Haberler

Haberler->Yeni Yayınlar->Karaoğlan Filmi 11 Ocak'ta sinemalar'da   
Karaoğlan Filmi 11 Ocak'ta sinemalar'da

Suat Yalaz'ın yazıp çizdiği Türk çizgi romanı Karaoğlan 51 yıldönümünde tekrar sinema sahnelerinde. Yönetmen ve çizgi roman sever Kudret Sabancı'nın çektiği Karaoğlan filmi 11 Ocak 2013'de çizgi roman seveler ile buluşacak. Son teknoloji görsel efeklerin kullanıldığı  filmin maliyeti yaklaşık 10 milyon lira. Filmin başrolündeki Volkan Keskin’e Bayır Gülü rolünde Müge Boz eşlik ediyor.

Filmin yönetmeni Kudret Sabancı; “Karaoğlan”, Türkiye’nin en önemli markalarından biri. Çok sıcak, çok samimi... Neredeyse yolda görseniz şaşırmayacağınız bir tip... Suat Yalaz çok güzel bir karakter yaratmış, biz de onu beyazperdeye aktarıyoruz. Zaten bu 15 yıldır hayata geçirmenin hayalini kurduğum bir işti. Ciddi bir prodüksiyon gerektirdiği için bugüne kadar bekledim. Ve zamanı geldi. Filmde yapılmamış pek çok şey deneyeceğiz. En basiti, üç tane 10 bin kişilik ordu birbirine girecek. Bilgisayar desteği çok olacak tabii... Tüm detayları düşündük, hepsini titizlikle ele aldık. Figürasyon dâhil bütün oyunculara binicilik eğitimi verdik. Filmde kullanılan atlara da gereken özeni gösteriyoruz, hiçbirine asla eziyet edilmiyor, kimse merak etmesin. Bu arada Karaoğlan’ın atı Yağmur ve Bayırgülü’nün maymunu bizim en önemli oyuncularımızdan... Karaoğlan karakterine gelince... Volkan’la yedi-sekiz senedir tanışıklığımız vardı zaten, başrolü o aldı. Şimdi bakıyorum da Suat Yalaz, Karaoğlan’ı ona bakarak çizmiş gibi. Popüler bir oyuncu olmaması ise avantaj... Biz yeni bir Karaoğlan hikayesi yaratıyoruz.

Karaoğlan hayranlarının kaçırmaması gereken bir film, en büyük avantaj ise filmi çeken yönetmenin sıkı bir çizgi roman okuru olması.

Filmin konusu;
YIL 1238. SELÇUKLU SULTANI ULU KEYKUBAT BİR YIL ÖNCE ZEHİRLENEREK ÖLDÜRÜLMÜŞTÜR. 150 YILDIR ADIM ADIM BÜYÜYÜP GÜÇLENEN SELÇUKLU’YU KARGAŞA DOLU BİR DÖNEM BEKLEMEKTEDİR. ÇİN’DEN POLONYA’YA KADARKİ BÜTÜN ÜLKELER MOĞOL İŞGALİ ALTINDADIR. KİMSENİN DURDURAMADIĞI BU TEHLIKELİ GÜÇ, ŞİMDİ DE TÜRKLERİN HUZUR DOLU YURDU ANADOLU KAPILARINA DAYANMIŞTIR. TÜRK-MOĞOL SAVAŞI ÇIKMAK ÜZEREDİR. BÜTÜN DÜNYAYI ATEŞE VEREN MOĞOL İSTİLASINDAN KORUNMANIN TEK YOLU TÜRK DEVLETLERİ ARASINDA BİRLİK OLUŞTURMAKTIR. ALTIN ORDA DEVLETİ DE BU BİRLİĞE KATILMAK İSTEMEKTEDİR.

BU BİRLİĞİ GERÇEKLEŞTİRMENİN YOLUYSA, ÇİSE HATUN’UN ALTIN ORDA HANININ OĞLUNA GELİN GİTMESİDİR. MOĞOLLARSA, BU BİRLİĞİ ENGELLEMEK İÇİN ÇİSE HATUN’U YOK ETMEYE KARARLIDIRLAR. BAŞLARINDA CAMOKA’NIN OLDUĞU BİR MANGUDAY BİRLİĞİ, BU AMAÇ İÇİN GÖNDERİLMIŞTİR.

ANCAK CAMOKA’NIN İŞİ O KADAR DA KOLAY DEĞİLDİR. KARŞISINDA EFSANE KAHRAMAN KARAOĞLAN VARDIR.

ANADOLU’DAN BAŞLAYIP KAFKAS DAĞLARINDA UZANACAK HEYECAN VE TEHLİKE DOLU YOLCULUK BAŞLAR. ÜSTÜNE ÜSTLÜK KARAOĞLAN, İKİ GÜZEL TEHLİKENİN DE TAM ORTASINDADIR; BEY KIZI ÇİSE HATUN VE YANKESİCİ BAYIRGÜLÜ!

TEHLİKE, EĞLENCE VE AŞK DOLU BU YOLCULUK, ON BİNLERCE KİŞİLİK ÜÇ DEV ORDUNUN KIRAN KIRANA SAVAŞININ TAM ORTASINA KADAR UZANIR.

ANADOLU’NUN KADERİ KARAOĞLAN’IN ELİNDEDİR. ELE AVUCA SIĞMAYAN GÜZELLER GÜZELİ BAYIRGÜLÜ, ASYA’NIN EN İYİ KILIÇ KULLANAN ADAMI BAYBORA, BÜYÜK SAVAŞÇI BALABAN VE KARAOĞLAN’IN AKIL HOCASI ÇALIK, BU BÜYÜK DESTANIN KADER ORTAKLARIDIR.

 

Karaoğlan filmimin web sitesi; www.karaoglanfilm.com
Konu ile görüşlerinizi
Karaoğlan (2013) forum başlığına yazabilirsiniz.
Gönderen Yunus, Çarşamba, 09 Ocak 2013 14:16, Yorumlar(1)
Yorumlar
cihan
09 Ock 2013
1Kartal Tibet'in oynadığı Karaoğlan çizgi roman karelerinden çıkmış,canlanmış gibi.2-Karaoğlan böyle kirli sakallı değil,sakalı biraz uzasa "hint maymunlarına döndüm"der ilk fırsatta traş olur.3-Buhara işi takkesiz hiç dolaşmaz.4-Karaoğlan aydınlı yüzlü,cana yakın,sevimli,şimdiki gibi sevimsiz asık suratlı değil.5-45 yıl evvel çekilen Karaoğlan filmlerindeki kurt başlı kılıca bakın birde şimdikine kurt değil sanki buldoğ başlı kılıç.6-Suat Yalaz Usta Karaoğlan'ın böyle dejenere edilmesine nasıl izin verir aklım almıyor.7-Diğer karekterlerin(Camoka,Baybora,Balaban,ilk resimdeki cüceyi çıkaramadım hangi macerada böyle bir karekter var?) zaten çizgi romandakilerle alakası yok.(Bayrgülü hariç)8-Şimdiden ilan ediyorum bu filminde sonu dizi Karaoğlan gibi fiyasko.(Bu yorumun aynısını Facebook/Çizgi Roman Derneği sitesine de yazdım)


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it