Marvel Zombileri

MARVEL ZOMBİLERİ

Marvel zombileri serisi Dünya-2141 evreninde geçen ve mutantların zombiye dönüştüğü Marvel maceralarıdır.

Olaylar bir asteroidin dünyaya düşmesi ile başlar. Bu asteroid beraberinde dünyaya salya ve ısırık yoluyla bulaşan ve kurbanlarını zombiye dönüştüren bir virüs getirmiştir. İlk olarak Sentry asteroid ile temas eder ve zombiye dönüşerek virüsü Marvel kahramanlarına bulaştırmaya başlar.

Olayların patlak verdiği ilk anda Magneto bir grup insanı kurtarma girişiminde bulunur. Ancak zombilerin bundan haberi olur ve Magneto’nun tüm çabalarına rağmen sonunda zombi Iron Man ve zombi Spider Man gibi zombiler Magnetoyu tamamen yerler; Magneto’dan geriye zombiye dönüşecek bir şey kalmaz

Bu arada Giant Man Black Panther’i ele geçirmiştir ve onu yavaş yavaş yemektedir. Giant Man salyasının Panther’i zombiye dönüştüreceğini bildiği için Panther’i ısırarak değil uzuvlarını keserek yemektedir ve bu esnada ilaç kullanarak Panther’i komada tutmaktadır. Wasp, Giant Man’in Black Panther’i yediğini öğrendiğinde bu lezzetli yemeği sadece kendisine sakladığı için öfkelenir ve Giant Man’e saldırır. Saldırı sırasında Wasp kendisini küçülttüğünde Giant Man Wasp’ın kafasını ısırarak koparır. Wasp’ın başının tadı Giant Man’i çok rahatsız eder ve yediklerini tükürür; Wasp’ın bedeni başsız kalmıştır.
Bu sırada asıl zombi mutant grubunun karşısına Silver Surfer çıkar ve onlara gezegenlerinin Galactus tarafından yendiğini söyler. Zombiler Silver Surfer’a saldırırlar. Dövüş sırasında zombilerin et yeme gereksinimi her şeyin önüne geçer ve zombiler arasında kargaşa çıkar. Sonunda zombi Wolverine, zombi Luke Cage, zombi Spider Man, zombi Iron Man, zombi Captain America, zombi Hulk ve zombi Giant Man Silver Surfer’ı yemeye çalışırlar. Ancak Silver Surfer’a zarar verebilen tek zombi Hulk olur. Saldırı sırasında zombi Wolverine’in adamentium pençeleri kolundan yırtılarak çıkar. Zombi Hulk, Surfer’ın arkasından gizlice yaklaşarak Surfer’ın kafasını ısırarak koparır ve kozmozun gücü serbest kalır. Surfer’ı yiyen zombiler ellerine bakarlar ve kozmik gücün ellerinde ışıdığını fark ederler; zombiler akşam yemeklerinin gücünü emmiştir

Bu sırada başka bir yerde Black Panther Wasp’ın başını taşımaktadır ve Wasp’ın başı Panther’e kendisini toplayabilmek için Panther’in etinden biraz tadabilmek için yalvarmaktadır. Bunalan Panther biraz dinlenmek için oturur. Bu esnada Magneto’nun müritleri Panther’e rastlar ve etrafını sararak Magneto’nun nerede olduğunu öğrenmek isterler. Müritlerin ellerindeki tarayıcılar dünyadaki herkesin zombiye dönüştüğünü göstermektedir. Müritler Black Panther’in halen zombiye dönüşmemiş olmasını şüphe ile karşılarlar.

Çok geçmeden Galactus ortaya çıkar. Zombiler yeni elde ettikleri kozmik güçlerin de yardımıyla Galactus’u alt etmeye çalışırlar ancak başaramazlar ve çekilerek bir plan yapmaya karar verirler. Zombi Hulk, Bruce Banner’a dönüşür ve sonunda bir karara varırlar. Şehrin bir başka yerinde Black Panther müritlerle konuşmaktadır. Müritlerin bir kısmı Fabian Cortez’in emirlerine karşı gelerek Black Panther’e saldırırlar. Bir bacağı ve bir kolu eksik olmasına rağmen Black Panther kendisini başarıyla savunur. Dövüş sırasında Panther, Wasp’ın kafasını Burns’e fırlatır ve Burns ölür. Cortez tekrar adamları üzerindeki hakimiyetini ele geçirir ve saldırıyı durdurur. Black Panther müritlerin kendisini Asterod M’nin düştüğü bölgeye götürmesini ister ve müritleri kontrol altında iken zararsız olduğuna inandırdığı Wasp’ın başını da yanlarında götürmeye ikna eder.

Bu esnada Bruce Banner, zombi Spider Man ve zombi Iron Man karmaşık bir mekanizma hazırlamaktadırlar. Nihayet Galactus’a yaklaşmaya başladıklarında artık aralarında zombi Doctor Doom’dan zombi Venom’a kadar yüzlerce zombi mutantın ortalıkta dolandığını fark ederler. Bu arada Asteroid M yakınlarında Reynolds zombi virüsünü yok edecek bir tedavi için Wasp’ın kafası üzerinde deneyler yapmaktadır. Derken Forge ortaya çıkar ve Black Panther’e kendi protez bacağını göstererek aynısından Black Panther için de yapacağını ima eder.

Şehirde Iron Man Galactus’a karşı kullanacakları karmaşık makinenin son ayarlarını yapmaktadır. Tüm zombi mutantlar ellerini makinada kendileri için dizayn edilen boşluklara koyarlar ve yeni kazandıkları kozmik enerji dahil tüm güçleri ile Galactus’a karşı saldırıya geçerler. Bu birleşik güç Galactus’u savunmasız yakalar ve zombi mutantlar arka arkaya aynı şekilde saldırıya devam ederler, nihayetinde Galactus yere yığılır. Hemen akabinde zombi Giant Man, zombi Luke Cage, zombi Hulk, zombi Spider Man, zombi Captain America, zombi Iron Man ve zombi Wolverine grubu ile aralarında zombi Juggernaut, zombi Rhino, zombi Green Goblin ve zombi Doctor Octopus’un bulunduğu diğer zombi mutantlar arasında Galactus’u kimin yiyeceğine dair şiddetli bir dövüş başlar. Uzun bir dövüşün ardından yeni edindikleri kozmik güçlerin de yardımı ile Iron Man’in grubu mücadeleyi kazanır. Dövüş sırasında zombi Captain America’nın beyni Red Skull tarafından kafatasından çıkarılır

Iron Man’in grubu diğer zombi mutantları yenilgiye uğrattığı sırada Galactus tekrar ayağa kalkmaya başlar. Muzaffer zombi mutantlar Galactus’un zayıflamış bedenini geri yatırırlar ve canlı canlı yemeye başlarlar.

Bu noktada öykü beş yıl ileriye atlar ve yeni protez uzuvları ile Black Panther ve müritler Dünya’ya geri dönerler. Ellerindeki tarayıcılar dünya üzerinde hiç kimsenin yaşamadığını göstermektedir, ancak biliyorlardır ki zombiler açlıktan ölmemektedirler. Öyleyse ya tüm zombi mutantlar dünyayı terk etmiştir ya da birbirlerini öldürmüşlerdir.

Çok uzakta başka bir gezegende bir ulak liderlerine en kötü kabuslarının gerçek olduğunu haber verir. Öyküdeki bir sonraki karede Spider Man, Giant Man, Luke Cage, Iron Man, Wolverine ve Hulk hepsi Galactus’unkine benzer bir kostüm giymişlerdir ve Giant Man şöyle der: “Beslenme zamanı çocuklar ! ”

Marvel Zombileri Külliyatı

Marvel Zombies : Dead Days
Marvel Zombies vs. The Army of Darkness, 1-5 sayılar
Ultimate Fantastic Four, 21-23 sayılar
Marvel Zombies, 1-5 sayılar
Ultimate Fantastic Four, 30-32 sayılar
Black Panther, 28-31 sayılar
Marvel Zombies 2, 1-5 sayılar

Çeviren: Alaslar

 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it