Resimli Roman Forum

 
Çizgi Roman Haberleri
Pis İşler çıktı
Gönderen Yunus, Cumartesi, 07 Ağustos 2010 15:23

1001 Roman yayınevinin ilk çizgi romanı "Kara Seri" dizisinin ilk kitabı ise Pis İşler 20 Tl satış fiyatı ile çıktı...

Yazar Diego Cajelli (1971) ülkemizde tanınan çizgi romanlardan Diabolik, Dampyr, Napolyon ve Zagor için hikayeler yazmış. Çizer Luca Rossi (1969) ise Dampyr için çizimler yapmış, ardından da Vertigo'nun House of Mystery serisi için çalışmaya başlamıştır.Her ikisi için de İtalyan çizgi romanının yeni yıldızları diyebiliriz...

Bu sürükleyici aksiyonda yazar ve çizer Tarantino filmleri ve Sin City'den etkilenmişler. Ve sonu&cce ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Superman 701. Sayı ve JMS
Gönderen Yunus, Pazartesi, 19 Temmuz 2010 14:11

“Truth, Justice and The American Way”

Superman dergileri üzerinde bir dönem bu söz vardı. Daha sonra bu slogandan “Amerikan Tarzı” kısmı çıkarıldı. Superman yazarlığını yeni devralan JMS ile Superman tekrar o döneme dönüyor. Superman epey bir süredir Yeni Kripton gezegenindeydi ve Dünya’da olup bitenden haberi yoktu. Şimdi kaybettiği bağı tekrar kurmaya çalışıyor. Bunuda Amerika’yı ayakları üzerinde gezerek yapıyor. Yani Superman, Forrest Gump’a döndü ve Amerika’yı geziyor.

Olayın çıkış noktası oldukça başarısız. Bir kadın, kocasını beyin tümöründen kaybettiğini söylüyor. Tümör doktorlar tarafından alınamayacak durumdadır. Sadece Superman, ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Edward Norton "The Avengers"da Yer Almayacak
Gönderen Haber ekibi, Cuma, 16 Temmuz 2010 06:04

Marvel Studios ile maddi sebeplerden ötürü yollarını ayırdığı belirtilen ünlü aktör Edward Norton, 2012'de vizyona girmesi beklenen "The Avengers" filminde Dr. Bruce Banner/Hulk  rolünü canlandırmayacak.

Fanlar tarafından olumsuz karşılanan ve tepkilere yol açan bu durum üzerine, Marvel'in protesto edilmesi gündemde.

Hulk rolü için düşünülen yeni isim ise şimdilik "Collateral" ve "Zindan Adası" filmleriyle ünlenen Mark Ruffalo.

...

Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Gölge e-dergi 34
Gönderen Yunus, Pazar, 11 Temmuz 2010 10:07

Yazın en uzun günlerindeyiz. Gölge’miz de hem uzun hem kalabalık.


Bu ay dosya konusu Deli Gücük. Galip Dursun Alaca Karanlık Zamanlar’ı yazdı. Deli Gücük yazarlarından Özgür Kurtuluş ile uzun ve keyifli bir röportaj yapımış. Bir başka Deli Gücük yazarı Murat Başekim Deli Gücük’te Korku Unsurları ve Yerel Motifler’i yazdı. Çizer Uğur Bülent Sertçelik’de çizgi romanda korku unsurları nasıl çiziliri anlattı.

Bu sayı’nın ç ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Zagor ve Martin Mystere dalya dedi.
Gönderen Yunus, Cumartesi, 10 Temmuz 2010 13:51

Lal Kitap Zagor ve Martin Mystere’de dalya dedi. 2002 yılının Nisan ayında Yeni Zagor ve Yeni Martin Mystere adlı diziler ile çizgi roman dünyasına adım atan Lâl Kitap 8 yıldır kesintisiz olarak çizgi roman yayınlamaya devam ediyor.

Zagor’un orijinal 389. sayısının Il Clan Delle Isole yani Adalar Klanı adlı macerası ile Zagor serisinin yayınına başlayan yayınevi bu ay yayınlanan Yeni Zagor 100. Sayı ile dalya yaptı. 8 yıl içerisinde Türkiye’de ilk defa renkli Zagor yayınlandı. Tay, Aksoy, DE yayıncılığın atladığı Zagor mecaraları Zagor Özel seri altında yayınlad ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Star Wars : Klon Savaşları Cilt 5 - En İyi Kılıçlar çıktı
Gönderen Yunus, Perşembe, 08 Temmuz 2010 23:36

Uzun süredir sabırsızlıkla beklediğimiz Star Wars Klon Savaşları 5. cildi çıktı. Kınından çıkmayan kılıç, en iyi kılıçtır.

Klon Savaşları devam etmekte, fakat tüm mücadeleler savaş alanlarında yaşanmıyor. Cumhuriyetin kalbi olan Galaktik Senato da savaş alanlarındaki çatışmaları aratmayan politik mücadelelere sahne olmakta. Bail Organa ve Mon Mothma gibi idealist senatörler Cumhuriyetin temel aldığı ilkeleri korumak adına her şeylerini riske atarken günün birinde galaksiyi yeniden aydınlığa çıkaracak liderler olma yolun ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Gerekli Şeyler'den yeni yayın haberleri
Gönderen Yunus, Pazartesi, 05 Temmuz 2010 19:05

Gerekli şeyler yayıncılıktan çizgi roman okuyucularını sevindirecek haberler geliyor. İlk grafik roman WATCHMEN'i yayınlayalı tam bir sene oldu. Yeni yayınların sırası geldiğini ve yayınlamayı planladıkları çizgi romanların yeni listesini açıladılar.  Şu anda yayın sırası ve periyotları henüz belirleyemeyen çizgi romanlar sanırız bir çok çizgi roman okuyucusunu fazlasıyla memnun edecek.


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it