Resimli Roman Forum

 
Çizgi Roman Haberleri
Bat Malikanesindeki Dev Bozuk Para ve Robot Dinazor
Gönderen Nick Fury, Pazartesi, 29 Aralık 2008 12:30

Bat Malikanesindeki Dev Bozuk Para ve Robot Dinazorun Hikayesi

"Bu muhteşem oyuncakları nereden buluyor?"

Dev bozuk paranın hikayesi:

Bir çizer yarasa mağarasını resmediyorsa arka planda olması gereken iki şey vardır. Birincisi dev para ikincisi ise robot dinazor. Peki dev paranın hikayesi ile ilgili hiç bir fikriniz var mı? “Büyük ihtimalle Batman, İki-Yüz ile karşılaştığı bir macerasında almıştır” diyorsanız yanılıyorsunuz. Hatta bazı çizerler Harvey’in parasında olduğu gibi üzerine çizik atar. Halbuki alakası yoktur.


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Elephantmen & Mystery
Gönderen Nick Fury, Cuma, 26 Aralık 2008 09:27

Elephantmen & Mystery

Hovercar'ımı inişe geçirdiğim yer belki de şehrin en pislik, en belalı ve en kokuşmuş yeri. Fakat ne yapabilirim, şehirdeki en iyi noodle lokantası burada. Üstelik sahibi de dostum. Ya da o öyle olduğunu söylüyor. Ait olmadığınız bir toplumda yaşarken, kimin dost kimin düşman olduğunu kestirmek zor oluyor. Sokak arasından bir çığlık geliyor... Lanet serseriler. Asit yağmuru başladı. Yanımdan geçen genç öksürüyor. Sokak adeta bir fabrika bacasının üzerine kurulmuş gibi dumanlı. Ama ben öksürmüyorum. MAPPO'da hiç ö ...


Yorum Yaz(1), Hepsini Oku
J. Michael Straczynski: Bir Yazarın Kökeni (Söyleşi Çevirisi)
Gönderen Nick Fury, Çarşamba, 24 Aralık 2008 22:44

J. Michael Straczynski: Bir Yazarın Kökeni

Niçin yazar olduğu sorulduğunda Babylon 5’in yaratıcısı J. Michael Straczynski şöyle yanıt verdi: “Başka bir seçeneğim yoktu. Daha ilk günden bir yazar olacağımı biliyordum.” Amazing Spider-Man serisinin eski yazarı geçtiğimiz Cuma günü Senaryo Yazarları Toplantısında televizyon, sinema ve çizgi roman yazarlığı üzerine tecrübeleri hakkında konuştu.

Straczynski şöyle devam etti: “Orta sı ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Teenage Mutant Ninja Turtles
Gönderen Nick Fury, Çarşamba, 17 Aralık 2008 20:36

Teenage Mutant Ninja Turtles 25. Yıldönümü

Kirby hayranı iki kafadarın, çakır keyifken karaladıkları eskizlerden yola çıkarak yarattıkları Teenage Mutant Ninja Turtles, bizdeki adıyla Ninja Tosbağalar, önümüzdeki sene 25. yılını dolduruyor.

Kevin Eastman ve Peter Laird’ın, başlarda 80’lerin popüler çizgi roman serileriyle, özellikle de Frank Miller’ın yazdığı Daredevil’larla dalga geçmek niyetiyle çizmeye başladıkları (Örneğin, Daredevil dergilerinde peydahlanan, Marvel'in en acımasız Ninja klanı HAND'in adı, malum kısaltmasıyla T.M.N.T çizgi rom ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
X-Men Origins - Wolverine Fragmanı
Gönderen Nick Fury, Salı, 16 Aralık 2008 15:56

X-Men Origins: Wolverine filminin ilk resmi fragmanı sonunda yayınlandı.

Fragmandaki bazı sahnelerde, Gambit karakteri de net olarak gözükmekte.

Fragmanı izlemek için aşağıdaki linke tıklayınız:

http://movies.ign.com/dor/objects/34461/x-men-origins-wolverine/videos/wolverine_trlr_121508.html

 

Sizleri konu hakkındaki yorum ve görüşleriniz için, ilgili forum sayfamıza davet ediyoruz:


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku

Wolverine: Weapon X
Gönderen Nick Fury, Pazartesi, 15 Aralık 2008 15:46

Yeni Wolverine Dergisi Geliyor

Origins hikayesiyle kökeni yenilenen Wolverine’nin geçmişini derinlemesine araştıracak ve Wolverine’i yaratan gizli program Weapon X’i anlatacak yeni bir çizgi roman geliyor.

Daha önce Barry Windsor Smith’in yazdığı Weapon X’te anlatılan olayları güncelleyecek serinin yazarılığını Jason Aaron, çizerliğini ise James Garney yapmakta.

Geçen sene Iron Man filminin sinemalarda oynayacağı dönemde yeni Invincible Iron Man serisine başlayan Marvel, aynı şeyi Wolverine için de uyguluyor. Marvel evrenini tanımak i ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
Batgirl Year One
Gönderen Nick Fury, Cuma, 12 Aralık 2008 16:26

Batgirl Year One 

Batman ve Robin, Gotham şehrinin ufuklarında süzülüp suçla savaşırken, başka bir maskeli maceracı, Killer Moth, Blockbuster ve Firefly ile yüzleşiyor. Ve emirlerini de Kara Şövalye'den almıyor! Bu kadın kahraman kendi yolunda gitmeye kararlı... Onun adı Barbara Gordon.

Batgirl İlk Yıl, Batman: Öldüren Şaka'dan tanıdığımız Barbara Gordon'un, DC evrenindeki kahramanlara bilgi sağlayan Oracle olmadan önceki dönemini anlatmakta. Yazarlığını Bat dergilerinin diğer “İlk Yıl” serilerini de yazmış olan Chuck Dixon ve Scott Beatty yapmış. Çizer is ...


Yorum Yaz(0), Hepsini Oku
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it