Resimli Roman Forum

 
Çizgi Roman Haberleri
Büyülü Rüzgar veda ediyor!
Gönderen Yunus, Cuma, 12 Temmuz 2013 23:29

Magico Vento İtalya'da Gianfranco Manfredi yazarlığında Mayıs 1997'de yayına başlayan ve 2010 yılı Kasım ayında speciale olarak yayınlanan son sayısı ile sona ermişti. Magico Vento'nun Türkiye serüveni ise 15 Ekim 2002 yılında Lal Kitap tarafından Büyülü Rüzgar adıyla başlamıştı ve Ağustos 2013'de 131. sayı ile bitiyor. 

212 sayfa olarak hazırlanan son sayı Kayıp Zamanın Anıları üç öyküden oluşuyor. Açık uçlu bir son olmayacak, hemen tüm bilmeceleri çözen kesin bir son olacak.


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku

Komançi - I
Gönderen Yunus, Çarşamba, 10 Temmuz 2013 23:45

Hermann ile Greg'in gelmiş geçmiş en büyük çizgi western'lerden sayılan Komançi'sinin ilk üç macerası YKY tarafından Red Dust (1972), Umutsuzluk Savaşçıları (1973) ve Wyoming Kurtları (1974) Komançi-I'de toplandı.

Kızılderili melezi Komançi, ailesinden miras kalan döküntü halindeki çiftliği 6 6 6'yı büyük maddi sıkıntılarına rağmen, emektar kâhya On Galon'un yardımıyla ayakta tutmaya çalışmaktadır. Ancak işler, kimliğini bilmedikleri rakiplerinin, yine bilmedikleri nedenlerle kendilerine savaş açmasıyla ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Yürüyen Ölüler 15 ve Yalnız Kurt ve Yavrusu 5
Gönderen Yunus, Pazar, 07 Temmuz 2013 23:49

Marmara Çizgi tarafından Yürüyen Ölüler 15 ve Lone Wolf and Cub (Yalnız Kurt ve Yavrusu) 5. cilt çıktı. 

Senelerdir tüm dünyada “best-seller” olan efsane seri Yürüyen Ölüler’in 15. kitabı da raflardaki yerini aldı. Rick Grimes ve yeni arkadaşlarının içsel dönüşüm hikayesini okuyacaksınız bu sayıda. Yazar, Robert Kirkman. Çizer, Charlie Adlard. 


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku

Marvel Team-Up Klasik Cilt 1 çıktı
Gönderen Yunus, Pazartesi, 01 Temmuz 2013 01:44

Marvel Team-up Klasik 1. sayı Büyülü Çizgiroman etiketi ile çıktı. Örümcek Adam yalnız değil! Yanında Marvel evreninin tanınmış ve sevilen kahramanları var.

1971 yılının sonunda yayınlanmaya boşlayan ve yayınlandığı dönemin en uzun ömürlü işlerinden biri olan Marvel Team-Up serisi, nadir istisnalar dışında, hemen hemen her sayısında Örümcek Adam'ı kütüler karşısına, sevilen bir diğer Marvel kahramanıyla birlikte çıkarıyor.

Marvel Team-Up serisinin ilk 12 sayısını i& ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Avengers 8: Gizli İstila
Gönderen Yunus, Cumartesi, 15 Haziran 2013 18:17

Güven. Başlangıç günlerinden itibaren Avengers’ı bir arada tutan etken. Fakat Scarlet Witch’in akıl sağlığı bozulduğundan beri, orijinal Avengers dağıldığından beri ve İç Savaş, süper-insan topluluğunu baştan sona galeyana getirdiğinden beri bu güven hızla yıpranmaya başladı. Sadakat soruları soruldu, davranışlar tuhaflaştı ve akıllardaki şüpheler fısıldandı: “Kime güvenebilirsin?”

Şimdi de şekil-değiştirici Skrullların Dünya’ya sızma planları da olduğuna göre, artık bir tek belirgin cevap var, “Ki ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Kızılmaske Yeniden!
Gönderen Yunus, Cuma, 31 May 2013 10:52

"Bundan beş yüzyıl kadar önce, babasının ölümüne ve gemisinin korsanlar tarafından batırılmasına tanıklık eden genç bir adam, kendini Bengali kıyılarında bulur. Walker soyadını taşıyan o genç adam, daha sonraları babasını katleden adamın kafatasına elini koyarak zalimlikle ve açgözlülükle hayatlarını sürdüren insanların kökünü kurutmaya yemin edip Bengali topraklarında soyunun nesiller boyu yaşatacağı efsaneyi, ölümsüz ruhu yaratır: Fantom'u.

17 Şubat 1936'da Amerikalı tiyatro yazarı Lee Falk, Kızılmaske’yi bir gazetedeki birka&cce ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
75. yaşın kutlu olsun Superman!
Gönderen Yunus, Cuma, 19 Nisan 2013 17:14

75. yaşını kutladığımız kırmızı mavili kostümlü dostumuzun maceralarını Türkçe okuyabilmemiz dileklerimizle, doğum günün kutlu olsun SUPERMAN!

Superman, Supergirl, Batman, Wonder Woman, Green Lantern... Yani dünyanın en güçlü, en ünlü ve en yaşlı süper kahramanları. Aslında hepsi aynı ailenin evlatları. Bu kahramanlarla bizi tanıştıran DC Comics, 75 yaşına girdi. 1934’ün sonunda kurulduğunda küçük bir yayıneviydi.

1938’de ise ilk çizgi romanını, Superman’i yayınladı. Onu aynı yıl Wonder Wom ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it