Haberler

Haberler->Yeni Yayınlar->Büyülü Rüzgar veda ediyor!   
Büyülü Rüzgar veda ediyor!

Magico Vento İtalya'da Gianfranco Manfredi yazarlığında Mayıs 1997'de yayına başlayan ve 2010 yılı Kasım ayında speciale olarak yayınlanan son sayısı ile sona ermişti. Magico Vento'nun Türkiye serüveni ise 15 Ekim 2002 yılında Lal Kitap tarafından Büyülü Rüzgar adıyla başlamıştı ve Ağustos 2013'de 131. sayı ile bitiyor. 

212 sayfa olarak hazırlanan son sayı Kayıp Zamanın Anıları üç öyküden oluşuyor. Açık uçlu bir son olmayacak, hemen tüm bilmeceleri çözen kesin bir son olacak.

Magico Vento ( Büyülü Rüzgar)'un gerçek adı Ned Ellis'tir, ABD Ordusu eski bir üyesi olan Ned Ellis başından yaralndıktan sonra geçmişini unutmuş ve Sioux tarafından kabul edilen beyaz adam geleceği öngörme yeteneği olan bir şaman olmuştur. Seri yazar Gianfranco Manfredi tarafından Temmuz 1997'de oluşturuldu  . Korku ve doğaüstü olaylar, genellikle Kızılderili efsaneleri ve Kızılderililer ilgili temalar, mitoloji vardır. Hikayeler 1850 sonrası Amerika'sında geçmektedir. Hikayelerde gazeteci dostu Poe (Willy Richards) eşlik etmektedir. Hikayeler arasında bir çok tarihi lişileğe rastlamak mümkündür. General George Armstrong Custer , Crazy Horse ve Oturan Boğa gibi. 

131 sayılık serinin tümünde Gianfranco Manfredi yazarlık yapmış, çizer olarak; Andrea Venturi (kapak sanatçı nn. 1-31), Pasquale Frisenda (kapak sanatçı nn. 32-75), Corrado Mastantuono (kapak sanatçı no 76 -131), Ivo Milazzo, José Ortiz ,Luigi Piccatto, Bruno Ramella,  Giuseppe Barbati, Goran Parlov görev yapmıştır. 

Günümüzde İtalya'da Panini Comics tarafından renkli olarak içinde bol ekstralar ile birlikte tekrar baskısı yapılmaktadır. Ayrıca Haziran 2013'den itibaren Amerika Birleşik Devletlerinde Epicenter Comics tarafından ingilice, renkli ve lüx edisyon olarak Bane Kerac kapak resimleriyle Magic Wind adıyla yayınlanmaya başlamıştır. 
Gönderen Yunus, Cuma, 12 Temmuz 2013 23:29, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it