Resimli Roman Forum

 
Çizgi Roman Haberleri
Initial D (1996-2014)
Gönderen Yunus, Perşembe, 05 Haziran 2014 01:24

ResimInitial D ilk kez Kodansha'nın Young Magazine'inde 1995'de tefrika edilmeye başlayan bir Manga'dır. 1998'de ise aralarında GAINAX'ın da bulunduğu 5-6 stüdyo tarafından Fuji TV için Anime'ye adapte edilmiştir. 24 bölümlük ilk sezonu 1999'da 2. sezon, 2001/2002 yılında 3. sezon görevi gören bir film ve önceki sezonların en heyecanlı yarış sahnelerinin seçilerek görsel olarak elden geçirildiği bir OVA ve 2004'de 2 ...

Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Adam Wild
Gönderen Yunus, Çarşamba, 04 Haziran 2014 23:04

Adam Wild, Ekim ayında okuyucu ile buluşacak olan Bonelli'nin yeni kahramanı. Büyülü Rüzgar'dan sevdiğimiz Manfredi karakteri. 

Kahramanımız İskoç asıllı bir kâşiftir. Royal Geographical Society of London üyesidir. Araştırmalarını ekvator Afrika’sında yoğunlaştırmıştır. Londra'da masa başında çalışmaktansa kara kıtayı keşfetmek daha cazip gelmiştir. Köle avcıları, mücevher elmas hırsızları potansiyel düşmanlarıdır. En iyi dostlarından biri hatta sonrasında sevgilisi Bantu kabilesinin lideri Amina'dir.


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Jolies Ténèbres (Beautiful Darkness) - Vehlmann & Kerascoët
Gönderen kurtaran_adam, Çarşamba, 04 Haziran 2014 00:50

Resim

Fransa'da 2009'da yayımlanan Jolies Ténèbres'in İngilizce baskısı Şubat ayında Drawn & Quarterly'den Beautiful Darkness adıyla çıktı (94 sayfa). Yazan Fabien Vehlmann, çizen Kerascoët adıyla anılan çizer çift Marie Pommepuy ve Sébastien Cosset. Üstte, İngilizce ve Fransızca baskıların kapakları var.

Kitabın açılışında, başkarakter Aurora'yı Yakışıklı Prens'i evinde çay ve pasta eşliğinde ağırlarken buluruz. ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Sex Criminals - Fraction & Zdarsky
Gönderen kurtaran_adam, Çarşamba, 04 Haziran 2014 00:46

Resim

Sex Criminals'ı henüz okumadım; ama şu sıralar hem kitabevi raflarında sıkça karşıma çıkmasıyla, hem bu sene Eisner Ödülleri'nde iki dalda (en iyi yeni seri ve en iyi devam eden seri) yarışıyor olmasıyla dikkatimi çekti.

Matt Fraction'ın yazıp Chip Zdarsky'nin çizdiği ve Image tarafından aylık olarak yayınlanan eser, mizahi öğeler barındıran bir suç çizgi romanı. Wikipedia'dan okuduğum kadarıyla konusu şöyle: Kütüphaneci olan Suzie ile oyuncu olan Jon, bir par ...

Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Billy Bat
Gönderen kurtaran_adam, Çarşamba, 04 Haziran 2014 00:42

ResimKinji Yamagata; 26 Kasım 1923, Orange County, California doğumlu. Yeni bir hayat için Japonya, Niigata'dan göç eden Yamagata ailesinin Amerika'da gözlerini açan ilk oğlu. Hayranları onu Kinji olarak değil Marble Comics tarafından yayımlanan  ve en az Dick Tracy, Superman kadar popüler olan yarasa dedektif Billy Bat'in yaratıcısı, çizer Kevin Yamagata olarak tanıyor.

Shigeru Mizuki'den Showa - A History of Japan
Gönderen kurtaran_adam, Çarşamba, 04 Haziran 2014 00:23

Amerika'daki Free Comic Book Day etkinliklerinde ücretsiz olarak dağıtılan çizgi romanlardan biri çok ilgimi çekti. O da Shigeru Mizuki'nin Japonya'da 1926 ve 1953 arasını dönemi 3 cilt halinde anlattığı Showa - A History of Japan'ıydı. İlk cildin İngilizce edisyonu Amerika'da Drawn and Quarterly Yayınevi tarafından, Kasım 2013'de basılmış.


Ortalama bir Japon için tarih üzerine konuşmak bir Türk'ün futbol üzerine muhabbet etmesine benzer :) Osman ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Rai
Gönderen Nemo, Salı, 03 Haziran 2014 22:44

41. yy’a gelindiğinde kendi kaynaklarını tüketen Japonya, büyüyen nüfusunu besleyebilmek için gezegen yörüngelerinde Dünya’dan kopuk yerleşim yerleri kurmaya başlamıştır. Father adı altında yapay bir zekayla yönetilen bu yerleşim yerleri kendi içinde farklı sınıflar ve ekonomik seviyelerde sektörlere bölünmüştür. Raddies ismindeki teknoloji karşıtı bir mezhep bu düzeni bozmak, farklı seviyeler için üretilmiş robotları yok etmek istemektedir. Rai (Japonca’da kanji alfabesinde RUH demek) efsanevi kahraman bu düzene bir son vermek isteme ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it