Resimli Roman Forum

 
Çizgi Roman Haberleri
Civil War Sonrası Marvel Evreni II. Bölüm
Gönderen Yunus, Pazartesi, 27 Eylül 2010 15:01

Dark Reign

Dark Reign yaklaşık bir buçuk senelik bir döneme yayıldığı ve bir “event”ten çok Marvel Evreni’nin genelindeki havayı tanımlamak için kullanılan bir etiket olduğundan, “öyle oldu, böyle oldu” diye yazarak anlatmam mümkün değil. Bu nedenle, çeşitli bölümlere ayırarak Dark Reign konusunu madde madde işlemek zorundayım:

Norman Osborn: Skrull kraliçeyi kameralar önünde öldürdüğünden beri bir kahraman edasında olan Norman, ülkenin “süper polisi” konumun ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Gallieno Ferri ve İtalya’nın önde gelen çizerleri29. İstanbul Kitap Fuarı'nda
Gönderen Yunus, Cuma, 24 Eylül 2010 15:32

Kapılarını 30 Ekim 2010 Cumartesi günü kitapseverlere açmaya hazırlanan 29. İstanbul Kitap Fuarı önemli çizerleri konuk edecek. Zagor’un efsanevi çizeri Gallieno Ferri ve İtalya’nın önde gelen çizerleri Kitap Fuarı kapsamında Türkiye’den okurlarıyla buluşacak.

TÜYAP ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile 30 Ekim-7 Kasım 2010 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi-Büyükçekmece’de düzenlenecek 29. İstanbul Kitap Fuarı, değerli yazar ve çizerleri ağırlamaya hazırlanıyor. 1001Roman Yayınevinin organizasyonu ve ev sahipliğinde İtalya’nı ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
The Last Days of American Crime
Gönderen Yunus, Çarşamba, 22 Eylül 2010 17:42

Son dönemdeki ilginç işleriyle dikkat çeken Radical Comics'ten çıkan bir neo-noir Last Days of American Crime. Pek uzak olmayan bir gelecekte artan terör ve suç oranlarından dolayı Amerikan hükümeti, Amerika sınırları içinde yaşayan herkesin herhangi kanun dışı bir hareket yapmasını engelleyecek gizli bir sinyal yayınlanmaya hazırlanmaktadır. Halkın dikkatini de başka bir yöne çekerler. Hükümet parayı tedavülden kaldırmaya hazırlanmaktadır. Onun yerine dolumu hükümetin kontrolünde olacak kartlar piyasaya sürülecektir.

Graham Bricke ise bu kartların dolumunu yapacak cihazlardan birini çalmanın yolunu bulur. Suç işlenmesini imka ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Magico Vento İtalya'da bitiyor!
Gönderen Yunus, Salı, 21 Eylül 2010 18:54

Geçen yıl ocak ayında forum sayfamızda Doc Holliday Magico Vento bitiyor başlığı altında G. Manfredi'nin açıklaması yayınlamıştı. Bu açılamadan 21 ay sonra  13 yıllık serüvenin ardından Magico Vento ,Kasım ayında, speciale olarak hazırlanan son sayı ile biteceği açıklandı. 212 sayfa olarak hazırlanan son sayı (Kayıp Zamanın Anıları(Günlüğü)) üç öyküden oluşuyor.  Aslında olaylar 17 Eylül'de çıkacak 130.sayı ile bağlanıyor . Bu gerçek bir son olacak ama başlıca karekterler olan Ned ve Poe'nun ölümü söz konusu değil. Ancak açık uçlu bir son olmayacak, hemen tüm bilmeceleri çözen kesin bir son olacak.

...

Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Bu ay yayınlanan çizgi romanlar
Gönderen Yunus, Salı, 21 Eylül 2010 13:39

Her ay yeni yayınlar köşemizde (Sol menüde yer alan YENİ YAYINLAR linkinden ulaşabilirsiniz.) içinde bulunduğumuz ayda çıkan çizgi romanları yayınlıyoruz. Yeni yayınlar köşemiz her çizgi roman çıkışında yenilenmektedir.

Aylık düzenli çizgi roman yayın yapan yayınevlerini; Lâl Kitap 6 çizgi roman, Oğlak/Maceraperest 4 çizgi roman, Yapı Kredi Yayınları 1 çizgi roman dergisi 1 çizgi roman, Hoz Comics 1 çizgi roman, Turkuvaz Kitap 1 çizgi roman olarak sıralayabiliriz.

Aşağıda 21 Eylül tarihi itibari ile bu ay yayınevlerinin yayınladığı çizgi romanları görebilirsiniz. Çizgi romanların isimlerinin yazdığı yeri tıklayarak kapak resminin tam v ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Civil War Sonrası Marvel Evreni
Gönderen Haber ekibi, Salı, 21 Eylül 2010 01:28

Belki Türkiye'de yeni basılmış olması nedeniyle pek çok Türk çizgi roman okuyucusu Marvel Evreni'nde dramatik değişimler yaratan Civil War'u okuma fırsatını yeni yeni elde ediyor. Civil War ile ilgili tartışmalar devam ederken, Civil War sonrası dönem hakkında pek fazla konuşulmuyor, yazılıp çizilmiyor. Civil War'un üzerinden yaklaşık beş sene geçtiğini de hesaba katarsak, bu dönemin sonrasının konuşulmaması, bu dönemle ilgili fazla bilginin bulunmaması büyük bir sorun gibi geliyor bana. Bu nedenle, Marvel Evreni'nde Civil War sonrasında neler olduğunu detaylı bir yazıyla paylaşmak istedim.

Bu sayede, güncel hikayeleri okumak isteyen yeni ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Önizleme: Darth Vader Türkiye Özel Cildi
Gönderen Yunus, Perşembe, 19 Ağustos 2010 23:54

Star Wars klon Savaşları ciltleri ile hem Star wars hemde çizgi roman severlerin gönlünü fethetti.  JBC yayıncılık  Star Wars orijinal üçlemede Darth Vader’ı canlandıran David Prowsw’un 3-5 Eylül’de Türkiye’ye gelmesi şerefine ayında Darth Vader Türkiye Özel Cildi hazırladı.

Bu güne kadar Star Wars ile ilgili yayınlanmış tüm çizgi romanlar içinden sadece Darth Vader ile ilgili olanlarının en iyilerinin seçilerek hazırlanan derleme cildi okuyamaya doyamayacaksınız.  7 ayrı hikayeden oluşan cildin içindeki hikayeler;  Diril ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it