Resimli Roman Forum

 
Çizgi Roman Haberleri
Türkiye'nin ilk büyük cosplay festivali ToruCon
Gönderen Yunus, Cumartesi, 21 May 2011 14:48

Türkiye'nin ilk büyük cosplay festivali ToruCon; Nintendo'nun sponsorluğunda, 25 Haziran 2011 tarihinde saat 12'de ODTÜ Vişnelik Tesisleri'nde!

Anime, çizgi roman ve oyun hayranlarının Türkiye'deki bir numaralı toplanma noktası olmaya hazırlanan cosplay festivali ToruCon 25 Haziran Cumartesi günü gerçekleşecek. Etkinlikte yapılacak olan en iyi kostüm yarışmasının birincilik ödülü Nintendo 3DS paketi, ikincilik ödülüyse Nintendo Wii paketi olacak. Etkinlik sırasında Nintendo yeni çıkardığı taşınabilir konsolu 3DS'in tanıtımını yapacak ve kat ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Marmara Çizgi'den Astonishing X-Men
Gönderen Yunus, Salı, 17 May 2011 22:36

Marmara Çizgi; Joss Whedon (Buffy the Vampire Slayer) ve John Cassaday’dan (Planetary, Captain America) oluşan Eisner ödüllü rüya ekip X-Men’in köklerine ve klasik ihtişamına döndüğü yepyeni, çarpıcı bir çağın başlangıcını sunuyor!
 
Cyclops ve Emma Frost dünyayı “şaşırtma” amacıyla X-Men’i yeniden kurarlar. Ama mutant geniyle ilgili umulmadık bir haber basında patlar. Bu durum, yapılan planları daha uygulanmaya başlamadan bozacak mıdır? “Mutant tedavisi”ne olan talep isyan seviyesine ulaşırken X-Men beklenmed ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
YKY'dan Samuray satışa sunuldu.
Gönderen SanBlackDragon, Pazar, 15 May 2011 20:03

“On bin yen ödülü alarak evine dönebilirsin… O zaman, burada yarım saattir soluduğun zehirden ölürsün… Ya da ömrünün geri kalanını malikânemde geçirir, vücudunun ihtiyacı olan panzehirden yararlanırsın… Tabii hak edersen” (tanıtım yazısından alıntı)

Doğan kardeş dergisinde tefrika edilen "Samuray", 3 sayısı birleştirilerek albüm formatında yayınlandı. Çizgiroman satış noktalarından temin edebilirsiniz.

Sayfa Sayısı: 144           & ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Oğlak Yayıncılık uzun bir aradan sonra Dampyr Süper Cilt:18'i yayınladı.
Gönderen SanBlackDragon, Salı, 19 Nisan 2011 20:51

Oğlak Yayıncılık uzun bir aradan sonra Dampyr Süper Cilt:18'i yayınladı. Yaklaşık 2,5 senelik verilen aranın ardından sevenleri tekrar Harlan Draka'nın yeni maceralarını kaldığı yerden okuyabilecekler. Atmaca Çölünde, Akbaba Günleri, And Dağların'da Katliam, Mısır Tanrıçası adlı maceralarla sevenleriyle hasret giderecek. Önceki ciltlerle aynı formatta çıkan yeni cilt, çizgiroman satış noktalarından temin edilebilir.

Sayfa Sayısı: 384

Çeviri: İnci Aslıer


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
1001 Roman'dan Suat Yalaz şöleni
Gönderen Yunus, Cumartesi, 16 Nisan 2011 23:15

1001 roman çıkarmayı düşündüğü yayınlar hakkında açıklama yaptı;

Suat YALAZ'ın tüm eserlerinin her türlü hakları "HORIZON INTERNATIONAL" firması tarafından satın alındı. 1001roman, bu işin yayın tarafında kendileri ile işbirliği yapıyor.

Şimdi sırasıyla yapılacaklara bakalım:
1 - Mayıs ayı başlarında RİNGO çıkacak ( bizde SONY RINGO adı ile 12 sayı basılmıştı) İçinde 5 bağımsız macera var. Kahramanlar sinema sanatçılarından alındığı için son derece sıcak bir Western.


Yorum Yaz(3), Hepsini Oku
Gerekli Şeyler 2011- 2012
Gönderen Yunus, Cumartesi, 16 Nisan 2011 11:20

Gerekli Şeyler 2011- 2012 yeni yayınları hakkında açıklamada bulundu;

Dağıtım sorununu artık bir şekilde aştık.Artık kitaplarımız tüm D&R ,Remzi ,Dost başta olmak üzere tüm kitapçılarda bulunuyor. Ara verdiğimiz 3 ay boyunca yayınlanmayan çr leri Mayıs Haziran içinde tamamlamaya çalışacağız.
Ess.X-Men , Cennetteki Yabancılar 2 , Wolverine Weapon X , Kick Ass ,New Avengers 2 , Ess. Silver Surfer , Ess Wolverine ,Diabolik ve Vampirella,

Gelelim yeni ür&uu ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Creepy (Korku) Cilt 1 Lal Kitap'tan çıktı
Gönderen Yunus, Cuma, 15 Nisan 2011 22:13

Lâl Kitap yeni yayını Creepy hakkında açıklamada bulundu; Yeni yayınımız "Creepy" yani o bildiğiniz eski "Korku"nun kolleksiyon serisi ilk albümü bugün dağıtıma verildi. 1964 yılında A.B.D'de yayın hayatına başlayan Creepy aylık derginin ilk beş sayısından oluşan cilt, Dark Horse tarafından sert kapaklı kolleksiyon albümü olarak 2008'de yayınlanmıştı. Bizim edisyonumuz da Dark Horse'unki gibi sert kapak ve kuşe kağıda basılı. Orijinal yayındaki gibi renkli kapaklar ve siyah beyaz sayfalardan oluşan albümde 60'lı yıllarda yayınlanan küçük ilanlar da atlanmadı ve kullanıl ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it