Haberler

Haberler->Yeni Yayınlar->Durango   
Durango

Prestij yayıncılık tarafından yayınlanacak Durango'nun ilk 2 albümü 5 Nisan itibariyle dağıtıma verilecek. Albümlerin etiket fiyatı 12 TL. Boyutlarıysa 22*29 cm.

Hikayenin ilk basım tarihi 1981, yani bundan 30 yıl öncesi. Yves Swolfs o zamanlar 25-26 yaşlarında. Hikaye, çizim ve konuşma balonlarını doldurma işini tek başına yapmış. Günümüz şartlarında bile bunu yapabilecek kaç kişi var? Sırf bu özgünlüğü bozmamak adına, Yves Swolfs'un el yazısı bir fonta dönüştürülüp Türkiye'deki basımlarında kullanılmak üzere hazırlandı. Çeviri için büyük bir emek verildi. Durango, mümkün olan en güzel edisyonla sizlere sunulmaya çalışıldı.

İlk sayı bir nevi giriş sayısı ama devamında yani 2. ve 3. sayılarda hikayeler, karakterler daha bir yerine oturuyor. Hard western olarak tabir edilen türün örneklerinden biri Durango.


 


Resmin üstüne tıklayarak büyük halini görebilirsiniz


Resmin üstüne tıklayarak büyük halini görebilirsiniz

Durango 1. sayı
Köpekler kışın ölür
(Les chiens meurent en hiver)
Yayınevi: Prestij
Yazan & Çizen: Yves Swolfs
46 sayfa - renkli
Fiyatı: 12 TL KDV (Dahil)

Konu: Beyaz Vadi kasabasının ileri gelenlerinden Senatör Howlett, bölgedeki tek sığır çiftliğine sahip olmak için yanıp tutuşmaktadır.

Senatör Howlett adına çalışan kiralık katiller, her türlü yönteme başvurmakta ve insanlara işkence etmektedir. Küçük çiftçiler, hırsızlıkla suçlanıp ardından ya ulu orta asılmakta yada gizemli bir şekilde vurulmaktadır.
Bu sırada, "Yok Edici" adıyla anılan Durango kasabaya gelir.
Durango 2. sayı
Öfkenin Gücü
(Les forces de la colère)
Yayınevi: Prestij
Yazan & Çizen: Yves Swolfs
46 sayfa - renkli
Fiyatı: 12 TL KDV (Dahil)

Konu: Durango, "Sakin Kilise" kasabasında, son çatışmada aldığı yaraları sarmaktadır. Bu kasaba, hiçbir suçun işlenmediği, sessiz, sakin ve şerifi olmayan bir kasabadır.

Her şey yolunda giderken, azılı kanun kaçağı Joe Callahan ve çetesi civarda yaptıkları bir soygunun ardından bu kasabaya sığınırlar.
Durango’nun mesleği burada da yakasını bırakmaz.

 
Gönderen Yunus, Pazartesi, 04 Nisan 2011 23:18, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it