kendisi ile yapılan kısa söyleşide; Dizinin satışlarında fazla bir azalma olmadığını, ancak diziyi belli bir noktada iken bırakmak istediğini söyledi. Manfredi, sektörde global bir küçülme olduğunu, giderek, üst düzeyde çizer (ve yazar ile) çalışmanın maddi sıkıntılar nedeniyle zorlaştığını belirti. Serinin şu anda hala popüler olduğunu söyleyerek, bir anlamda zirvede bırakmanın daha iyi olacağını dile getirdi.

Artık öyküyü sonlandırmak gerektiğine inandığını belirterek, bundan sonra belki başka projeler üzerinde çalışmak istediğini ve Tex senaryoları yazmaya devam edeceğini belirtti.

Manfredi, finali üçlü bir episod halinde, özel sayı (speciale) olarak bitirmeyi planladığını belirterek bunun gerçekten de " görkemli ve özel" bir final olacağını söyledi. Finalin ayrı bir özelliği ise son episodun çizgilerinin, bu sene içinde aramızdan ayrılan Carlo Marcello'ya ait olması.


M.Vento'nun ,Mister No gibi "speciale" seriler halinde devam edip edemeyeceği ise şu anda belirsizliğini koruyor. Manfredi,bu konuda henüz bir karar vermediğini,ancak pek de istekli olmadığını söyledi.
" Dizinin , İtalya'da en son 120.sayısı yayınlanmış durumda.


Şu sıralar Manfredi, Gizli Yüz'ün den tanıdığız Hugh Shepperd'in , ana karakter olduğu "Şangay Şeytanı" adlı yeni bir proje için çalışıyor ve Tex'e senaryo yazmayı da sürdürecek.

Ülkemizde Lâl kitap tarafından yayınlanan Magico Vento İtalya'da sayfa sayısı artırılan sayıdan itibaren aylık 132 sayfa olarak devam edecek.

Konu ile ilgili görüşlerini yazmak için forum alanımızda bulunan  MAGICO VENTO BİTİYOR! forum başlığına tıklayabilirsiniz.

Magico Vento'nun son iki sayısının kapak resimleri


Magico Vento Speciale 130


Magico Vento 131

Yazan:
Gönderen Yunus, Salı, 21 Eylül 2010 18:54, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it