Haberler

Haberler->Yeni Yayınlar->1001 Roman'dan 4 yeni yayın.   
1001 Roman'dan 4 yeni yayın.

1001 Roman yayınevinden 4 yayın birden çizgi roman satış noktaları ve kitapevlerinde sizleri bekliyor.
Çizgi Roman Okulu-1 Claudio Villa, Çizgi Roman Okulu-2 Bruno Brindisi , Bandidos ve Martin Mysetere & Nathan Never. Aşağıda kitaplar ile ilgili açıklamaları okuyabilir, kapak resimlerini görebilirsiniz.

Martin Mystere & Nathan Never - Gelecek Mahkumu
Marty amcayı sevenlere ve Nathan Never okumayı özleyenlere. Bonelli'nin iki önemli karakteri bir arada. Tarih, bilim-kurgu ve fantastik öğeler güzelce harmanlanmış...

Enzo kağıda basılı, 15.2x21 cm.ebadındaki bu kitap 196 sayfadan oluşuyor ve etiket fiyatı 16 TL. 1001 Roman yayınevinin toplamda yedinci, Bonelli imzalı olarak da ikinci kitabıdır.

Konu ile ilgili detaylı bilgileri ve görüşleri Martin Mystere & Nathan Never - Gelecek Mahkumu forum başlığından ulaşabilirsiniz.

Çizgi Roman Okulu-1 Claudio Villa
Büyük bir çizerden ders...Sırlarını, çalışma yöntemini, esinlenmelerini ve kullandığı teknikleri öğrenmeyi kim istemez? Bir kitap ve bir ders...Bu kitap, büyük İtalyan ve uluslararası çizgi roman çizeri ile yapılan uzun bir söyleşi içeriyor. Bu söyleşide ünlü çizer, çizim sanatına yaklaşımını, yaptığı ilk okumaları, ilk çalışmaları, mesleğe nasıl başladığını ve başarıya nasıl ulaştığını anlatıyor. Ayrıca çalışma yöntemini, kendi tarzını araştırmasını, sanatın hiçbir zaman salt tekniğin peşinde olmadığını, aynı zamanda bir düşünme süreci ve onun sonucunda yapılan bir seçim olduğunu, bir hikayeye başlamasını, kendi gelişmesinin aşamalarını anlatıyor.

Bu kitapta Claudio Villa, kendisini Martin Mystère'den Dylan Dog'a ve efsanevi Tex'e kadar serilerde Bonelli yayınevinin en önemli çizerlerinden birisi haline getiren tarzıyla ilgili arayışlarını ve çizgi roman tutkusunu anlatıyor. Aynı zamanda okyanusun öte yakasına, Amerika'ya ve oradaki süper kahramanlara göz atarak kendi tarzını ortaya koyan güçlü ve gerçekçi yanlarını ortaya koyuyor.

Konu ile ilgili detaylı bilgileri ve görüşleri Çizgi Roman Okulu-1 Claudio Villa forum başlığından ulaşabilirsiniz.

Çizgi Roman Okulu-2 Bruno Brindisi
Dünyanın en büyük çizgi roman ustalarından çizgi roman ve çizim teknikleri hakkında bilgiler ve tüyolar...
Hiç bir yerde yayınlanmamış sayfalar, bir çok meşhur kapak ve karenin eskiz çalışmaları, bu ustaların hayatları ve çalışma tarzları hakkında bilgiler...
Gerek çizer adayları, gerekse çizgi roman sevdalıları için eşsiz bir hazine olan "Çizgi Roman Okulu" serisinin ikinci kitabın ustası daha çok Dylan Dog'tan tanıdığımız Bruno Brindisi

Konu ile ilgili detaylı bilgileri ve görüşleri forum Çizgi Roman Okulu-2 Bruno Brindisi başlığından ulaşabilirsiniz.

Bandidos
Western çizgi romanı denince akla gelen isimlerin başında yazar Gino D'Antonio gelir.(Storia del West, Bella & Bronco,Pekos Bill) Bu tarz eserler konusunda onun gibi tecrübeli olan çizer Renzo Calegari (Storia Del West, El Kid) ile birlikte gerçekten başarılı bir Western çizgi romanı ortaya çıkarmışlar.

2007 senesinde "Sergio Bonelli" logosu ile İtalya'da yayınlanan Bandidos 1001 Roman yayınevi ile Türk çizgi roman sevlerler ile buluştu.

Enzo kağıda basılı, 15.2x21 cm ebadında ve 248 sayfa olarak yayınlanan bu tek maceralık kitabın etiket fiyatı 16 TL

Konu ile ilgili detaylı bilgi ve görüşlere Bandidos forum başlığından ulaşabilirsiniz.
 

Kapak resimlerinin üstüne tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz.Gönderen Yunus, Pazartesi, 04 Ekim 2010 19:08, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it