Resimli Roman Forum

 
Çizgi Roman Haberleri
Civil War - İç Savaş çıktı
Gönderen Yunus, Pazar, 25 Nisan 2010 00:01

Hoz Comics tarafından yayını biraz geçiken İç Savaş cildi çıktı.

Marvel Evreni değişiyor. Yaşanan bir trajedinin ardından, Amerikan hükümeti her kostümlü kahramanın maskelerini çıkartarak, kendilerini hükümete tanıtmalarını şart koşan "Süper Kahraman Kayıt Yasası" tasarısını sunuyor. Ulusun şampiyonlarından her birinin yaşamlarını sonsuza kadar değiştirecek bireysel birer karar almaları gerekiyor. Bunu yaparken de çevrelerinde güvenebilecekleri hiç kimse bulunmamakta... Kendilerinden başka!

Bu ciltte, Mark Millar tarafından yazı ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Geçiken yayınlar hakkında Hoz Comisc'ten açıklama
Gönderen Yunus, Pazartesi, 05 Nisan 2010 13:14

Hoz Comics editörü İlke Keskin geçiken dergiler ile ilgili açıklamalarda bulundu;

Öncelikle yayınları geciktirdiğimiz için sizden özür dileriz. Bir hafta içerisinde raflarda yer alacak çizgi romanlarla ilgili biraz bilgi veriyorum sizlere. aşağıdaki dergilerin son okumalarını ben yaptım. bir de açık söylemek gerekirse doğrudan Haşim Bey'in ve Başak Hanım'ın ilgilendikleri diğer seriler var (Tommiks, Tombraks, Swing, Teksas, Pecos  Bill ) onların hangi ikisi bu ay çıkacak tam bilmiyorum ama onlar da hazır.

Dylan Dog&nbs ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Star Wars ve Iron Man artık Türkçe
Gönderen Yunus, Pazartesi, 05 Nisan 2010 00:04

Bu kuşak sadece çocuklar için... Star Wars: Klon Savaşları ve Iron Man, her hafta sonu Türkçe dublajlı olarak CNBC-e'de.

Televizyon tarihinin efsane yapımları her hafta sonu Türkçe dublajlı olarak çocuklarla buluşuyor.

CNBC-e ekranında tüm bölümleri yayınlanan Star Wars efsanesi şimdi de çizgi dizi olarak devam ediyor. Anakin Skywalker ve diğer Star Wars karakterleri, daha önce hiç görmediğiniz maceralarıyla Klon Savaşları’nda.

Diğeri ise Iron Man/ Demir Adam. Çizgi roman kahramanı Demir Adam’ı hiç böyle ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
HKSM'de çizgi roman sergisi açıldı!
Gönderen Yunus, Pazar, 04 Nisan 2010 23:50

Küçükçekmeçe Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi'nde Türkiye'de çizgiroman sergisi açıldı. 1 Nisan ile 20 Nisan tarihlerinde açık olacak sergide çizgi roman araştırmacısı Hakan Alpin’in koleksiyonunda yer alan; Zagor’dan Teks’e, Tommiks’ten Teksas’a, 1001 Roman’dan Afacan’a, Abdülcanbaz’dan Yavrutürk Dergisi’ne, Örümcek Adam’dan Superman’e, Red Kit’den Altın Kanat’a, Yarasa Adam’dan Dylan Dog’a, Karaoğlan’dan Tarkan’a, Tom Braks’tan Pekos Bill’e, Fatoş’tan Zembla’ ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
İtalya'da Martin Mystere 2012' de bitiyor (mu)?
Gönderen Yunus, Pazar, 04 Nisan 2010 01:28

Alfredo Castelli, dizinin iki aylık perioda dönmesine ve tam macera olmasına rağmen beklenen satış artışını yapamadığını açıkladı.

5-6 sene önce 60 bin satış rakamında dolaşan seri 40 binli rakamlara düşünce 2 ayda bire çevrilmişti. Buna rağmen kan kaybı devam etti ve şu an satış 30 binlerde dolaşıyor. Bilindiği gibi Bonelli Comics 20 bin tirajın altına düşen yayınları sürdürmüyor.

Castelli, Mystere senaryolarını yazmanın büyük emek ve araştırma gerektirdiğini belirterek, yeni fikirler bulmanın zorluğundan bahsediyor.Tüm çabalara rağmen serinin tirajının dü ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Fantom Özel Seri çıkıyor!
Gönderen Yunus, Pazar, 04 Nisan 2010 00:34

Ormanda derler ki: "Fantom on kaplan gücündedir."

Yıllarca ülkemizde kızılmaske adıyla yayınlanmış The Phantom- Ölümsüz Ruh, şimdi en yeni maceraları ile tekrar türkçede.
Afrika'nın Bengali Ormanlarındaki Kurukafa Mağarasında yaşayan, kötülerin ezeli düşmanı iyilerin ebedi dostu fantom. Muhteşem atı kahraman, evcil kurdu şeytan, zehirli oklarıyla meşhur dostlar ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Mahallenin Delikanlı Kedisi Mırnav Geri Döndü
Gönderen Yunus, Çarşamba, 31 Mart 2010 17:04

Kitaplığınızda Mırnav Ve Dostlarına yer açın! Küçük büyük herkesin sevgilisi Mırnav tamamen renkli özel albümleriyle çizgi roman satış noktaları ve seçkin kitapevlerinde sizi bekliyor.

Türk Mizahı'nın ustlalarından Sinan Gürdağcık'ın efsaneleşen karakteri Mırnav geri döndü. Uzun yıllar Milliyet Çocuk, Türkiye Çocuk, Miço, Sobe gibi dergilerde irili ufaklı bir çok macerası tefrika edilen mahallenin delikanlı kedisi MIRNAV bu defa sevenlerinin karşısına özel albümlerle çıkıyor. Her biri 48 sayfadan olu ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it