Resimli Roman Forum

 
Çizgi Roman Haberleri
Hızır Bey: Kapoşvar'a Hücum
Gönderen Yunus, Cuma, 08 Nisan 2011 19:42

Hızır Bey ve akıncı arkadaşları Nemçeliler tarafından ele geçirilen Kapoşvar Kalesi'ni geri almak ister. Ancak ihanete uğrar ve tuzağa düşürülürler. Akıncıların pek çoğu bu tuzaktan sağ kurtulamaz. Hızır Bey ise Nemçelilere esir düşer. Bundan sonra zorlu bir mücadele başlar. Ya bir esir olarak Avrupa'ya ülkelerine götürülecek ve ömür boyu kurtulma şansı kalmayacaktır, ya da yol yakınken kurtulmaya bakacaktır.

Prestij kitaptan aldığımız bilgilere göre; HIZIR BEY-Kapoşvar'a Hücum bir aksilik olmazsa gelecek hafta raflardaki ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Sandman 8 ve 9. sayılar 15 Nisan'da çıkıyor
Gönderen Yunus, Cuma, 08 Nisan 2011 19:20

Laika Yayıncılık tarafından Sandman 8: Dünyaların Sonu ve Sandman 9: Merhametliler 15 Nisan'da çizgi roman sevelere sunuluyor. Neil Gaiman tarafından yazılan ve  DC Comics/Vertigo tarafından 10 cilt (75 sayı) yayınlanan serinin türkçe'de yayınlanmamış sadece 1 cildi kaldı. Ayrıca Sandman 2. ve 3. ciltlerin yeninden baskısı yapılıyor.

Sandman 8: Dünyaların Sonu

Bir gerçeklik fırtınasının girdabına kapılmış, zaman, söylenceler ve hayallerin yolcuları, Dünyaların Sonu’ndaki bir hana sığınırlar. Chau ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Durango
Gönderen Yunus, Pazartesi, 04 Nisan 2011 23:18

Prestij yayıncılık tarafından yayınlanacak Durango'nun ilk 2 albümü 5 Nisan itibariyle dağıtıma verilecek. Albümlerin etiket fiyatı 12 TL. Boyutlarıysa 22*29 cm.

Hikayenin ilk basım tarihi 1981, yani bundan 30 yıl öncesi. Yves Swolfs o zamanlar 25-26 yaşlarında. Hikaye, çizim ve konuşma balonlarını doldurma işini tek başına yapmış. Günümüz şartlarında bile bunu yapabilecek kaç kişi var? Sırf bu özgünlüğü bozmamak adına, Yves Swolfs'un el yazısı bir fonta dönüşt&uu ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
"Green Lantern" Fragmanı
Gönderen Yunus, Pazar, 03 Nisan 2011 23:52

17 Haziran'da 2D ve D olarak gösterime girecek olan Green Lantern filminin 4 dakikalık fragmanı San Francisco düzenlenen WonderCon 2011 gösterildi. Filmin yönetmeni Martin Campbell, Oyuncular Ryan Reynolds, Blake Lively, Mark Strong, Angela Bassett, Temuera Morrison, Jay O. Sanders, Taika Waititi ve Jon Tenney.

Green Lantern'i okuyanlar veya hikayelerini bilenler  için aşağıda bulunan fragman oldukça ilginç gelecektir.


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku

Vampirella and The Scarlet Legion Röportajı
Gönderen Yunus, Pazar, 27 Mart 2011 00:41

Dynamite Entertainment bildiğiniz gibi Vampirella' nın tüm haklarını alarak, Kasım ayında yayınlamaya başlamıştı. Yayınlamaya başladığı günden beri de Vampirella' nın etinden sütünden yararlanıyor ve yararlanmaya da devam edecek tabi ki ! Mayıs ayında Vampirella ve Scarlet Legion mini-serisi severlerle buluşacak. Şimdi bu hikaye ile ilgili, Newsarama' nın serinin yazarı Joe Harris ile yaptığı röportajı sizlere sunuyoruz.

N.A: Joe, ilk sorumuz klasik bir soru..Vampirella yazmayı sana çekici kılan ne? Karakterin nelerini beğeniyorsun?

J.H: En başta, Dynamite' in Vampirel ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
MARVEL: İlginç bir karşılaşma ! Black Panther Vs. Kraven !?
Gönderen Yunus, Perşembe, 24 Mart 2011 03:25

Black Panther: The Man Without Fear #513, David Liss tarafından yazılan ilk sayı idi. Daredevil rolünü üstlenen ve Hell's Kitchen' daki bu yeni görevine daha iyi odaklanabilmek için, eşi Storm' dan uzaklaşmak zorunda kalan T'Challa, "Storm Hunter" isimli bu önümüzdeki hikayede eşine tekrar kavuşacak. Storm, Black Panther' ın hayatına yeniden girecek. Ancak C2E2 ' da duyurulan bu haberde, daha fazla ilgi çeken bir başka nokta da, resimde gördüğünüz kapışma sahnesi.. Black Panther ve Kraven The Hunter, New York sokaklarında, ilk kez kozlarını paylaşacaklar.
 


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku

GORAJUN !
Gönderen Yunus, Pazar, 06 Mart 2011 02:04

Gerisayım başladı! Mart ayı sonunda Çapa Çizgiroman Grubu'ndan yeni bir albüm raflarda yerini alacak; GORAJUN !

160 sayfalık renkli albüm, Çapa'nın bilimkurgu evreninin temelini atıyor. Dünyaca ünlü bazı çizerlerin de pinup yorumlarıyla destek verdiği çalışma, HOZ COMICS ile yaptığımız ortak çalışmaların ikinci ayağını oluşturuyor. Ve bu son değil.

Anlatacak daha çok hikayemiz var.

...

Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it