Haberler

Haberler->Yeni Yayınlar->Ken Parker 43 - Cennete İki Adım çıktı   
Ken Parker 43 - Cennete İki Adım çıktı

Ken Parker, serinin 43. kitabıyla satış noktalarında! Cennete İki Adım isimli maceranın yazarı Giancarlo Berardi, çizeri ise Giorgio Trevisan.

Neredeyse her sekansta yeni bir sürprizle açılarak ilerleyen Cennete İki Adım, İtalya'daki ilk yayınlanı ile, o vakte kadar ülkenin çizgi roman geleneğinde pek suyüzüne çıkartılmamış bir başka konu olan keyif verici maddeleri mercek altına alıyordu.

Toplumsal ve bireysel sorumululukların gençlik hevesleri ile çatıştığı noktada devreye giren Ken, kendi ifadesiye "belki artık vazgeçmesi gereken" bilgece laflarla yaklaşıyor bazen mevzuya. Fakat maceranın geneli, adeta bir aksiyon fırtınası!

Cennete İki Adım, salt tematik derinliği ile değil, senaryo yapısı ile de kalburüstü bir macera. Üstelik, vahşi batıya has silah şiddetinin hâlâ hüküm sürdüğü özel bir kenti de betimliyor:

Geride bıraktığımız hafta içinde yeni bir silahlı saldırı ile ABD'nin ve dünyanın gündemine yerleşen, şerifinin de "Burası Amerika'nın Tombstone'u" diye eleştirdiği Tucson şehri, ilk kurulduğu yıllardaki haliyle anlatılıyor Cennete İki Adım'da: "Para kazanmak değil, para harcamak için gidilen bir yer..."

Cennete İki Adım, 12 Ocak'tan itibaren İstanbul'daki özel satış noktalarında ve Kertenpelex.com'da; 15 Ocak'tan itibaren ise Remzi, Dost, İnkılâp, D&R gibi zincir mağazalarda satışta.

Kaynak:  www.striphaber.com
Gönderen Yunus, Pazar, 16 Ocak 2011 02:59, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it