Resimli Roman Forum

 
Çizgi Roman Haberleri
Marvel - Yeni Filmler
Gönderen Yunus, Salı, 17 Temmuz 2012 23:49

12-15 Temmuz tarihleri arasında San Diego'da gerçekleştirilen Comic-Con etkinliği birbirinden güzel haberlere vesile oldu. Bunlardan biri de, hatta üçü diyebiliriz Marvel standından geldi. Marvel, geçtiğimiz sene The Avengers kadrosuyla birlikte çıkmış ve tüm dikkatleri üzerine çekmişti.

Bu sene de Marvel, etkinliğin son gününde yine bombasını patlatarak Captain America 2 ve Thor 2 filmleriyle ilgili açıklamalar yaptı. Daha önceden bu iki filmin de ikincisinin çekileceğini belirtmişti, bu sebeple de sonlarına 2 r ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Tudem'den Çocuklar için Örümcek Adam
Gönderen Yunus, Salı, 03 Temmuz 2012 11:13

 

Yepyeni sinema filmiyle 2012 yazına damgasını vurmaya hazırlanan Örümcek Adam efsanesi, beyazperde serüveni ile eşzamanlı olarak yayımlanan koleksiyon değerindeki özel bir kitapla yeniden canlanıyor!

Kitaptan fırlayan 3 boyutlu sayfaları, çekip çıkarılabilen karakter kartları ve mizah kitaplarına özgü tarzıyla gören herkesi şaşkına çeviren bu benzersiz çalışma, Örümcek Adam hayranlarına olağanüstü bir kahramanlık deneyimi vaat ediyor.


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku

Kidou Senshi Gundam (1979)
Gönderen Yunus, Pazar, 17 Haziran 2012 15:46

Mecha denildiğinde eski dönem izleyicinin Voltron ve RoboTech, son birkaç yıl içinde ülkemizde oluşan Anime'sever kitle genelinde de sadece Evangelion, TTGL ve Code Geass serilerinin isminin bilindiği gibi acı bir gerçekle karşı karşıyayız.Buna karşın Japonya ve diğer birçok ülke için 1996'ya dek en çok bilinen Mecha serileri tartışmasız Macross ve Gundam serileridir.Macross da kendi başına bir efsane , o yüzden girsek bile kolay kolay çıkamayız.Bu nedenle ül ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
House of M yayınlandı!
Gönderen Yunus, Cumartesi, 16 Haziran 2012 15:48

 

Marmara Çizgi'den bir Marvel klasiği olan House of M Haziran raflardaki yerini aldı. 208 sayfa tamamı renkli House of M çizgi romanı 32 satış fiyatı ile Türk okuyucusu ile buluşmuş oldu!


Avengers ve X-Men, gerçekliği değiştirebilen mutant güçleri Marvel Evreni’nin dokusunu zedeleyen Scarlet Witch’in kaderinin ne olacağına karar vermek üzere bir araya gelirl ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
23 Mayıs, Yıldıray Çınar & Mahmud Asrar Seminer ve Çalıştayı
Gönderen Yunus, Perşembe, 24 May 2012 17:51

 

23 Mayıs günü Anadolu Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesinde Yıldıray Çınar ve Mahmud Asrar'ın seminer ve çalıştayı (workshop) vardı.

İkili, mezun oldukları fakültelerine yıllar sonra bu vesileyle ziyarette bulunmuş oldular.

Yıldıray ve Mahmud abiler bundan bir 8-9 sene kadar önce Ankara'daki Anarres Cafe'de yapılan ResimliRoman buluşmalarına katılır bizlerle sohbet ederlerdi, yakın zamana kadar forumumuzun da aktif üyesi ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
DARWİN'İN GÜNLÜKLERİ: Viktoryan Tarzı Korku
Gönderen Doc Holliday, Çarşamba, 09 May 2012 12:50

Resim

Tarihi  karakterleri, çizgi romanların içine katma eğilimin son örneklerinden biri olan, Darwin Günlükleri(1), korku-fantastik türüne yeni bir soluk getirmeye çalışıyor.

Yıl 1860...Charles Darwin ‘e , çoğunlukla gittiği mekan olan Londra hayvanat bahçesinde karşılaşıyoruz.


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
ALDEBARAN DÜNYALARI : LEO’DAN ; ÇEVRECİ HUMANİST BİR BAŞYAPIT
Gönderen Doc Holliday, Cuma, 04 May 2012 20:40

 

ResimAldebaran, bir bilimkurgu sagası. Aldebaran, Betelgeuse ve Antares gezegenlerinde geçen üç ana bölümden( döngüden) oluşuyor. 

21. yüzyıl sonlarında yaşlı dünyamız küresel bir felaketle karşı karşı karşıya kalır. Küresel ısınmanın etkisiyle buzullar erir. Golf Stream , yön değiştirir, kimi yerler sel altında kalırken, kimi bölgeler çölleşir.

Bunun üzerine Birleşmiş Milletler &Ou ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it