Haberler

Haberler->Yeni Yayınlar->Kızılmaske Yeniden!   
Kızılmaske Yeniden!

"Bundan beş yüzyıl kadar önce, babasının ölümüne ve gemisinin korsanlar tarafından batırılmasına tanıklık eden genç bir adam, kendini Bengali kıyılarında bulur. Walker soyadını taşıyan o genç adam, daha sonraları babasını katleden adamın kafatasına elini koyarak zalimlikle ve açgözlülükle hayatlarını sürdüren insanların kökünü kurutmaya yemin edip Bengali topraklarında soyunun nesiller boyu yaşatacağı efsaneyi, ölümsüz ruhu yaratır: Fantom'u.

17 Şubat 1936'da Amerikalı tiyatro yazarı Lee Falk, Kızılmaske’yi bir gazetedeki birkaç karelik çizgi roman şeridi olarak okurların karşısına ilk kez çıkarttığında, maskenin toplum düşmanlarının ya da balo müdavimlerinin bir aracı olmadığını herkese kanıtlamış ve bununla yetinmeyip “bedeni sıkıca saran” özel kostümle çizgi romanlarda yeni bir gelenek başlatmıştır. Kendine has bu unsurlarla Kızılmaske günümüzün en popüler kahramanlarının atası ve bir çizgi roman klasiği olmuştur.

70’li ve 80’li yıllarımıza damga vuran Kızılmaske şimdi Büyülü Çizgi Roman etiketiyle, karakterin altın çağında çizgilerin Sy Barry’ye emanet edildiği günlük gazete bandı maceralarını kronolojik sırayla toplayan bu ciltlerde Büyülü Çizgi Roman logosu ile yeniden okuyucuyla buluşuyor"
Gönderen Yunus, Cuma, 31 May 2013 10:52, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it