Haberler

Haberler->Röportaj->Vampirella and The Scarlet Legion Röportajı   
Vampirella and The Scarlet Legion Röportajı

Dynamite Entertainment bildiğiniz gibi Vampirella' nın tüm haklarını alarak, Kasım ayında yayınlamaya başlamıştı. Yayınlamaya başladığı günden beri de Vampirella' nın etinden sütünden yararlanıyor ve yararlanmaya da devam edecek tabi ki ! Mayıs ayında Vampirella ve Scarlet Legion mini-serisi severlerle buluşacak. Şimdi bu hikaye ile ilgili, Newsarama' nın serinin yazarı Joe Harris ile yaptığı röportajı sizlere sunuyoruz.

N.A: Joe, ilk sorumuz klasik bir soru..Vampirella yazmayı sana çekici kılan ne? Karakterin nelerini beğeniyorsun?

J.H: En başta, Dynamite' in Vampirella' nın lisansını alması, bize bunun için olanak verdi tabi ki. Bunu bize sorduklarında, bizde beraber yapabileceğimiz bir şeyler aramaktaydık ve cevabım gayet otomatik oldu. Vampirella bir mücevher ! O çok güçlü bir karakter. O bir nevi kabadayı. O yüksek derecede seksi ve çok hassas bir karakter. Projeleri sunmada, inanılmaz bir gücü var. O bildiğimiz tipik bir vampir değil, bir mitolojiye sahip ve onun bu mitolojisindeki fantastik olaylara bayılıyorum.

N.A: Kariyerin boyunca, bir çok korku temalı projen oldu. Ama Vampirella kesinlikle, bu korku temalı diğer hikayelerden farklı.. Daha önceki projelerinden, Vampirella ile yakın bulduğun var mı?

J.H: Vampirella tabi ki farklı, kana susamış bir yarasa veya pençelerini çıkarmış bir kurttan ziyade, onun kendine has bir mitolojisi, bir geçmişi var. O devamlılığı olan bir karakter ve o süper kahramanlar evreninin içinde. Benim de bu tarz projelerim oldu evet, ama hiç birinde süper kahramanlık olayları yoktu. Bir korku hikayesi yazmak için, bilirsiniz; karanlık odalar, şeytani varlıklar, karanlıkla korkutmak, bunlarla atarsınız temeli. Ardından üstüne bir macera entegre edersiniz. Birbirlerinden farklı bir kaç karakteri, bu tehdit ile mücadele etmesi için bir araya getirirsiniz. Şu an Oni Press için, kendi yarattığım ve korku temalı bir kaç işim var, ama onlar çok farklılar. Sanırım geçmişte Dark Horse için yazdığım B.P.R.D hikayesi en yakın olanı.

N.A: Dynamite' in şu an Eric Trautmann tarafından yazılan, Vampirella ongoing serisi devam etmekte. Bu seri ile herhangi bir bağlantısı var mı Vampirella and The Scarlet Legion' ın ? Tie-in olarak görebilir miyiz?

J.H: Aslında Vampirella and The Scarlet Legion, ongoing serideki olaylardan daha önce belirlenmişti, ama tabi ki Vampirella' yı Chaos organizasyonu ile ilgili yönlendirmek zorundaydı. Benim hikayem, Vampirella' nın en son yayınıyla, yeniden dönüşü Vampirella #1 arasındaki kayıp yılları anlatıyor.


N.A: Scarlet Legion hikayede büyük bir rol oynuyor ve hikayeye de adını veriyor. Bilmeyenler için, Scarlet Legion' dan bahsedebilir misiniz biraz?

J.H: Scarlet Legion eski bir Vampirella Fan Kulübü' nün ismi ve biz bu ismi kullanmak istedik. Vampirella' ya yardımcı olan karakterleri geliştirmek, markalaştırmak ve potansiyel bir takım haline getirmeyi amaçladık.

N.A: Peki, Scarlet Legion' ın bu hikayeki görüntüsü için ne söyleyebilirsiniz?

J.H: Vampirella, bizim dünyamız ile Chaos' un tam arasında duruyor. Chaos, sapkın bir din, ölüm, iblisler ve yıkım, Çılgın Tanrı olarak bilinen Chaos' un başını çektiği bir tanrılar hiyerarşisi sistemi. Bu hikayenin kökü, Vampirella' nın Warren Comics zamanlarına, Archie Goodwin' in yazdığı dönemlere dönüyor. O zamanlar, Chaos yanlıları ortaya çıkıyorlar ve bu eski tanrıları, insanların kurban edildiği, kendi "Armageddon" ları için, yer yüzüne döndürmeye çalışıyorlar. Tanrılar ruh talep ediyorlar ve masumlar ölüyor. Bizim bu yeni hikayemizde, Chaos kültünün, tanrılarını çağırma çabalarının yanında, Vampirella' nın da yeryüzüne gelmekte olan bu cehennemde kilit bir rol oynadığını göreceğiz. Eski dostlardan oluşan Scarlet Legion ekibi, zavallı Vampirella' yı avlamak için bir takım oluşturacaklar. Vampirella' da bir anda kendini, Chaos' u yok etmek isteyen bu iyi niyetli savaşçılar ve kendini Chaos' a itaat etmeye adamış sapkınların tam ortasında, sıkışmış halde bulacak. Bu noktada da Vampirella' nın eski düşmanlarından yardım istediğini göreceğiz. Dünyayı kurtarmak ve adını temize çıkartmak için.. Ancak kaderin cilvesidir ki, Vampirella ne kadar uğraşsa da, Scarlet Legion' ı da ne kadar hızlı ikna etse de, kendilerini bir adım ileri, iki adım geri gitmiş şekilde bulacaklar. Chaos' un planı başarılı bir şekilde ilerleyecek.

N.A: Şu anki ongoing seride, Vampirella daha muhafazakar bir kostüme sahip :) Biz bu seride onu nasıl göreceğiz?

J.H: Serimiz, ongoing seriden öncesini konu aldığı için, biz onu orjinal kostümüyle göstermeyi tercih ettik.

N.A: Görüntü demişken... Jose Malaga, çizimlerin başında ! Bunca zamandır onunla çalışmak nasıl bir şey?

J.H: Jose' nin yaptıklarından, sayfayı her çevirdiğinizde daha çok etkileniyorsunuz. Her sayfada daha iyiye gidiyor. Bol kanlı, canavarlı, şeytanlı bir hikaye yazdım ve bu trendin devamını görmek için de sabırsızlanıyorum.

Çeviri yapılan site: www.newsarama.com
Çeviriyi yapan site: http://cizgiromankulubu.blogcu.com 
Gönderen Yunus, Pazar, 27 Mart 2011 00:41, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it