Resimli Roman Forum

 
Çizgi Roman Haberleri
Gölge e Dergi - Mart 2011 - Sayı:42
Gönderen Yunus, Çarşamba, 02 Mart 2011 00:25

Gölge e Derginin bu sayısının kapağını aramızdan ayrılan bir büyük ustaya ithaf etti. Ustalara Saygı,sayfalarımızda büyük usta İsmail Gülgeç’i anlattı ellerinde geldiğince dilleri  döndüğünce.

Bu sayının Sinema Yazılarında-
Hasan Nadir Derin geçen ay incelemeye başladığı Oskar adayları arasından kendi adayını ödül töreninden önce belirledi, daha ödüller dağıtılmadan yazdığı ‘’Gözlerimizin Önünde Büy&uum ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Hızır Bey
Gönderen Yunus, Cumartesi, 05 Şubat 2011 02:28

Yenilmez Osmanlı akıncısı Hızır Bey'in uzun süredir beklenen "Prensler Savaşı" adlı 2.albümü Prestij Kitap tarafından yayınlandı. Albüm kısa bir süre içinde tüm kitabevleri ve çizgiroman satış noktalarında bulunabilecek.

Albümün Konusu:
1528 yılında Macaristan'ın henüz Türkler tarafından fethedilmemiş bir bölgesinde iktidar hesapları ve suikast planları yapılmaktadır. Mohaç savaşında ölen son kralın yerine kimin Macar kralı olacağını bu entrikalar belirleyec ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
2011'in ilk çizgi roman imza günü
Gönderen Yunus, Salı, 01 Şubat 2011 01:52

2011'in ilk çizgi roman imza günününde yerli çizerler ile okuyucuyu buluşturuyor.

5 Şubat Cumartesi saat 12:00'de 1001 Roman Ruşenağa Sokak No: 8 Caferağa / Kadıköy adresinde düzenlenecek imza gününde;

Saat: 12-14 arası Ersin BURAK imzalayacak. 1001 Roman yayınevi tarafından yayınlanan 12 sayılık Gizli Yüz mini sersinin 2. cildinde yer alan hikayelerden birisi çizere ait. Ayrıca imza gününe katılan ilk 100 kişi özel çizim kazanacak.

Saat: 14-16 arası Talat GÜRELİ imzalayacak. Prestij Kitap etiketi ile çıkacak H ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
HEAVY METAL TÜRKİYE # 1
Gönderen Yunus, Çarşamba, 19 Ocak 2011 02:22

Heavy Metal ilk kez 1977 yılının Nisan ayında yayınlanmaya başlamış bir Amerikan bilim kurgu ve fantezi çizgi roman dergisidir. Ve Arka Bahçe yayıncılık bire ilki gerçekleştirip dünyada ilk kez İngilizce dışında bir dilde : Türkçe olarak ÇIKIYOR. Heavy Metal yıllardan beri Çizgi roman ve güzel sanatlar ile uğraşan herkes için bir başvuru kaynağı. 15 - 40 yaşına kadar olan okuyucuları için yeni yazar ve çizerler ile tanışacağı ,her sayısı farklı maceralar ile dolu koleksiyonu yapılan bir dergi.


Yorum Yaz(1), Hepsini Oku
Ken Parker 43 - Cennete İki Adım çıktı
Gönderen Yunus, Pazar, 16 Ocak 2011 02:59

Ken Parker, serinin 43. kitabıyla satış noktalarında! Cennete İki Adım isimli maceranın yazarı Giancarlo Berardi, çizeri ise Giorgio Trevisan.

Neredeyse her sekansta yeni bir sürprizle açılarak ilerleyen Cennete İki Adım, İtalya'daki ilk yayınlanı ile, o vakte kadar ülkenin çizgi roman geleneğinde pek suyüzüne çıkartılmamış bir başka konu olan keyif verici maddeleri mercek altına alıyordu.

Toplumsal ve bireysel sorumululukların gençlik hevesleri ile çatıştığı noktada devreye giren Ken, kendi ifadesiye "belki artık vazgeçmesi gereken" bilgece lafl ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Gölge e-Dergi Sayı:40
Gönderen Yunus, Pazar, 16 Ocak 2011 02:54

2011 senesinin bu ilk ayında da, yeni sene, yeni ay, yeni bir sayı, küçük,tefek yeniliklerle, yeniden bizlerler. Yine hep dolu, dop dolu bir sayı hazırladı. Bakın bu sayıda kimler, neler yazıp çizdi bizler için.

Gölge e Derginin bu sayısının kapağına üstad çizer Firuz Kutal imzasını attı.
Röportajlar: Fatih Danacı –Giovanni Scognamillo ile Sevgi Demirkale-İlban Ertem ile yaptıkları söyleşilerle yer aldılar 40 cı sayımızda.

Sinema Yazılarında-Hasan Nadir Derin, Gölge e Dergide,artık bir klasik haline gelen festival günlüklerinden,bu yıl 16.cısı düzenlenen,Gezici Festival’in A ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Bu ayki yayınlar
Gönderen Yunus, Perşembe, 13 Ocak 2011 19:38

Her ay yeni yayınlar köşemizde (Sol menüde yer alan YENİ YAYINLAR linkinden ulaşabilirsiniz.) içinde bulunduğumuz ayda çıkan çizgi romanları yayınlıyoruz. Yeni yayınlar köşemiz her çizgi roman çıkışında yenilenmektedir.

Çizgi roman yayını yapan yayınevlerini;
Hoz Comics 6 çizgi roman
Lâl Kitap 5 çizgi roman
Yapı Kredi Yayınları 1 çizgi roman dergisi 2 çizgi roman
Oğlak/Maceraperest 2 çizgi roman,
Özer Sahaf ve Yayıncılık 2
Marmara Çizgi 2
Arun ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it