Resimli Roman Forum

 
Çizgi Roman Haberleri
Man of Stell'den ilk görüntü
Gönderen Yunus, Pazar, 07 Ağustos 2011 00:14

Son olarak Laurence Fishburne'ün Clark Kent'in de çalıştığı The Daily Planet gazetesinin editörü olarak kadroya dahil olduğu Man of Steel projesinden ilk resmi kare Warner Bros tarafından yayınlandı. Fotoğrafta, Zack Snyder'in yönetmenliğinde çekimlere başlanan yeni Superman filminde kendisini Clark Kent olarak izleyeceğimiz Henry Cavill'i ilk kez kostümüyle birlikte görüyoruz. Daha çekimlere başlayalı bir kaç gün olmasına rağmen, aksiyon dolu bir filmle karşı karşıya kalacağımız izlenimi aldığımız karede, Superman, kıvılcımlar içinde bir banka kasasının önünde g&o ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Lâl Kitap'tan Zagor Üzerine Bir Araştırma Kitabı
Gönderen Yunus, Cuma, 24 Haziran 2011 20:31

Lâl Kitap'ın bu ay yayınladığı Zagor'un Klasik Maceralar ve Yeni Zagor dizilerinin editör yazılarında, Zagor severler için güzel bir haber yer alıyor. Bu habere göre Lâl Kitap, Zagor sayılarında yer alan karakterleri inceleyen bir kitap çıkaracak! Ülkemizde Zagor konusunda geniş bilgiye sahip yazarlardan biri olan Eren M. Paykal'ın hazırladığı bu yapıt Zagor? Kim Kimdir? adını taşıyor.

İtalya'da da yayınlanacak olan kitap ilk önce Türkiye'de Zagor severler ile buluşacak. Kitabın önsözünü Zagor'un baş yazarlarından Moreno Burattini hazırlamış. Moreno B ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Ultimate serisinde Örümcek Adam öldü
Gönderen Yunus, Perşembe, 23 Haziran 2011 11:50

ABD’de dün yayımlanan Brian Michael Bendis imzalı Ultimate Spider-man 160. sayısında  ‘Örümcek Adam’ın Ölümü’ isimli mecerada, ‘Örümcek Adam’ karakteri Peter Parker, başdüşmanı Green Goblin’in kollarında ölüyor.

Amerikan AP ajansına konuşan yazar Bendis, “Kahramanca veda edecek, ölümü boşa olmayacak. Bunu söylemesi utanç verici, ama size yalan söylemeyeceğim. Yazarken çok duygulandım, gözlerimden yaşlar aktı” dedi.

Örümcek ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Eski dostlarla yeniden buluşmak…
Gönderen Yunus, Salı, 21 Haziran 2011 21:51

1938’den beri Avrupa’nın en popüler çizgi roman klasiklerinden biri olmayı sürdüren Belçika menşeli Spirou ve Fantasio, Tudem Yayınları’nın çizgi roman markası Desen tarafından okurların beğenisine sunulan yepyeni maceralarıyla raflardaki yerini alıyor. Güçlü sezgilere sahip araştırmacı muhabir Spirou, öfkesi burnunda muhabir Fantasio ve huysuz sincap Spip ile nefes kesici bir deneyime hazır olun!

Yeni görev: Doğaüstü güçleri olan iki çocuğu kurtarmak.
İflah olmaz kafadarlarımız bu maceralarında “Gü ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Marmara Çizgi'den Amazing Spider-man 1: Yepyeni Bir Gün
Gönderen Yunus, Pazartesi, 20 Haziran 2011 23:48

Son Bir Gün'deki tahrip edici ve yürek yakıcı olaylardan sonra Peter Parker geçmişi arkasına alıyor ve Yepyeni Bir Gün için ileri atılıyor!

Örümcek'in yeni durumu mideye yenen sert bir yumruk şeklinde geliyor: Yeni düşmanlar, yeni arkadaşlar ve Peter'ın hayatını her zamankinden de berbat bir duruma sokmaya yemin etmiş tanıdık yüzler. Her şeyin başladığı yer işte burası. Aynı eski güçler, aynı eski sorumluluklar, aynı eski Parker Şansı! Hepsi Yepyeni Bir Gün'de!

Bu ciltte Amazing Spider-Man serisinin 546'dan 551'e kadar olan sayıları ve Spider-Man: S ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Marmara Çizgi'den Astonishing X-Men2 : Tehlikeli
Gönderen Yunus, Pazartesi, 20 Haziran 2011 23:45

Joss Whedon (Buffy the Vampire Slayer) ve John Cassaday’dan (Planetary, Captain America) oluşan Eisner ödüllü rüya ekip, X-Men’in köklerine ve klasik ihtişamına geri döndüğü yepyeni, çarpıcı çağı şekillendirmeye devam ediyor!

Xavier Enstitüsü’ndeki trajik bir ölüm, X-Men’in arasında yaşayan ve asla şüphelenilmeyecek, çok güçlü bir düşmanı su yüzüne çıkarır—hayır, bu düşman, Magneto değildir.

Olaylar, X-Men’in hiç tahmin edemeyeceği bir şekilde gelişir. Pe ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Sandman serisi Laika yayıncılık tarafından tamamlandı
Gönderen Yunus, Cumartesi, 18 Haziran 2011 00:28

Laika Yayıncılık Neil Gaiman'ın 11 ciltlik büyük eseri Sandman'i tamamladı. Arkabahçe yayıncılık tarafından 6 cildi yayınladıktan sonra uzun bir aradan sonra Laika yayıncılık tarafından kaldığı yerden yayınlanmaya başlayan Sandman'in ayrıca 2 ve 3. sayılarının tekrar basımı yapıldı.

Sandman 10: Dünyaların Sonu; Bir gerçeklik fırtınasının girdabına kapılmış, zaman, söylenceler ve hayallerin yolcuları, Dünyaların Sonu’ndaki bir hana sığınırlar. Chaucer’in Canterbury Öyküleri’nin geleneğine uygun olarak fırtınanın dinmesini beklerken gi ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it