Resimli Roman Forum

 
Çizgi Roman Haberleri
Zagor Yağmuru
Gönderen Kagan, Cuma, 04 Kasım 2011 15:54

Bu ay (Kasım 2011) bizi Zagor yağmuru bekliyor. Kasım ayında tam 4 cilt Zagor yayınlanacak. Hepsi de Lâl Kitap tarafından yayınlanıyor. Sözün özü, Lâl Kitap Kasım ayında çizgi roman severleri Zagor'a doyuracak. Yayınlanacak Zagor kitapları şunlar:

1. Klasik Maceralar Dizisi # 64
2. Aylık Albüm # 116
3. Dev Albüm # 1
4. Almanak 2008-2009-2010-2011

Bunlardan Almanaklar, takım halinde 4 sayı bir arada satışa sunulacak. Yani aslında 4 değil, 7 cilt Zagor yayınlanmış olacak. Klasik Maceralar ile Aylık Albüm -ş ...


Yorum Yaz(2), Hepsini Oku
Batman: Noel
Gönderen Yunus, Perşembe, 03 Kasım 2011 23:56

Charles Dickens'in ünlü romanı A Christmas Carol'dan esinlenen Batman: Noel isimli grafik roman, 'Joker'in çizeri Lee Bermejo tarafından yazılıp çiziliyor. Başta daha masum, çocukca bir hikaye yazmak isteyen yazar, bunu Batman'le başaramayacağını anlayınca daha ciddi bir hikayeyi ele almış ama düşünce kutuları yerine basit resimli romanlarda olduğu gibi yazıları direk panellerin üstüne yerleştirerek çocuk kitaplarının anlatım biçimini korumaya özen göstermiş. Hikayede Catwoman geçmiş noelin hayaletini, Su ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Bonelli Editore'den haberler
Gönderen Yunus, Çarşamba, 02 Kasım 2011 00:02

*Zagor Albo Gigante, yayınına devam edecekmiş. Buratti'niye, bu kez Verni eşlik ediyor. (Türkiye'de Zagor Albo Gigante, Lal kitap tarafından yayınlanacak.)

*Nathan Never'ın Kapak ressamlığını bırakacağı söylenen Roberto De Angelis'in 250.sayıya kadar kapakları çizeceği kesinleşti. Bilindiği üzere şu anda, Nathen Never' da Dünyalar Savaşı sagası sürüyor.

* Dylan Dog Color Fest ve Color Tex devam ediyor.

*Tex yazarları arasına Graziono Frediani katılıyor.

*El Morisco, Haziran 2012'de yayınlanacak Texone ...


Yorum Yaz(2), Hepsini Oku
Star Wars: Dawn of the Jedi (2012)
Gönderen Yunus, Salı, 01 Kasım 2011 23:48

2012'nin Şubat ayında, Dark Horse'tan yeni bir Star Wars çizgi roman serisi yayınlanmaya başlayacak: Dawn of the Jedi.

Bugüne kadar yayınlanmış tüm Star Wars çizgi romanları içinde, filmlerin 5,000 sene öncesinde geçen The Golden Age of the Sith serisi kronolojik olarak en eskisiydi.

Bu seri yeni bir rekora imza atarak filmlerin 36,453 yıl öncesini konu alacak.

Henüz Galaktik Cumhuriyet'in kurulmadığı, ışın kılıcının icat olmadığı, Güç'ün aydınlık ve karanlık olarak ikiye ayrılmadığı zamanlar. En önemlisi de, Jedi düzeninin nasıl kurulduğuna şahi ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Batman: Year One (2011)
Gönderen Yunus, Salı, 01 Kasım 2011 23:45

Birçoklarına göre tüm zamanların en iyi Batman çizgi romanı/grafik romanı olan Year One'ın animasyon uyarlaması bu sene Warner Bros tarafından piyasaya sürüldü.

Çizgi roman ve animasyon iki farklı medya olup, birbirleriyle kıyaslanmaları doğru olmasa da, bu filmin bir uyarlama olduğu göz önünde bulundurulduğunda ister istemez kıyaslamaya gidiyorsunuz.

Şahsi kanaatimce, kaliteli bir animasyon olmasına rağmen çizgi romanın gerisinde kalmış bir yapım olmuş.

Çizgi romandaki karanlık atmosferi animasyonda göremiyorsunuz, üste ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Creepy 2. cilt
Gönderen Yunus, Çarşamba, 19 Ekim 2011 21:27

1950'lerde çizgi romanlara karşı başlatılan cadı avı, tüm korku dergilerini piyasadan sildikten sonra, 1960'ların başında, Creepy ortaya çıktı ve bu alanda gerçek bir devrim yarattı. Efsanevi yazar/editör Archie Goodwin, Steve Ditko, Gene Colan, Wallace Wood, Reed Crandall, Joe Orlando, Frank Frazetta ve Alex Toth gibi mesleğinin zirvesindeki çizerler ile birlikte çizgi roman tarihinin en beğenilen serisini yarattı. Ve onlarca yıl sonra bugün, Lâl Kitap artık kolleksiyoncuların bile elinde kalmayan bu cüretkar seriyi orijinal formatında ve lüks baskısıyla çizgi roman ve korku tutkunlarının beğen ...


Yorum Yaz(1), Hepsini Oku
ŞEMPANZE KOMPLEKSİ
Gönderen Doc Holliday, Çarşamba, 12 Ekim 2011 15:53

ŞEMPANZE KOMPLEKSİ: Epik Bilimkurgunun Dönüşü!

Birinci sınıf saf bilimkurgu. Son yıllarda öne çıkan fantastik kurguların dışında scientific bilimkurgu diyebileceğiz bir çizgi roman.

Dargaud Yayınevi tarafından çıkarılan çizgiromanın İngilizce telifi Cinebook yayınevine ait.


Yıl 2035… Uzay araştırmaları giderek gözden düşmüş, büyük projeler bir kenara atılmıştır.


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku

 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it