Resimli Roman Forum

 
Çizgi Roman Haberleri
İç Savaş
Gönderen Yunus, Pazartesi, 22 Mart 2010 23:51

Marvel Evreni değişiyor. Yaşanan bir trajedinin ardından, Amerikan hükümeti her kostümlü kahramanın maskelerini çıkartarak, kendilerini hükümete tanıtmalarını şart koşan Süper Kahraman Kayıt Yasası tasarısını sunuyor. Ulusun şampiyonlarından her birinin yaşamlarını sonsuza kadar değiştirecek bireysel birer karar almaları gerekiyor. Bunu yaparken de çevrelerinde güvenebilecekleri hiç kimse bulunmamakta... Kendilerinden başka!
....................
Resimlerin büyük halini örmek için üz ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Word Of WarCraft çizgi romanı çıktı
Gönderen Yunus, Cumartesi, 20 Mart 2010 21:43

Gerekli Şeyler yayınları;  Dünyanın en çok oynanan ve satan online oyunu Word Of WarCraft'ı  grafik roman olarak yayınlıyor. Renkli 176 sayfa ve 24 Tl'den satışa sundu. Walter Simons'un yazdığı ve Ludo Lullabi'nin çizdiği 1 cilt'in kapak çizeri Jim Lee. Derginin içinden sayfalar aşağıda yer almakta. Üstüne tıklyarak büyük hallerini görebilirsiniz. 

WORLD OF WARCRAFT CİLT 1'i gerekli şeyler satış sitesinden alabilirsiniz. 


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Tarkan Bizanslılara karşı!
Gönderen Yunus, Cumartesi, 20 Mart 2010 20:21


32 yıl önce kaybettiğimiz değerli sanatçı Sezgin Burak’ın 75. Doğum yılında unutulmaz kahramanı TARKAN, sevenleriyle yeniden buluşuyor.

Tarkan’ın serüvenlerine Altın Madalyon ile başlıyoruz. Üç bölümlük serüvenin bu ilk kitabında Tarkan, yurdundan çok uzaklarda hainlerin peşine düşüyor.

Tuna’nın öbür yanından, Bizans’tan Hunluları birbirine düşürmek amacıyla gelen üç elçi, Hun topraklarında konakladıkları evin sahiplerini, Aybek ile karısı Burta’yı öldürürl ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
DC Entertainment kuruldu
Gönderen Yunus, Cumartesi, 20 Mart 2010 20:09

Warner Bros. tarafından yapılan resmi bir açıklamayla DC Comics çizgi romanlarından medya alanının tamamında (sinema, tv, oyun vs.) sorumlu olacak olan DC Entertainment'ın kurulduğu açıklandı. DC Entertainment'ın başkanlığına Diana Nelson getirildi. DC Başkanı Paul Levitz de bu alanda en kıdemli kişi olarak göreve getirildi ve bundan sonra DC Comics'deki görevinin yanısıra DC Entertainment'a da danışmanlık yapacak.

Warner Bros.'un amacı DC Entertainment çatısı altında tüm DC karakterlerini toparlamak. Her ne kadar tüm DC karakterleri Warner Bros.'a bağlı olsa da bu karakterlerin çoğunun film ve tv hakları farklı yapımcıların elinde bulunmaktaydı. Bu yapımcılar ellerinde tuttukları karakterlerin sinema uyarlamalarını g ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Omega The Unknown
Gönderen Tengu, Cuma, 19 Şubat 2010 23:28

Omega The Unknown


Merhabalar Herkese,

Yeni okudugum bir cizgi romandan bahsetmek istiyorum.

Adi "Omega The Unknown". Bu karakter ilk olarak Marvel tarafindan 1976-77 senesinde yayinlanmis. Satislarin dusuk olmasi sebebiyle sadece 10 sayi cikip yok olmus.
Cizgi romanin yazari Steve Gerber, kendisi Howard the Duck'i da yaratan kisi.

2007 senesinde ise yazar Jonathan Lethem bu projeye el atiyor (cocukken orjinal seriyi okuyup hastasi olmus) ve Marvel 10 sayilik bir oyku cikartip, 1977 senesinde yalan dolan bir sekilde sonlandirdiklari hikayeyi devam ettirme karari aliyor.

Hikaye bildigimiz pelerinli super kahraman hikayesinden farkli, hic konusmayan bir kahraman var bu sefer elimizde, asil izledigimiz kisi ise Alexander ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Örümcek Adam İç Savaş Yaklaşıyor
Gönderen Yunus, Çarşamba, 03 Şubat 2010 22:28

İç Savaş Yaklaşıyor ve Marvel Evreni, bundan sonra aynı kalmayacağının sinyallerini veriyor! Örümcek Adam'ın artık yepyeni bir hayatı vardı. Ölümden geri dönmüş ve yeni güçler kazanmıştı. Son zamanlardaki en iyi arkadaşı Tony Stark ona, üstün özellikleri olan yeni bir kostüm tasarlamıştı. Her şey yolunda gidiyor gibi görünüyordu.


O halde sorun neredeydi? Ufukta görünmeye başlayan bulutlar bir fırtınanın yaklaşmakta olduğunu haber veriyordu. Örümcek Adam'ın, hayatla ve etrafındaki insanlarla kurduğu ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Çizgi roman toplantısı
Gönderen Yunus, Cuma, 29 Ocak 2010 19:23

Fatih Okta ve Haşim Öz 30 Ocak Cumartesi saat 12:30 da çizgi roman severleri Üsküdar'da buluşmaya davet ediyor, orada bizi bekleyen isimler ise;
Arslan Şükür, Fatih Okta, Ahmet Sekendiz, Süleyman Turhan, Mehm
et Sevinç, Sinan Gürdağcık, Ömer Muz, Ragıp Derin, Mehmet Dal, Hakan Alpin olacak...

Çizgi roman konuşmak istiyorsanız biz de orada olacağız...

http://www.hozcomics.com/
Hakimiyet-i Milliye Cad. Kançal İş Merkezi 158/66
ÜSKÜDAR -İSTANBUL 34660
site@hozcomics.com
0 216 532 46 80

...

Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it