Resimli Roman Forum

 
Çizgi Roman Haberleri
Studio Rodeo Çizgi Roman Yıllığı 2011 huzurlarınızda!
Gönderen Yunus, Cuma, 12 Kasım 2010 13:23

Studio Rodeo Çizgi Roman Yıllığı 2011 huzurlarınızda! Güçlü bir kadronun zihninden ve elinden çıkan kitapta, 16 farklı çalışma yer alıyor. TOTEM 8 Kasım'dan itibaren ülke çapındaki Remzi, İnkılâp ve Dost mağazalarında, 15 Kasım'dan itibaren ise D&R'larda!

Rodeo Albümler Dizisi'nin 4. kitabı, rengarenk ve dopdolu! Studio Rodeo dahilindeki isimlerin yakın tarihli çalışmalarını içeren 80 sayfalık kitap, iki kapak alternatifiyle sunuluyor:


Biri, kitapta yer alan Kutsal Çember isimli çizgi öyküden hareketle Roberto Diso'nun ç ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Gallieno Ferri NTV'de Banu Güven'in konuğu oldu
Gönderen Yunus, Pazartesi, 08 Kasım 2010 17:06

Tüyap kitap fuarında 1001 Roman yayınevinin konuğu olarak Türkiye'ye gelen Gallieno Ferri'ye basının ilgisi çok büyüktü. 3 Kasım 2010 günü Zagor'un babası NTV'de Bunu Güven ile Artı programındaydı. Oldukça eğlenceli ve bilgilendiridi geçen sohbette Ferri dolaylı olarak Zagor ve Mister No'nun bir arada olacağı bir macera çizdiğini müjdeledi.

Bu sohbeti kaçırdığım diye üzülmeyin aşağıdaki linkten programı izleyebilirsiniz.


...


Yorum Yaz(1), Hepsini Oku
Yıldız Savaşları : Klon Savaşları Cilt 7
Gönderen Yunus, Pazartesi, 08 Kasım 2010 16:16

Kardeş Oldukları Zamanlar (Aralık ayında çıkıyor)
Obi-Wan Kenobi ve Anakin Skywalker. Klon Savaşları’nın en büyük kahramanlarından ve Jedi Düzeni’nin çok şeyler beklediği iki temsilcisi.

Ayrılıkçıların tehlikeli komutanı Asajj Ventress’in öldüğünü kabullenememiş olan Obi-Wan onun hala hayatta olduğuna inanarak nerede olabileceğini aramaya başlamıştır. Bunu tek başına yapamayacağının farkında olarak Anakin’den yardım ister, fakat bu konudaki görüş ayrılıkları yavaş yavaş aralarını açmaya baş ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Türk Sinemasında Superman
Gönderen Yunus, Cuma, 22 Ekim 2010 13:12

1938′ yılında Amerika’da bant comic olarak boy gösteren Superman‘da sık sık Yeşilçam‘a konuk olmuş bir karakterdir: “Süper Adam” ( Cavit Yörüklü, 1971 ) “Süper Adam Kadınlar Arasında” ( Cavit Yörüklü, 1972 ) “Süper Adam İstanbul’da” (Yavuz Yalınkılıç, 1972 ) “Süpermen Dönüyor” (Kunt Tulgar, 1979 ) gibi… ( ‘Süper Kadın Dehşet Saçıyor’, ‘Süpermen Dehşet Saçıyor’, ‘Süpermenler’, ‘Klink Superman’, ‘Üç Süpermen Olimpiyatlarda.&rsq ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
1. Uluslararası İstanbul Çizgi Roman Festivali başlıyor
Gönderen Yunus, Pazartesi, 11 Ekim 2010 19:11

13 Ekim -23 Ekim arasında İstanbul’da, geleneksel olması planlanan bir çizgi roman festivali düzenlenecek .
Festivalin bu ilk yılında, Fluide Glacial’den ünlü yazar ve çizerler İstanbul’a gelecek ve ayrıca “Le Chat” serisinin ünlü çizeri Philippe Geluck ve “Djinn” , “Croisade” gibi serilerin ünlü senaristi Jean Dufaux’nun sergileri olacak.

13-23 Ekim : Philippe Geluck - İstanbul’da bir Kedi (açılış 13 Ekim Çarşamba saat 20.00)

14-24 Ekim : Jean Dufeaux –Jean Dufeaux’nun fantastik dünyası (aç ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
1001 Roman'dan 4 yeni yayın.
Gönderen Yunus, Pazartesi, 04 Ekim 2010 19:08

1001 Roman yayınevinden 4 yayın birden çizgi roman satış noktaları ve kitapevlerinde sizleri bekliyor.
Çizgi Roman Okulu-1 Claudio Villa, Çizgi Roman Okulu-2 Bruno Brindisi , Bandidos ve Martin Mysetere & Nathan Never. Aşağıda kitaplar ile ilgili açıklamaları okuyabilir, kapak resimlerini görebilirsiniz.

Martin Mystere & Nathan Never - Gelecek Mahkumu
Marty amcayı sevenlere ve Nathan Never okumayı özleyenlere. Bonelli'nin iki önemli karakteri bir arada. Tarih, bilim-kurgu ve fantastik öğeler güzelce harmanlanmış...

Enzo kağıda basılı, 15.2x21 cm.ebadındaki bu kitap 196 sayfadan oluşuyor ve etiket fiyatı 16 TL. 10 ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Civil War Sonrası Marvel Evreni II. Bölüm
Gönderen Yunus, Pazartesi, 27 Eylül 2010 15:01

Dark Reign

Dark Reign yaklaşık bir buçuk senelik bir döneme yayıldığı ve bir “event”ten çok Marvel Evreni’nin genelindeki havayı tanımlamak için kullanılan bir etiket olduğundan, “öyle oldu, böyle oldu” diye yazarak anlatmam mümkün değil. Bu nedenle, çeşitli bölümlere ayırarak Dark Reign konusunu madde madde işlemek zorundayım:

Norman Osborn: Skrull kraliçeyi kameralar önünde öldürdüğünden beri bir kahraman edasında olan Norman, ülkenin “süper polisi” konumun ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it