Resimli Roman Forum

 
Çizgi Roman Haberleri
ŞEHİR VE BEN TAŞINDI
Gönderen Doc Holliday, Pazar, 29 Aralık 2013 17:12


Şehir ve Ben,  artık daha merkezi bir yerde çizgi roman severlere hizmet verecek.

Eskişehirli çizgi roman dostları sevdikleri çizgi romanları indirimli olarak alabilecekler.

Gelin, hep beraber bu mekanı yaşatalım.


https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/994403_469 ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
"Seyfettin Efendi ve Esrardaşları" Sergisi
Gönderen Yunus, Çarşamba, 27 Kasım 2013 19:35

KargaArt, çizgi roman sanatından önemli isimlerinin yer aldığı "Seyfettin Efendi ve Esrardaşları" sergisine ev sahipliği yapıyor.

Karma sergi Yasemin Baran, Yıldıray Çınar, Hakan Duman, A.Gökhan Gültekin, Melik İskender, Sümeyye Kesgin, Devrim Kunter, Gülden Kunter, Elif Kut, Cansın Çağlar Özdemir, Mehmet Özen, Baykal Sarıoğlu, Ömer Tunç, Rıza Türker, Necmi Yalçın ve Emir Yardımcı’nın "Seyfettin Efendi" yorumların ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Le Chat du Rabbin - Joann Sfar
Gönderen Yunus, Pazar, 20 Ekim 2013 01:34

Joann Sfar'ın yazıp çizdiği "Hahamın Kedisi" serisinde şu ana kadar (2002-2006 arasında üretilmiş) 5 kitap yayınlanmış. Pantheon Books (Random House) bu kitapları iki ciltte toplayıp İngilizce olarak "The Rabbi's Cat" adıyla basmış.

Kitabın websitesinde yer alan özeti şu şekilde:
Fransa'nın en beğenilen genç çizgi romancılarından birinin önde gelen eseri "Hahamın Kedisi", bir hah ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Made in Turkey Bir Macera: Esrarengiz Ada
Gönderen Yunus, Pazar, 29 Eylül 2013 12:03

Zagor maceralarını hep İtalyanlar kurgulayacak değil ya, bizimkiler de vakt-i zamanında bir Zagor macerası icad etmişler ve adını da Esrarengiz Ada koymuşlar...

Bu Türk yapımı macera Tay Yayınları'nın Fasikül Serisi'nin 279, 280 ve 281. sayılarında sırasıyla 1975 senesinin 29 Eylül, 6 ve 13 Ekim günlerinde neşredilmiş. Daha sonra ise yine Tay Yayınları'nın Cilt Serisi'nin 75 ve 76 numaralı ciltlerinde tekrar edilmiş. 76 sayfa süren maceranın yer aldığı fasiküllerin kapakları sırasıyla şunlar:

Maceranın senarist ve çizeri hakkında malûmat yok. Çünkü korsan bir macera ve haliyle İtalyan m ...


Yorum Yaz(2), Hepsini Oku
KICK ASS 2 Afiş Tasarım Yarışması
Gönderen Yunus, Salı, 17 Eylül 2013 20:54

Mark Miller'ın yazdığı, John Romita JR.'nin çizdiği "Kick Ass" Gerekli Şeyler Yayıncılığın dilimize kazandırdığı en önemli eserlerden biri. Bu sene sinemaya da uyarlanmış olan eser şu anda raflarda okurları bekliyor. Tabii bu yarışmayla da ödül kazanmak isteyen tasarımcıları.

Sıradan bir gencin süper kahramanlığa kalkışmasıyla başlayan olaylar okuru akıl almaz bir olaylar dizisine götürüyor. Kostümlü karakterlerin bolca yer aldığı çizgi romanda süper gücü olan yok. Ancak klasik çizgi roman klişelerini ti'ye alan tarzıyla şiddet ve ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
İnceleme: Wolverine: Manifest Destiny
Gönderen Yunus, Pazar, 15 Eylül 2013 12:04

Son dönemin en iyi Wolverine yazarlarından Jason Aaron'un yazdığı, Stephen Segovia'nın çizdiği, 4 sayılık bir mini-seri.

Kung-Fu filmleri tadında bir Wolverine macerası. Logan'ın yolu günümüzden 50 yıl önce San Fransisco, Chinatown'a düşer. Logan burada, Chinatown yeraltı dünyasının lideri Black Dragon ile başını belaya sokar. Tüm Chinatown dövüş okullarını örgütler ve büyük bir sokak savaşında Black Dragon ve çetesini öldürerek zafer kazanır. Çinliler Logan'ın yeni Black Dragon olmasını isterler. Her zaman bir Black Dragon olmalıdır yoksa Çin Mahallesi kaosa s&uum ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Seyfettin Efendi İmza Günü
Gönderen Yunus, Cumartesi, 14 Eylül 2013 23:49

Türk çizgi roman istelerinde bir fenomene dönüşmüş olan "Seyfettin Efendi ve Olağanüstü Maceraları" sonunda basılarak raflara ulaşmaya başladı. Devrim Kunter eserin öyküsünü kendisi kaleme aldı ve kendine has tarzıyla kendisi çizdi. Şimdi sıra okurların desteğine geldi. Çizgi roman seveler 22 Eylül 2013, saat: 14.00-16.00 arasında Arkabahçe Çizgi Roman Dükkanında buluşarak sanatçıyla tanışma ve eseri imzalatma imkanı bulacak. Türk çizgi romanına destek zamanı!

Arka Bahçe Çizgi Roman Dükkanı
Sinanpa ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it