Resimli Roman Forum

 
Çizgi Roman Haberleri
Gianfranco Manfredi, sorularınızı cevaplıyor
Gönderen Yunus, Cuma, 23 Mart 2012 21:38

ŞANGAY ŞEYTANI”, “VOLTO NASCOSTO” nun devamı niteliğinde: Bu öyküyü bilmek için ilk serilerin tüm detaylarını bilmemiz gerekiyor mu?

Resim
Eğer yeni serilere “Volto Nascosto” yu okuduktan sonra yaklaşırsanız, “Şangay Şeytanı”nın sayfalarında tanıdık bir yüz bulacaksınız: O, Ugo Pastore’dur. Diğer şeylere gelince, her ne kadar prensip olarak daha öncekiyle bağlantılı olsa da, yeni seriler tamamen bağımsız ve farklı bir anlatıma sahiptir. Olay yeriyle başlar ve bir ana karakteri anlatır.
Yorum Yaz(0), Hepsini Oku

Jean Giraud (Moebius) vefat etti
Gönderen Yunus, Pazar, 11 Mart 2012 12:34

Frankofon çizgi roman'ın büyük ustalarından Fransız yazar-çizer Jean Giraud (Moebius) (8 Mayıs 1938-ölümü 10 Mart 2012) vefat etmiş. XIII Incal, Jim Cutlas, Blueberry ve daha bir çok eseri senayo ve çizimleri ile çizgi roman sanatına kazandıran büyük ustanın vefatı çizgi roman dünyası için büyük bir kayıptır.

Çizgiroman dünyasının başı sağolsun...

...

Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Eagle Awards adayı Mahmud Asrar
Gönderen Yunus, Cuma, 02 Mart 2012 02:09

Çizgi Roman (daha çok amerikan çizgi romanı) dünyasının en prestijli ödüllerinden Eagle Awards'ın bu seneki adayları açıklandı ve 1 Mart itibariyle oylamalar başladı.  Newcomer Artist (Yeni Çizer, Taze Çizer) kategorisinde şu an DC Comics için Supergirl serisini çizen Mahmud A. Asrar adaylar arasında. Kazananlar 25 Mayıs'ta ödüllendirilecek.

Evet, klavyenize, mouseunuza kuvvet. Oylama işlemini bitirdikten sonra gelecek mail'deki mail adresi ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Ümit Kaptan 5
Gönderen Yunus, Pazar, 26 Şubat 2012 15:39

Hakan Karabey'in kreatörü olduğu Ümit Kaptan'ın uzun bir aradan sonra 5. sayısı çıktı.

5. sayının senaryosu Hakan Karabey'e, kapak resmi ve çizimleri Sadık Bilcen'e ait. 5. sayıda başlayan Deli Kaptan Tehlikede adlı macera 6. sayıda tamamlanacak. 6. sayıda ayrıca senaryosu Lami Tiryaki, çizimleri Hakan Karabey'e ait Geçmişten Gelen Tehlike adlı macera başlayacak.

Ümit Kaptan hakkında detaylı bilgiyi www.umitkaptan.net internet sitesinde bulabilirsiniz.

...

Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Mister No Almanak çıkıyor
Gönderen Yunus, Salı, 07 Şubat 2012 21:00

Lâl Kitap, Mister No Almanak 1. sayıyı 15 Şubat'ta çizgi roman severler ile buluşturuyor. İçinde 1994, 1995, 1996, 1998, 2000 yıllarına ait 5 almanak bulunan çizgi roman albümü tam 504 sayfa ve 38 TL fiyatla satışa sunulacak. (Çizgi Roman evlerinden ve online satış sitelerinden daha ucuzada temin edebilirsiniz.)

Kitapların konuları;
Mister NO, bir kez daha Kangaseyroların yanında ve yine iki ateş arasında...
Yeni Gine, Bismarc ve Solomon Adaları... Bu vahşi topraklarda sadece II. Dünya Savşı’nın değil, Papuaların “Beyaz Kralı”na esir düş ...


Yorum Yaz(1), Hepsini Oku
Marmara Çizgi'den 3 müthiş albüm
Gönderen Yunus, Salı, 07 Şubat 2012 20:55

Marmara Çizgi Şubat ayı içinde Eisner Ödüllü ikili Jeph Loeb ve Tim Sale yazıp çizdiği; Spider-man: Mavi, Hulk: Gri ve Daredevil: Sarı adlı 160 sayfalık, renkli  3 çizgi roman albümünü 30 TL fiyatla yayınlıyor.  

Spiderman: Mavi
Bu, iki insanın birbirlerine nasıl aşık olduklarının hikayesi. Ya da daha doğrusu az kalsın birbirlerine aşık olamamalarının hikayesi. Örümcek Adam’ın hayatına hoş geldiniz. İyiden ö ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Silver Surfer çıkıyor!
Gönderen Yunus, Çarşamba, 01 Şubat 2012 01:27

Gerekli Şeyler Yayınevi'den Silver Surfer ilk sayısından itibaren 2 Şubat'ta okuyucuyla buluşuyor. Ülkemizde Marvel Yayınları ve Alfa yayınları tarafından 1988 yılında yayınlanan Gümüş kayakçı 24 yıl sonra yeniden Türk okuyucusu ile buluşuyor.

"GÖKLERİN PARLAK SÖVALYESİ GELİYOR.
Sevgili gezegeni zenn-la’yı kurtarabilmek için Norrin Radd Galactus’un elçisi olarak kendini kurban eder. Dünyaya geldiğinde ise insanlığını tekrar keşfederek dünyaların yok edicisi efendisine kafa tutar. Şimdi ise yeni evine mahkum olmuş bir şe ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it